fialka m
15.11.07,15:16
Ahojte, potrebujem poradit, pocula som nieco o dotacii z uradu prace, nevie mi niekto poradit viac. Ako ju ziskat, ake su podmienky ziskania a podobne.
Velmi by ste mi pomohli.
Dakujem
romanpp
15.11.07,14:21
Najrozumnejšie je ísť sa opýtať na svoj ÚP. Okrem iného platia rôzne pravidlá pre rôzne regióny.
Lydka R
15.11.07,14:50
Najrozumnejšie je ísť sa opýtať na svoj ÚP. Okrem iného platia rôzne pravidlá pre rôzne regióny.

Pravidlá ani nie, je len rozdielna výška príspevku podľa toho, či ide o okres s vyššou alebo nižšou mierou nezamestnanosti ako je priemer Slovenska. A pozri si zákon o službách zamestnanosti a mnohé iné príspevky tu na Porade
fialka m
15.11.07,14:53
dakujem za rady, bude problem v tom, ze mam pracovny pomer. Lebo chcela by som si zalozit zivnost a tam by som potrebovala dotaciu.
Lydka R
15.11.07,14:57
dakujem za rady, bude problem v tom, ze mam pracovny pomer. Lebo chcela by som si zalozit zivnost a tam by som potrebovala dotaciu.

Oj tak to už vôbec nie. Ide o príspevok pre nezamestnaných evidovaných na UP a podmienka je evidencia min. 4 mesiace
Zoltán Kovács
15.11.07,14:57
dakujem za rady, bude problem v tom, ze mam pracovny pomer. Lebo chcela by som si zalozit zivnost a tam by som potrebovala dotaciu.

No v tomto prípade dotáciu nedostaneš. Jednou z podmienok na získanie dotácie, je evidencia na úrade práce ako uchádzač o zamestnanie minimálne 4 mesiace.
fialka m
15.11.07,15:26
Ups, tak potom nic :) aj tak vam vsetkym dakujem
pe3xxx
02.02.10,10:18
A co v pripade ak ide o opacnu situaciu? Teda, nezamestnany poziada o dotaciu pre szco, dostane ju a potom v priebehu dvoch rokov si najde popri tom aj zamestnanie. Ako je to v tomto pripade? A co potom s odvodmi ked by ich platil novy zamestnavatel?

Vdaka.
Xanti
02.02.10,10:24
A co v pripade ak ide o opacnu situaciu? Teda, nezamestnany poziada o dotaciu pre szco, dostane ju a potom v priebehu dvoch rokov si najde popri tom aj zamestnanie. Ako je to v tomto pripade? A co potom s odvodmi ked by ich platil novy zamestnavatel?

Vdaka.
Má dve možnosti :
1) zruší živnosť, vráti alikvotnu časť dotácie
2) živnosť si ponechá súbežne so zamestnaním, ak výjde povinnosť platiť odvody zo živnosti tak sa platia dva krát.