johankaP
15.11.07,10:53
Prosim poradte mi:
pre cesku firmu-platitela sme navrhli, graficky spracovali a vytlacili plagaty. FA som vystavila bez DPH, ale neviem pod ktory § to patri. §15 alebo §43?
Zita5
15.11.07,09:58
Prikladám Metodický pokyn
johankaP
15.11.07,14:43
Dakujem pekne, tento pokyn som prepasla. Ale musim sa priznat ze som sa uz zamotala.

Ja som dodala navrh, spracovala som ho a tlaciar -platitel DPH v SR mi ju vytlacil (nedala som mu papier) takze to je dodanie tovaru. A ja nasledne odovzdam firme z CR hotovu zakazku-plagaty. Klient si ju osobne prevezme. Mozem to povazovat za dodanie tovaru §13 a uplatnim oslobodenie §43?
V tom pripade budem podavat aj suhrnny vykaz?
Zoltán Kovács
15.11.07,14:46
Dakujem pekne, tento pokyn som prepasla. Ale musim sa priznat ze som sa uz zamotala.

Ja som dodala navrh, spracovala som ho a tlaciar -platitel DPH v SR mi ju vytlacil (nedala som mu papier) takze to je dodanie tovaru. A ja nasledne odovzdam firme z CR hotovu zakazku-plagaty. Klient si ju osobne prevezme. Mozem to povazovat za dodanie tovaru §13 a uplatnim oslobodenie §43?
V tom pripade budem podavat aj suhrnny vykaz?

Je to dodanie tovaru, a patrí to do súhrnného výkazu.
johankaP
15.11.07,14:57
Takze budem maturovat pri suhr.vykaze, ale mam dotaz vykaz budem podavat za Q a kedze v buducnosti nebudem mat takeho obchody, mam povinnost podavat nulove vykazy?
Vladimír Ozimý
15.11.07,15:09
nie súhrnný výkaz podávate len ak ste uskutočnili vývoz tovaru oslobodeného podľa par.43 ak nie výkaz nepodávate
johankaP
16.11.07,07:12
Dakujem vsetkym a hors sa do riesenia dalsich pripadov.