Dema
15.11.07,11:23
Ahojte, jedna nemenovaná spoločnosť predáva byty v BA ako ateliér, pretože im to kvoli nejakej chybe vo svetlosti priestorov neskolaudovali ako bytové priestory. Chcela som sa spýtať, či už má niekto skúsenosti, alebo takýto byt kúpil, že čo z toho pre mňa vyplýva ak chcem v takomto byte bývať a nie podnikať. Viem akurát to, že sa v takomto byte nedá prihlásiť na trvalý pobyt.....Ak viete, poraďte...:)

Ďakujem
Lubkka
19.11.07,06:20
Ahoj,
ja tiez teraz riesim tento byt, konkretne 2-izbovy. Stoji skoro o 1 mil. menej ako byt ktory je klasifikovany ako byt a nie atelier. Co ja viem podla informacii ktore som dostala, tak okrem toho ze si tam neprihlasis trvaly pobyt to inu nevyhodu oproti bytu nema, teda okrem toho ze ti tam nesvieti slnko do okien kedze oproti je dalsi panelak... A est ma trocha odradza fakt, ci tento byt predam tak za 5 rokov ked uz budem potrebovat vacsi.
Dema
21.11.07,08:05
Hej, presne. Ešte som počula, že je rozdiel v platení daní za takýto byt, pre to som sem písala, či by niekto nevedel poradiť. A ešte, či by sa takýto "ateliér" nedal za pár rokov prekvalifikovať na klasický bytový priestor. :confused: