555
15.11.07,11:54
Ahojte. Potrebuje dobreho advokata na trestne pravo. Viete o niekom?
riccado
15.11.07,11:07
super tema...:)
555
15.11.07,11:20
...ved hej, len nik nedpoveda... nespochala som trestny cin ja...
555
15.11.07,11:22
a nevedela som, ze sa nesmiem pytat takeho info...
riccado
15.11.07,11:28
pri všetkej úcte, nemyslím si, že toto je navhodnejší spôsob hľadania si advokáta....
chceš, aby bol z BA alebo z BB alebo z KE? Chceš takého, ktorý bude pracovať za 10.000.- Sk alebo takého, ktorý sa s tebou pod 300.000.- Sk ani nebude baviť?
ak ti môžem odporučiť, najvhodnejšie je nájsť si takého, ktorý ma dobré referencie v tvojom okolí...
555
15.11.07,12:40
pri vsetkej ucte, predpokladala som, ze "porada" je na podavanie rad. kedze absolutne nie som zbehla v prave, neviem ani len ako pravnici funguju, ani, ze su take rozdiely v tom kolko beru, nemam nikoho, kto pozna "dobreho pravnika" ani neviem ako a kto ma posudit ci je dobry... a hlavne nehladam ho len v mojom okoli, nakolko pre mna toto nie je podstatne. vycestujem tak, kde to bude potrebne... ale dakujem, ze se ma uviedli do problematiky.
mysimis
15.11.07,12:46
Tu Ti vieme poradiť len z vlastných skúseností. Toto je v podstate viac menej účtovnícka stránka a neber to tak, že Ti nechceme poradiť.
Chobot
15.11.07,12:54
pri vsetkej ucte, predpokladala som, ze "porada" je na podavanie rad. kedze absolutne nie som zbehla v prave, neviem ani len ako pravnici funguju, ani, ze su take rozdiely v tom kolko beru, nemam nikoho, kto pozna "dobreho pravnika" ani neviem ako a kto ma posudit ci je dobry... a hlavne nehladam ho len v mojom okoli, nakolko pre mna toto nie je podstatne. vycestujem tak, kde to bude potrebne... ale dakujem, ze se ma uviedli do problematiky.

Neber to v zlom, ale riccardo ťa chcel len usmerniť. Veď na začiatku si nič bližšie neuviedla. To sme ti rovno mohli doporučiť p. Petra Filipa, advokáta pána Majského, veď dostal svojho klienta na slobodu.

Ak ti nikto neporadí konkrétneho právnika, choď na stránku Slovenskej advokátskej komory (www.sak.sk) a nájdi si nejakých v blízkosti bydliska. Potom ich obtelefonuj a zisti si finančné požiadavky a špecializáciu.
555
15.11.07,13:00
Nemyslela som tym, ze mi nechcete poradit. Ale je "odpoved" a "odpoved". Je ine, ked to napisla chobot a ine ked riccado. Usmernit sa da aj bez "poznamok". Som rada, ze ste ma usmernili. No presla som si na porade vela pravnickych tem, a ludia sa pytali aj konkretne na pravnika na riesenie urciteho problemu. A riesil sa... Chcela som nejako zacat. Ale mate pravdu. Urobim to co napisal chobot. dufam, ze trafim nejaky "dobry stred". dakujem. pekny den.
555
15.11.07,13:05
miska, viem ze to je uctovnicka stranka, snad sa mi niekedy zda hlavne neskor vecer ze 90 percent novych prispevkov je uplne o niecom inom. Pozor, vobec to neodsudzujem. Len niekto moze a niekto nie? Nechajme to tak. Prosila som o radu par krat, skoro vzdy to takto nejako dopadlo... mozno to je nahoda a mozno sa neviem dobre pytat... dik. majte sa.
Gabi03
15.11.07,13:06
Nemyslela som tym, ze mi nechcete poradit. Ale je "odpoved" a "odpoved". Je ine, ked to napisla chobot a ine ked riccado. Usmernit sa da aj bez "poznamok". Som rada, ze ste ma usmernili. No presla som si na porade vela pravnickych tem, a ludia sa pytali aj konkretne na pravnika na riesenie urciteho problemu. A riesil sa... Chcela som nejako zacat. Ale mate pravdu. Urobim to co napisal chobot. dufam, ze trafim nejaky "dobry stred". dakujem. pekny den.

mimotemy Nemýlme si tu dojmy s pojmami. :D Aj mne poradil právnik v určitej oblasti, za čo som mu vďačná. Ale položiť sem otázku s tým, že OČAKÁVAŠ odpoveď je ... (hľadám vhodné slovo....) ... nesprávne. Každý, kto sa niečo opýta, môže len dúfať, že sú tu ľudia, ktorí mu budú vedieť pomôcť. No nie čakať a očakávať. :rolleyes: :o
Chobot
15.11.07,13:07
mimotemy


:rolleyes:Tak mi napadlo, že aké referencie by si taký právnik v trestnom práve uviedol na svoju stránku. Že by:

- na základe mojej obhajoby súd oslobodil zlodeja P.P.
- dosiahol som zníženie sadzby z 10 na 3 roky pre vraha M.Č.
...?
:D
555
15.11.07,13:18
To je ubohe. Nechcete mi este vlozit do ust ako presne sa mam pytat, aby som nahodou nic NEOCAKAVALA ale je DUFALA, ZE MI NIEKTO PORADI. Kaslime na to. Nekazme si den. Nebudem sa viac nic pytat.
555
15.11.07,13:19
Mozno snad niekedy kazdy z vas bude potrebovat surne pravnika...
mysimis
15.11.07,13:26
555 neurážaj sa, nemáš sa prečo. Tvoje zadanie je veľmi obšírne a takto je aj veľmi ťažké Ti poradiť. Do budúcna Ti radím, aby si skúsila špecifikovať položenú otázku a predídeme takýmto nedorozumeniam.
555
15.11.07,13:31
Urazat sa? nie. to je nieco ine. to su "ludia". moje zadanie bolo jasne. ale nemalo byt napisane takto verejne. zajtra mam uz dohodnute jedno stretnutie. skusila som tu stranku ska. majte sa
Chobot
15.11.07,13:40
To je ubohe. Nechcete mi este vlozit do ust ako presne sa mam pytat, aby som nahodou nic NEOCAKAVALA ale je DUFALA, ZE MI NIEKTO PORADI. Kaslime na to. Nekazme si den. Nebudem sa viac nic pytat.

Ak si reagovala na môj posledný príspevok, myslím, že si nepochopila, ako stránka funguje. Ak niekto vloží ikonku mimotemy, znamená to, že píše niečo, čo nemá byť brané ako odpoveď na otázku alebo diskusia k téme. Je to niečo ako keby ste sa ako kamarátky rozprávali o vybavovaní úveru a zrazu jedna by "tresla do pľacu": "A už ste počuli o tom, že Zuzane niekto minulý týždeň ukradol peňaženku?" A potom sa bavia o úvere ďalej.

Tak je to aj tu. Veď nemôžeme byť len vážny, to by sme boli roboti.

Takže neber to vôbec osobne a ani to nevzťahuj na seba. Nebolo to vyôbec myslené v žiadnej súvislosti s tebou. Takže sorry, ak ťa to urazilo, ale bolo to myslené zo žartu a len ty si si to vzala osobne. nemyslím, že by niekoho napadlo dávať to do súvisu s tebou.

Ak si písala na iný príspevok, tak tento si nevšímaj.
555
15.11.07,14:01
PISALA SOM NA INY PRISPEVOK. NEVSIMAM SI TEN TVOJ...
Bastian
15.11.07,15:57
mimotemy Nemýlme si tu dojmy s pojmami. :D Aj mne poradil právnik v určitej oblasti, za čo som mu vďačná. Ale položiť sem otázku s tým, že OČAKÁVAŠ odpoveď je ... (hľadám vhodné slovo....) ... nesprávne. Každý, kto sa niečo opýta, môže len dúfať, že sú tu ľudia, ktorí mu budú vedieť pomôcť. No nie čakať a očakávať. :rolleyes: :o
Dúfať, čakať, očakávať...
Každý kto sa tu na niečo pýta dúfa a čaká na odpoveď.
misomiso
15.11.07,16:00
555 neurážaj sa, nemáš sa prečo.

Prepacte - nic ma do toho nie je ale vyslovim svoj nazor. 555 ma preco. Uplne jasne sa opytala na DOBREHO pravnika. Namiesto odporucanie alebo kontaktu bola niekolko krat poucena, ze vraj zadala nejasne otazku, nenapisala odkial je, ze toto je uctovnicka stranka a pod.

Ja sam som tiez obcas sklamany tym, ako sa to tu vyvija. Ak som spravne pochopil zameranie tejto stranky - tak je to predovsetkym o uctovnictve a pribuznych temach, hlavne z oblasti podnikania. Preto tu chodi aj dost podnikatelov, aj ked nie vsetci robia uctovnictvo. Mysim, ze to, ze tu chodia podnikatelia je pre Vas - uctovnikov iba plus, pretoze viacri z Vas si uz vdaka tomu nasli robotu.

Ak sa niekto pyta na dobreho pravnika v oblasti trestneho prava, tak to moze dost realne napr. suvisiet aj s podnikanim. Myslim si, ze ak sa tu mozu denne diskutovat temy, ako pestovanie muskatov a ako si tlacit vyrazky, tak by Vas nemuselo poburit, ani preklvapit ze sa tu niekto pyta na pravnika.

To len preto, aby som objasnil, preco som nevydrzal na nervy a zareagoval na tuto temu. Co sa tyka podstaty veci, samozrejme ze je mozne presne urcit, aky advokat je "DOBRY", teda uspesny. Ide o tom aky ma pomer vyhratych sporov. Teraz napisem nieco, co sa vseobecne vie, ale malokedy sa o tom pise. Ti naozaj "dobri" pravnici na Slovensku funguju trocha na inom principe, ako to pozname z americkych filmov z justicneho prostredia. Tam je "dobry" taky advokat, ktory vie predniest taku zapalistu rec pred porotou, ze vsetkych presvedci o nevine svojho mandanta. Na Slovensku ti najuspesnejsi advokati pracuju na inom principe. Z oblasti prava toho vela nevedia, ak sa ich nieco opytate, zvycajne nemaju ani sajnu. Castokrat nevedia ani kde to hladat a nemaju ani zakladnu pocitacovu gramotnost. Vedia, s kym sa rozdelit o "honorar", preto su sice uspesni, ale nutne musia byt bohuzial aj extremne drahi. Ja par takychto ludi poznam ale NASTASTE iba zbezne a kontakt s nimi nijako nevyhladavam. Pochybujem ze by stali o nejaku robotu, maju jej zvycajne dost.

Preto ti bohuzial nesporostredkujem kontakt. Ale ak pozeras spravy v telke, tak sa tam v podstate objavuju stale ti isti v kauzach tych najvplyvnejsich ludi, predstavitelov podsvetia, taktiez kauzy kyselinarov, nebankovych subjektov a pod. Nie je problem tychto advokatov kontaktovat. Treba ale ratat s tym, ze si treba ale pripravit naozaj vyssiu sumu.

Ak nemas tolko penazi, mozno budes mat stastie a zozenies aspon pravnika, ktory bude dobre a poctivo robit svoju robotu. 555, pises, ze uz mas nejake stretnutie. Ak by si predsa nikoho nenasla, napis mi SS.

Viem, ze pre niekoho toto moze byt dalsi prispevok o nicom, kedze som konkretneho pravnika neporadil. Ale v zivote by ma nenapadlo pisat do tejto temy, keby predo mnou nebolo nejakych 15 prispevkov totalne o nicom. Ja by som cakal, ze ak sa niekto pyta na nieco take konkretne, tak sa zapoji iba clovek, ktory k tomu ma co poradit, pripadne ze sa nezapoji mozno nikto, ale cez SS niekto posle tip alebo kontakt.
555
15.11.07,17:40
dakujem velmi pekne misomiso. konecne po vycerpavajucom dni plnom cudnych ludi /nielen tu/ si mi pozdvihol naladu. zdielam tvoj nazor, len som ho asi nevedela takto vyjadrit. uz som dnes unavena... dakujem moc. poslala som ss.
kitky
15.11.07,18:18
Namiesto odporucanie alebo kontaktu bola niekolko krat poucena, ze vraj zadala nejasne otazku, nenapisala odkial je, ze toto je uctovnicka stranka a pod. ... by misomiso


Suhlasim. Niektori to tu strasne HULIA a je ich coraz viac. :)
riccado
15.11.07,19:51
To len preto, aby som objasnil, preco som nevydrzal na nervy a zareagoval na tuto temu. Co sa tyka podstaty veci, samozrejme ze je mozne presne urcit, aky advokat je "DOBRY", teda uspesny. Ide o tom aky ma pomer vyhratych sporov. Teraz napisem nieco, co sa vseobecne vie, ale malokedy sa o tom pise. Ti naozaj "dobri" pravnici na Slovensku funguju trocha na inom principe, ako to pozname z americkych filmov z justicneho prostredia. Tam je "dobry" taky advokat, ktory vie predniest taku zapalistu rec pred porotou, ze vsetkych presvedci o nevine svojho mandanta. Na Slovensku ti najuspesnejsi advokati pracuju na inom principe. Z oblasti prava toho vela nevedia, ak sa ich nieco opytate, zvycajne nemaju ani sajnu. Castokrat nevedia ani kde to hladat a nemaju ani zakladnu pocitacovu gramotnost. Vedia, s kym sa rozdelit o "honorar", preto su sice uspesni, ale nutne musia byt bohuzial aj extremne drahi. Ja par takychto ludi poznam ale NASTASTE iba zbezne a kontakt s nimi nijako nevyhladavam. Pochybujem ze by stali o nejaku robotu, maju jej zvycajne dost.

Ak nemas tolko penazi, mozno budes mat stastie a zozenies aspon pravnika, ktory bude dobre a poctivo robit svoju robotu.

mimotemy
ak si dovolis toto tvrdit o tych najuspesnejsich advokatoch, ja by som si to urcite nedovolil...
zazil si uz niektoreho zo spickovych slovenskych advokatov v "praxi"? zazil si to, ako ovladaju "proces" v trestnom prave? zazil si to, aku autoritu vzbudzuju a aku akceptaciu maju ich pravne nazory? urcite to nie su hlupaci na urovni negramotneho cloveka, ktori nemaju o prave ani paru tak, ako si ich opisal a ktori si uspech kupuju...

nechap ma prosim v zlom, ale oni uz nieco v praxi dokazali a vela z nich odovzdava svoje skusenosti ci pisanim odbornej literatury, alebo prednasanim...

kazdy, kto si chce vytvorit svoj nazor na ktorehokolvek advokata, nech si na stranke ministerstva spravodlivosti zisti, kedy ma jeho medialne znamy mandant pojednavanie na sude a ak nebude z neho vylucena verejnost, nech sa ho zucastni a som zvedavy, ake pocity bude mat potom...

s tvojou poslednou vetou suhlasim a opatovne tvrdim, ze vela o tom napovie odporucanie okolia a uz menej nejake tipy od nas ostatnych...
555
15.11.07,20:19
riccado, pekne prosim teraz sa zas neobujte vsetci do misomiso... pravda je niekde v strede. nie sme vsetci pravnici a vsetci sa mame co ucit... pekny vecer
misomiso
15.11.07,20:47
mimotemy
ak si dovolis toto tvrdit o tych najuspesnejsich advokatoch, ja by som si to urcite nedovolil...
zazil si uz niektoreho zo spickovych slovenskych advokatov v "praxi"? zazil si to, ako ovladaju "proces" v trestnom prave? zazil si to, aku autoritu vzbudzuju a aku akceptaciu maju ich pravne nazory? urcite to nie su hlupaci na urovni negramotneho cloveka, ktori nemaju o prave ani paru tak, ako si ich opisal a ktori si uspech kupuju...

nechap ma prosim v zlom, ale oni uz nieco v praxi dokazali a vela z nich odovzdava svoje skusenosti ci pisanim odbornej literatury, alebo prednasanim...

kazdy, kto si chce vytvorit svoj nazor na ktorehokolvek advokata, nech si na stranke ministerstva spravodlivosti zisti, kedy ma jeho medialne znamy mandant pojednavanie na sude a ak nebude z neho vylucena verejnost, nech sa ho zucastni a som zvedavy, ake pocity bude mat potom...

s tvojou poslednou vetou suhlasim a opatovne tvrdim, ze vela o tom napovie odporucanie okolia a uz menej nejake tipy od nas ostatnych...

Prepac, teraz nerozumiem, o com pises. Ja som pisal o istej skupine advokatov, a preto som ich dal do uzodzoviek. Viem o com pisem, a nebudem to du dalej rozpisovat.

Aha - az teraz som si vsimol. ze si pravnik. :) Predpokladam, ze teda aj Ty vies, o com pisem....

Skoda, ze nevies niekoho poradit, teraz to skutocne nemyslim ironicky, mal by si mat prehlad, a ked uz by som ja ako pravnik reagoval na temu, tak asi nie sposobom, ako v prispevku c. 2
riccado
15.11.07,20:54
[quote=misomiso;569697]Na Slovensku ti najuspesnejsi advokati pracuju na inom principe. Z oblasti prava toho vela nevedia, ak sa ich nieco opytate, zvycajne nemaju ani sajnu. Castokrat nevedia ani kde to hladat a nemaju ani zakladnu pocitacovu gramotnost. Vedia, s kym sa rozdelit o "honorar", preto su sice uspesni, ale nutne musia byt bohuzial aj extremne drahi. Ja par takychto ludi poznam ale NASTASTE iba zbezne a kontakt s nimi nijako nevyhladavam. Pochybujem ze by stali o nejaku robotu, maju jej zvycajne dost.quote]

o tomto....

neberiem ti tvoj nazor, ale nemozes ho globalizovat na vsetkych uspesnych advokatov...

ale ja viem poradit, ale na takuto otazku sa fakt neda poradit, lebo bola velmi vseobecna a nebolo sa v nej coho chytit. osobne si myslim, ze ak sa niekto na nieco pyta, mal by sa pytat konkretnejsie, aby mohla byt aj odpoved konkretna... lebo dalsich 20 prispevkov bude o doplnujucich otazkach a zbytocnych nedorozumeniach...
orlica
15.11.07,21:01
555, ja Ti mozem iba drzat palce, aby si natrafila na Advokata, co chce robit a nie na advokata co chce len zarabat! Aj u advokatov plati tak ako u lekarov, ze su dobri a zarabajuci:-(
a misomiso pise holu skutocnost.... bohuzial, je to takmer vsetko len a len o kontaktoch...ale nikomu neberiem idealy.
555 skutocne mne je luto, ze si vobec musela polozit taku otazku, a na poradu patri,lebo je sice bolestnejsia ale dolezitejsia napr. ako recepty...,lebo urcite sa to netyka radostnej zalezitosti, resp. nejakych financnych uspechov, ale ludskej tragedie a smoly Tvojich znamych resp. rodiny a ty urcite patris do RODINY Poradakov. Tak prajem Ti uprimne vela stasticka!
Gabi03
16.11.07,06:31
Dúfať, čakať, očakávať...
Každý kto sa tu na niečo pýta dúfa a čaká na odpoveď.

Samozrejme, ale nemôže sa uraziť, nahnevať, cítiť sa dotknutný alebo byť mrzutý voči iným preto, lebo mu nik nezodpovie na otázku. :o
Už sa tu nejedenkrát stalo, že zadávajúci urobil nepríjemnú scénu a nemilo oslovoval poraďákov, čo už tu čo-to poradili a vôbec si to nezaslúžili. Ale aby sme si rozumeli, to som vôbec o 555 nepredpokladala, len som napísala svoj príspevok ako preventívne opatrenie. Bohužiaľ, tým som práve vyvolala tú reakciu, ktorú som chcela obísť. :(

Tiež som sem zadala pár otázok, na ktoré nik nevedel odpoveď, dokonca na ňu nik nereagoval, pretože nevedel. Dva- tri-krát som ju posunula a keď ani vtedy nebola reakcia, proste som si uvedomila, že tu nie sú zrovna tí ľudia, ktorí by mi vedeli v tom poradiť. A teraz sa mám hnevať na všetkých, lebo sú nekompetentní, hlúpi a nevedomí?! :eek::confused: Predsa si treba uvedomiť, že toto fórum je "laické", a každý sa môže zaručiť maximálne za svoju odpoveď a nie za systém tu fungujúci. Je to fórum najmä o vymieňaní názorov (ak podložené zákonom, o to lepšie :rolleyes:) a nie nejaké platené, kde si už môže zadávajúci vyžadovať za protihodnotu odpoveď.

Tak zas som misomiso bola mimotemy :o.

A aby ste zas tento môj príspevok nepochopili tak, ako som to nemyslela... vyjadrila som len svoj názor.
Zrejme môj prvý príspevok tu pôsobil trochu poučujúco, tak sa ospravedlňujem, ak som niekoho urazila.
elli
14.12.07,17:36
[quote=misomiso;569866]Prepac, teraz nerozumiem, o com pises. Ja som pisal o istej skupine advokatov, a preto som ich dal do uzodzoviek. Viem o com pisem, a nebudem to du dalej rozpisovat.

Ad misomiso & riccado: Su uspesni a "uspesni". Mala som tu cest s kolegom, ktory ma hlboke znalosti, za sebou pripady o ktorych sa nepisalo v novinach len preto, lebo sa to vtedy nesmelo a ako dochodca robil pravo (ako to sam hovoril) "z passie". Keby som to o nom nevedela vopred od inych, od neho by som sa to nedozvedela - preto, lebo na rozdiel od tych s uvodzovkami to nepotreboval davat najavo. Ani spravanim, ani "aach" zariadenim kancla, ani medializovanim, a dokonca ani sadzbami. Ale spolupraca s nim bol zazitok.

Co tak popytat sa medzi znamymi policajtami alebo najst niekoho znameho na sude na trestnom oddeleni - ti maju celkom slusny prehlad? Vyberat zo zoznamu je ako sportka, v tom s riccadom musim suhlasit, ze dolezitejsie su referencie.

ad 555: ak je to este aktualne, ozvi sa cez SS.
hortenzia18
30.08.11,17:39
Prijemny dobry vecer prajem... som tu nova... a nevyznam sa... ako to tu chodi, ale chcela by som sa opytat niekoho, aby mi skusil odpovedat na moju otazocku...
Docitala som sa tu, ze mena pravnikov tu publikovat nemozem... takze toho ktoreho som nasla na internete ja... na toho sa tu priamo opytat pravdepodobne nemozem, ci s nim ma niekto nejake osobne skusenosti... ci...?
Mam totiz trosku pochybnosti, lebo na istej nemenovanej stranke ho oznacili za podvodnika... a preto som z toho trosku smutna... bola to sice iba diskuzia.. takze napisat to o nom mohol hocikto, ale musite mi dat za pravdu, ze cloveka to zneisti... :-(
... a preto by som sa chcela opytat, ak by sa dalo, tak mi skuste niekto napisat kto ma nejake dobre osobne skusenosti s nejakym pravnikom so zameranim na trestne pravo ( z Banskej Bystrice )
Dajte mi prosim Vas vediet... hrozne by som to ocenila... je to fakt surne.
PS: mam zahranicny PC, takze pisem tak, ako mi to pocitac umoznuje... dufam, ze ma tu nebudete sudit podla toho.
Dakujem
hortenzia18
30.08.11,18:25
Este jedna otazocka... je normalne, aby pravnik chcel preddavkovat obhajobu sumou min. 400 Eur... a etse do kopy nic nezistil...
Ked mi zavolal, tak mi povedal do telefonu, len tolko... kolko som mu na zaciatku o pripade povedala ja?
hortenzia18
30.08.11,18:34
mimotemy Nemýlme si tu dojmy s pojmami. :D Aj mne poradil právnik v určitej oblasti, za čo som mu vďačná. Ale položiť sem otázku s tým, že OČAKÁVAŠ odpoveď je ... (hľadám vhodné slovo....) ... nesprávne. Každý, kto sa niečo opýta, môže len dúfať, že sú tu ľudia, ktorí mu budú vedieť pomôcť. No nie čakať a očakávať. :rolleyes: :o


Ahoj Gabi03
Citala som v tvojom pripevku, ze tebe poradil pravnik v urcitej oblasti, za co si mu vdacna... mozem sa opytat, ci to nahodou nebol pravnik so zameranim na trestne pravo?.... prosim ta.... nevedela by si mi poradit?
Gabi03
30.08.11,18:42
Ahoj Gabi03
Citala som v tvojom pripevku, ze tebe poradil pravnik v urcitej oblasti, za co si mu vdacna... mozem sa opytat, ci to nahodou nebol pravnik so zameranim na trestne pravo?.... prosim ta.... nevedela by si mi poradit?

Uf. To bolo dávno a bolo to tu na porade. Už ani nepamätám ohľadne čoho, asi prevodu vlastníctva? :rolleyes: Nebolo to trestné právo. :)
hortenzia18
30.08.11,18:48
a nevedela som, ze sa nesmiem pytat takeho info...

Ahoj 555
Tak to vyzera, ze tieto prispevky su uz dost stare... ale skusim to aj tak... chcela by som sa opytat, ci si nakoniec mala stasticko a ci sa ti nakoniec postastilo najst nejakeho dobreho pravnika...?
hortenzia18
30.08.11,18:53
Uf. To bolo dávno a bolo to tu na porade. Už ani nepamätám ohľadne čoho, asi prevodu vlastníctva? :rolleyes: Nebolo to trestné právo. :)

Ach tak... aj tak ti dakujem za odpoved... ale z toho vsetkeho usudzujem, ze uz asi vies, ako to fungovalo s pravnikom... je normalne, aby si pravnik pytal min. 400 eur na preddavkovanie obhajoby?
Bojim sa toho, ze ked teraz pyta tolko... ci neskor nebude pytat 4000 eur... ked 400 ma byt iba preddavkovanie...
Nespominas si nahdou ako to bolo u teba?
Ice dive
30.08.11,18:58
Ach tak... aj tak ti dakujem za odpoved... ale z toho vsetkeho usudzujem, ze uz asi vies, ako to fungovalo s pravnikom... je normalne, aby si pravnik pytal min. 400 eur na preddavkovanie obhajoby?
štandardne si právnik pýta peniaze vopred už pri prebratí prípadu... nakoľko ty si kupuješ jeho služby na obhajovanie pred súdmi, nie želaný výsledok pojednávania... t.j. je logické, že pýta peniaze dopredu lebo čo ak náhodou súd rozhodne inak ako si predstavuješ, a ty ho potom nezaplatíš...
Gabi03
30.08.11,19:01
Ach tak... aj tak ti dakujem za odpoved... ale z toho vsetkeho usudzujem, ze uz asi vies, ako to fungovalo s pravnikom... je normalne, aby si pravnik pytal min. 400 eur na preddavkovanie obhajoby?
Bojim sa toho, ze ked teraz pyta tolko... ci neskor nebude pytat 4000 eur... ked 400 ma byt iba preddavkovanie...
Nespominas si nahdou ako to bolo u teba?


štandardne si právnik pýta peniaze vopred už pri prebratí prípadu... nakoľko ty si kupuješ jeho služby na obhajovanie pred súdmi, nie želaný výsledok pojednávania... t.j. je logické, že pýta peniaze dopredu lebo čo ak náhodou súd rozhodne inak ako si predstavuješ, a ty ho potom nezaplatíš...

Ako som už spomínala, mne tu radil niekto zadarmo. Nevyužila som služby žiadneho právnika na zastupovanie.
Čo sa ceny týka, tak nemám ani poňatia, aké majú tarify. Skús si zopár obvolať. No čo sa týka výšky, myslím, že vopred by malo byť dohodnuté, koľko zoberie. Neviem ako to chodí, no napr. za úkon (zastupovanie) alebo za hodinu... :rolleyes:
hortenzia18
30.08.11,19:06
štandardne si právnik pýta peniaze vopred už pri prebratí prípadu... nakoľko ty si kupuješ jeho služby na obhajovanie pred súdmi, nie želaný výsledok pojednávania... t.j. je logické, že pýta peniaze dopredu lebo čo ak náhodou súd rozhodne inak ako si predstavuješ, a ty ho potom nezaplatíš...

To mi je jasne... ved aj ked idem kupovat chlieb do obchodu, tak musim za nho najprv zaplatit... s tym suhlasim... len sa mi to zdalo dost vela penazi na zaciatok... ci sa nemoze stat nieco podobne, ze teraz pyta 400 eur a pocas pojednavania uz bude pytat 4000 eur... neviem ake vysoke su taketo sankcie...
A este jedna vec... na internete som nasla jeden prispevok... kde daneho advokata oznacili ako podvodnika... bola to sice iba diskuzia, ale aj tak som z toho dost smutna a neviem co robit.
Preto som sa chcela opytat, ci nahodou nema niekto osobne skusenosti s pravnikom so zameranim na trestne pravo.
hortenzia18
30.08.11,19:09
Ako som už spomínala, mne tu radil niekto zadarmo. Nevyužila som služby žiadneho právnika na zastupovanie.
Čo sa ceny týka, tak nemám ani poňatia, aké majú tarify. Skús si zopár obvolať. No čo sa týka výšky, myslím, že vopred by malo byť dohodnuté, koľko zoberie. Neviem ako to chodí, no napr. za úkon (zastupovanie) alebo za hodinu... :rolleyes:

Asi to budem musiet urobit....
Dakujem vam, ze na moje prispevky niekto reaguje, lebo v poslednom case mam pocit, ze uz nic neviem.
Ice dive
30.08.11,19:13
To mi je jasne... ved aj ked idem kupovat chlieb do obchodu, tak musim za nho najprv zaplatit... s tym suhlasim... len sa mi to zdalo dost vela penazi na zaciatok... ci sa nemoze stat nieco podobne, ze teraz pyta 400 eur a pocas pojednavania uz bude pytat 4000 eur... neviem ake vysoke su taketo sankcie...
A este jedna vec... na internete som nasla jeden prispevok... kde daneho advokata oznacili ako podvodnika... bola to sice iba diskuzia, ale aj tak som z toho dost smutna a neviem co robit.
Preto som sa chcela opytat, ci nahodou nema niekto osobne skusenosti s pravnikom so zameranim na trestne pravo.
poviem ti tak, o ohodnotení advokátov je vyhláška:
- advokát môže byť odmeňovaný na základe podieľovej odmeny - v prípade že sa súdiš o majetok niečo čo má hodnotu...
- môže byť odmeňovaný na základe úkonov- prevzatie prípadu, napísanie listu a pod...
- môže byť odmeňovaný na základe hodinovej mzdy... ťažko skontroluješ...
- alebo čo býva v trestnom práve často fixná odmena za celý prípad... kedy ti povie že 400 € celý prípad...

400 € nie je na právnika veľa teda neviem čo by mal všetko robiť... ale o jeho odmene by si sa mala dohodnúť na začiatku...

Ďalšia vec, je to označenie za podvodníka na nejakom diskusnom fóre... nepoznáš okolnosti prípadu ktorí vtedy riešil... t.j. mohol to tam dať niekto kto nebol s jeho službami spokojný, ale možno to bolo pre daného klienta najschodnejšie riešenie...
keď niekoho vyseká z problému tak sa tým dotyčný predsa nebude chváliť... ak sa niečo pototo... tak naneho mohli nakydať...
hortenzia18
30.08.11,19:16
A podla vas je to pravda, ze cim viac penazi si pravnik pyta... tym je lepsi?
Sice nie som bohac... ale som schopna dat aj vsetky moje uspory na to, aby sa pripad vyriesil uz natrvalo.
avalik
30.08.11,19:18
Ach tak... aj tak ti dakujem za odpoved... ale z toho vsetkeho usudzujem, ze uz asi vies, ako to fungovalo s pravnikom... je normalne, aby si pravnik pytal min. 400 eur na preddavkovanie obhajoby?
Bojim sa toho, ze ked teraz pyta tolko... ci neskor nebude pytat 4000 eur... ked 400 ma byt iba preddavkovanie...
Nespominas si nahdou ako to bolo u teba?

586/2003 Z.z. o advokácii

Odmena advokáta
§ 24

(1) Advokát poskytuje právne služby za odmenu a má právo požadovať za ne primeraný preddavok.

(2) Advokát popri nároku na odmenu má nárok aj na náhradu hotových výdavkov a na náhradu za stratu času. Za hotové výdavky sa považujú výdavky účelne a preukázateľne vynaložené v súvislosti s poskytovaním právnych služieb, najmä súdne a iné poplatky, cestovné a telekomunikačné výdavky a výdavky za znalecké posudky, preklady, odpisy alebo výpisy z verejných registrov.

(3) Odmena advokáta sa určuje na základe dohody medzi advokátom a klientom; ak nedôjde k dohode, patrí advokátovi tarifná odmena.

(4) Advokát môže poskytnúť právne služby za zníženú odmenu alebo bezplatne, ak to odôvodňujú osobné pomery alebo majetkové pomery klienta alebo je na to iný dôvod hodný osobitného zreteľa.

(5) Advokát nemôže požadovať ani prijať od klienta odmenu za právne služby, ktorú mu uhradí štát podľa § 25.

(6) Advokát nemôže požadovať ani prijať odmenu od klienta za právne služby v konaní pred súdom, ak podľa rozhodnutia súdu nebola priznaná náhrada trov konania klientovi z dôvodu, že služby neboli poskytnuté s odbornou starostlivosťou; v prípade, ak bola z tohto dôvodu rozhodnutím súdu náhrada trov znížená, nemôže advokát požadovať a prijať odmenu od klienta za právne služby v rozsahu takéhoto zníženia. To platí aj v prípade, ak advokát nevykonal úkon potrebný k priznaniu náhrady trov konania.

....

a konkretnejsie - Vyhláška 655/2004 Z.z. o odmenách a náhradách advokátov za poskytovanie právnych služieb
hortenzia18
30.08.11,19:21
poviem ti tak, o ohodnotení advokátov je vyhláška:
- advokát môže byť odmeňovaný na základe podieľovej odmeny - v prípade že sa súdiš o majetok niečo čo má hodnotu...
- môže byť odmeňovaný na základe úkonov- prevzatie prípadu, napísanie listu a pod...
- môže byť odmeňovaný na základe hodinovej mzdy... ťažko skontroluješ...
- alebo čo býva v trestnom práve často fixná odmena za celý prípad... kedy ti povie že 400 € celý prípad...

400 € nie je na právnika veľa teda neviem čo by mal všetko robiť... ale o jeho odmene by si sa mala dohodnúť na začiatku...

Ďalšia vec, je to označenie za podvodníka na nejakom diskusnom fóre... nepoznáš okolnosti prípadu ktorí vtedy riešil... t.j. mohol to tam dať niekto kto nebol s jeho službami spokojný, ale možno to bolo pre daného klienta najschodnejšie riešenie...
keď niekoho vyseká z problému tak sa tým dotyčný predsa nebude chváliť... ak sa niečo pototo... tak naneho mohli nakydať...

Nooo ono tych 400 eur sa mi nezda vela pokial by to bolo za cely proces... ale on napisal min. 400 eur na preddavkovanie obhajoby....
Problem je, ze neviem co znamena u pravnika preddavkovanie obhajoby.
Bojim sa toho, aby mi neskor nepovedal, ze chce 4000 eur. ked min. 400 eur je preddavkovanie obhajoby.
hortenzia18
30.08.11,19:27
Problem je len ten, ze teraz sa tam riesi pokus o uver... respektive jeho sfalsovanie... ale bol to iba pokus....
Ked som si pisala s jednym... tak ten mal horsie... bolo tam sfalsovanie nejakych papierov a ten chlapik z banky peniaze dostal.... a pravnik si od neho pytal iba 100 eur,,,... Preto som prekvapena, ze ked v mojom pripade u znameho ide iba o pokus.... si pravnik pyta 400 eur...
Proste necakala som to.
mlisa
31.08.11,04:34
odmena advokatovi je vysledkom dohody medzi advokatom a klientom. Myslim ze najistejsie je zavolat spominanemu advokatovi a spytat sa na predpokladanu vyslednu cenu, resp. podla coho bude pocitana (podla hodin, ukonov....) a na zaklade toho sa rozhodnut, ci je to akceptovatelne alebo nie (a potom hladat ineho). Tu ti nikto nezaruci, ze advokat neskor nebude pytat viac, na tom sa vies dohodnut len s nim.
Ice dive
31.08.11,05:14
Nooo ono tych 400 eur sa mi nezda vela pokial by to bolo za cely proces... ale on napisal min. 400 eur na preddavkovanie obhajoby....
Problem je, ze neviem co znamena u pravnika preddavkovanie obhajoby.
Bojim sa toho, aby mi neskor nepovedal, ze chce 4000 eur. ked min. 400 eur je preddavkovanie obhajoby.
mne sa zas zdá 400 € dosť málo na to, že išlo o trestný čin...

v podstate ťažko povedať, či právnik je dobrý alebo zlý podľa toho čo si pýta... lebo každý má iné nároky a každý si vie prácu ohodnotiť inak... a ďalšia vec je ako je daný právnik známy... napr. mám známeho na oddelení hospodárskej kriminality a ten hovoril, že už len podľa toho aký právnik (podľa mena) príde vedia aký bude prípad náročný...

záleží tiež ako sa daný prípad bude odohrávať, v akom štádiu sa na neho prišlo, či to bol pokus, či sa dotyčný priznal a oľutoval, alebo nespolupracoval... alebo ako sa dohodli s daným právnikom napr. v prípade, čo spomínaš, tak tam mohol právnik dotyčnému poradiť, dohodu o vine a treste lebo dôkazy boli značne v jeho neprospech a išli na "čo najnižší" trest, ale zas na druhej strane v tvojom prípade môže zahrať známy "hlúpeho" že nevedel čo robí, že mu to takto poradili, môže dostať x poľahčujúcich okolností, prípad sa môže ťahať x rokov tak odmena môže byť 4000 €...
hortenzia18
31.08.11,11:20
Super... dakujem za vase postrehy a rady... som velmi rada, ze sa zapajate do tejto temy s umyslom poradit mi.

Nevie nahodou niekto, ci existuje nejaka stranka... ako by som si mohla overit pravnikov... nejaka statistika... alebo nieco... kde by boli mena pravnikov... so statistikou, uspesnostou... vyhratych sporov... alebo nieco podobne...

Vrta mi v hlave stale jedno... ideme i toho daneho pravnika.. teda... neviem comu mam totizto verit... kedze na urcitej nemonovanej stranke ho oznacila za podvodnika... je pravda sice, ze do tej diskusie to mohol napisat hocikto, ale aj napriek tomu ma to zneistilo.
Ice dive
31.08.11,12:21
Super... dakujem za vase postrehy a rady... som velmi rada, ze sa zapajate do tejto temy s umyslom poradit mi.

Nevie nahodou niekto, ci existuje nejaka stranka... ako by som si mohla overit pravnikov... nejaka statistika... alebo nieco... kde by boli mena pravnikov... so statistikou, uspesnostou... vyhratych sporov... alebo nieco podobne...

Vrta mi v hlave stale jedno... ideme i toho daneho pravnika.. teda... neviem comu mam totizto verit... kedze na urcitej nemonovanej stranke ho oznacila za podvodnika... je pravda sice, ze do tej diskusie to mohol napisat hocikto, ale aj napriek tomu ma to zneistilo.
no existuje len komora advokátov... kde sú uvedený menovite www.sak.sk ale statistika uspesnosti a neuspesnosti take nieco neexistuje, jednak nikto sa nechce chvalit svojimi problemami (tych ktorych advokat zastupoval...) na druhej strane co je to uspech resp. neuspech pre advokata a klienta...
niekedy je uspech oslobodenie spod obzaloby t.j. beztrestnost, niekedy je uspech dostať podmienku, niekedy je úspech dostať trest na dolnej hranici trestu.... záleží od závažnosti, dôkazov a v konecnom dosledku aj od toho ci sudca vstava hore zadkom v dany den alebo má v pohodičke náladu.....

to že ho označili za podvodníka môže byť v dôsledku toho, že x krát riešil podobný prípad a dotyčný dostal podmienku, a potom riešil prípad dotyčného z diskusného fóra a ten dostal natvrdo dva mesiace... tak advokát bol jasný pre neho podvodník... advokát je tiež len človek, ktorý ovláda predpisy a zákony, avšak nedokáže ovládnuť konanie a rozhodnutie protistrany...
twe
02.09.11,12:15
Vrta mi v hlave stale jedno... ideme i toho daneho pravnika.. teda... neviem comu mam totizto verit... kedze na urcitej nemonovanej stranke ho oznacila za podvodnika... je pravda sice, ze do tej diskusie to mohol napisat hocikto, ale aj napriek tomu ma to zneistilo.

Nie je dobre sa na riadit len na zaklade nejakeho nazoru anonyma na stranke. Mohol to byt ozaj len nazor cloveka, ze je podvnodnik, pricom pravda moze byt uplne inde.

400 eur ako preddavok nie je vela, ale zalezi aj o aky pripad ide. Advokat si musi hradit cestovne naklady, chodit na vysluchy, vela straty casu, preto pytal zalohu. Najma v trestnych veciach, kde su klienti roznej povesti je lepsie pre advokatov si vypytat aspon zalohu, nech maju aku - taku istotu, ze aspon nejaka odmena sa sluzby sa im ujde.

Na konecnej odmene sa s advokatom dohodnete asi podla adv. tafiry, ktoru citovali uz vyssie, alebo aj podla uspechu. Ale z brucha na nejakom pojednavani si nemoze zapytat len tak 4 tisic eur.
hortenzia18
05.09.11,18:28
... hm... dakujem za vycerpavajucu odpoved.
angelina 89
09.11.11,11:07
len pre doplnenie tejto temy, Chcela by som sa podelil s vami o moje osobne skusenosti z jednym advokatom z Nitry, ktory mi bol odporuceny. Vola sa Rene Hudzovic a na prvy pohlad sa zdal velmi ustretovy a ochotny. Tomuto advokatovi som musela dopredu zaplatit dost velky obnos penazi, s tym, ze mi dany advokat nasluboval, ze bude robit aj nemozne a ze mi v danej veci urcite pomoze,vyzeral byt vierohodny, tym , ze "vedel krasne slubovat", ale skutky ziadne! Peniaze zobral a viac sa neozval, a ked som ho kontaktovala, tak akoze nikdy nebol v kancelarii,a ked bol, tak stale tvrdil, ze mam byt spokojna, a ze on stale na tom pracuje... a takto pracoval na tom takmer rok a nic z toho, prisla som o peniaze . Takze pre vystrahu davam do pozornosti meno tohto advokata - vola sa Rene Hudzovic , sidli na Stefanikovej ul. v Nitre. Mimochodom, to co sa stalo mne, som sa neskor dozvedela od viacerych ludi, ze on rad naslubuje, vypyta dopredu peniaze a potom nic z toho..
buchač
09.11.11,11:30
len pre doplnenie tejto temy, Chcela by som sa podelil s vami o moje osobne skusenosti z jednym advokatom z Nitry, ktory mi bol odporuceny. Vola sa Rene Hudzovic a na prvy pohlad sa zdal velmi ustretovy a ochotny. Tomuto advokatovi som musela dopredu zaplatit dost velky obnos penazi, s tym, ze mi dany advokat nasluboval, ze bude robit aj nemozne a ze mi v danej veci urcite pomoze,vyzeral byt vierohodny, tym , ze "vedel krasne slubovat", ale skutky ziadne! Peniaze zobral a viac sa neozval, a ked som ho kontaktovala, tak akoze nikdy nebol v kancelarii,a ked bol, tak stale tvrdil, ze mam byt spokojna, a ze on stale na tom pracuje... a takto pracoval na tom takmer rok a nic z toho, prisla som o peniaze . Takze pre vystrahu davam do pozornosti meno tohto advokata - vola sa Rene Hudzovic , sidli na Stefanikovej ul. v Nitre. Mimochodom, to co sa stalo mne, som sa neskor dozvedela od viacerych ludi, ze on rad naslubuje, vypyta dopredu peniaze a potom nic z toho..

Do výlučnej kompetencie Slovenskej advokátskej komory patrí disciplinárna právomoc, ktorou vykonáva dozor nad výkonom advokátskeho povolania.
Sťažnosti šetrí Revízna komisia SAK.
Revízna komisia podá návrh na začatie disciplinárneho konania ak dospeje k záveru, že došlo ku disciplinárnemu previneniu. O návrhu rozhoduje disciplinárny senát. Proti rozhodnutiu disciplinárneho senátu je možné podať odvolanie, o ktorom rozhoduje Predsedníctvo SAK.

https://www.sak.sk/blox/cms/sk/sak/sak/about
black111
24.03.12,14:26
Prečitajte si to hlavne pravnici,prosim.
U mna stalo niečo podobne,ked mi bola dohodena pravnička zo Ziliny.Jedna firma ma obtiahla o velku sumu,(13500eur)na prerabku bytu.Firma niečo do bytu vrazila.Nekvalitne ale vrazila.Pomohla mi spisať novu zmluvu,kde sa majitel tej firmy podpisal,že mi byt dorobi a ak nie vrati mi peniaze.Nestalo sa tak.Z pravničkou mam podpisanu len plnu moc.Povedala mi,že podame tr. oznamenie.Suhlasil som.TR. oznamenie mi bolo policiou zamietnute,z odôvodnenim,že firma niečo do bytu vrazila a aj ked nekvalitne,bolo mi povedane,že je to na Občiansko pravne konanie.Nebol som od nej informovany o sumach,tr. oznamenia!!!.Vždy len povedala,že nehajte,to je dobre,to sa potom zaučtuje,ako po znamosti!!!Vždy som žiadal pravničku aby ma informovala.Nestalo sa tak.Na konci roku 2010,mi povedala,že žaloba na sud sa pošle až v roku 2011 že aj tak by to na sude dali až od noveho roku:mad:.Januar,februar 2011 som sa z pravničkou nemohol skontaktovať.V marci mi volala,že nema na starosti iba mna.Ja sam som si musel zistovať,kedy bude pojednavanie (volal som tam) a vtedy mi bolo povedane,že nemam uhradenu sumu za sudne trovi.Bolo to v posledny den splatnosti.Volal som pravničke a ta mi povedala,že akurat mi išla volať:cool:.No suma,ktoru žiadala na sude,bola nižša a potom ju musela opraviť (zvyšiť) a opäť som platil poplatok:confused:.Potom sa nič nerobilo.Začal som pravničku upozornovať na to,že som neni spokojny z jej pracou.Nebrala telefony,na maily nereagovala.Potom sa ozvala,po asi mesiaci že nema nič nove a že sa ozve.Zase nič.
Ja som si zistoval od druhych ludi ako by sa dalo pohnuť do predu.Pravnička podala druhe tr. oznamenie,ktore bolo zamietnute.Prešiel cely rok 2011 a neni ani sudne pojednavanie ani nič.Ked som od pravničky žiadal aby podala stažnosť na sud,za prieťahy,tak mi povedala,že to sudcovia nemaju radi:cool:.Podal som si ho ja.Na konci roka 2011 som zistil že mi dva krat klamala:mad: a tak som jej napisal,že ak sa nenapravi,končim s nou okamžite plnu moc.Obratom mi napisala,že čo som za človeka ako si dovolujem ju uražať a osočovať,proste somariny a žiada odo mna 788eur!!!Podanie tr. oznameni,ktore boli zamietnute.Ja som jej platieval,niekedy 20 eur za 10 minut sedenia.Posledne tr. oznamenie,ktore malo byť prichystane a len som si ho mal prečitať,tak bolo take,že pravnička nemohla najsť najrpv spis:confused: a potom to pisala 4 hodiny!!!!,čo ma stalo 100eur.
Odmietol som jej zaplatiť,(788eur)že za to že mi klamala a ako postupovala,som neni ochotny jej taku sumu vyplatiť.Podotykam,že sa jednalo o znamu.Pisal som jej list,kde ju žiadame aby prehodnotila svoju sumu za pracu ktoru robila,čo sme vyhrali a pisal som jej aj mail,kde ju žiadam aj o zmierenie o vyplateni sumy.Podotykam,že chcem zaplatiť ale takuto sumu nie.
Napisala mi zase,že čo jej vypisujem a že to dala na sud!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad:.Zrazu robi rychlo,naopak ked trebalo brať mna,všetko sa oddialovalo,nemala čas.Našiel som si druhu pravničku a ta mi povedala,že ona by to radšej zaplatila.Kedže som na dotyčneho z tej firmy,čo mi nedorobila byt,najal vymahačov,je tam aj pravnik,ktory naopak povedal,že v žiadnom pripadeto nemam platiť a že nech jej napišem list.Stalo sa ale reagovala tak,ako reagovala.Ma na to pravo?Do dnešneho dna som jej vyplatil po všetkych stretnutiach cca. 300 eur.Plus žiada ešte tu sumu,čo žiada.Poradte.Dakujem.
Čo mi poradite?