Vladimír Ozimý
15.11.07,10:05
ide mi o daňový výdavok podľa par. 19 ods 3 písm. e) - mám chápať že pozemok nedotknutý ťažbou je len pozemok kde sa ťaží drevo poprípade nejaké nerastné bohatstvo? Pozemok pod budovou sa chápe ako pozemok nedotknutý ťažbou a môže si uplatniť len do výšky predajnej ceny?
Vladimír Ozimý
15.11.07,11:51
hm takže nikto sa s tým nestretol?
betka
15.11.07,12:21
Aký nedočkavý...
Pozeky mme vymedzené v 23/1/a a 19/3/e. Tieto písmená nám hovoria o tom, akým spôsobom sa OC pozemkov zahrňa do daňovýh výdavkov.
Výdavky na obstaranie majetku, kt. je v ylúčený z odpisovania nie sú dańovými výdavkami, tým sa stava OC až pri jeho predaji. Tu je však obmedzenie, kde je možné do dańových výdavkov zahrnúť len OC do výšky z príjmov z predaja.

Výnimku t oria pozemky dotknuté ťažbou alebo ukladaním odpadov, kde sa prihliada na stratu z predaja.
Postpy účtovania par.38/1,2

Ano, pri pozemkoch pod stavbou sa neprihliada na stratu z predaja.
Vladimír Ozimý
15.11.07,14:14
Joj Betka to vieš niekedy nestíham ani prestupovať a už by som chcel odpoveď hehe...ale diky...takže do výšky predaja sa budem zaoberať ak budem neničiť zem ťažbou :)
hurmikak
14.01.08,10:51
Podla mna je to v principe tak, ze stratu z predaja pozemku si mozes do danovych nakladov uplatnit len pri pozemkoch dotknutych tazbou.

Inak povedane, nakladmi "do vysky prijmov z predaja" sa budes zaoberat pri predaji pozmkov, ktore NEBOLI nicene tazbou.

:o
Vladimír Ozimý
14.01.08,11:32
Podla mna je to v principe tak, ze stratu z predaja pozemku si mozes do danovych nakladov uplatnit len pri pozemkoch dotknutych tazbou.

Inak povedane, nakladmi "do vysky prijmov z predaja" sa budes zaoberat pri predaji pozmkov, ktore NEBOLI nicene tazbou.

:o

ano tak som to chcel napísať len sa mi písmenka poplietli :)
liduska
19.03.12,12:03
Po prečítaní príspevkov mi nie je jasné aké sú to pozemky nedotknuté ťažbou. Pod pojmom pozemky nedotknuté ťažbou možno chápať pozemky, na ktorých sa nachádzajú ložiská nerastných surovín, avšak bez prebiehajúcej ťažby týchto surovín, alebo sú to pozemky na ktorých sa nič ťažiť nedá, teda ostatné pozemky?
liduska
19.03.12,18:20
posúvam sa