Anairda
02.03.05,12:35
S.r.o. otvára prevádzku:predaj sudového vína. Chcem s opýtať ako je to v potravinárskej prevádzke s nejakými denníkmi čo treba viesť o dodržiavaní hygienických predpisov atď.
Zatiaľ sme mali len nepotravinársku prevádzku a tam stačila inšpekčná kniha, ohlásenie prevádzky na živn. úrade,MÚ, na hygiene a to bolo všetko.
Majú potravinárske prevádzky nejaké povinnosti navyše?
kori
02.03.05,12:58
najlepšie ak zájdeš na miestnu hygienu, lebo v každom meste majú iné požiadavky(niekedy aj dosť nezmyselné). Inak s evidenciami je to rovnaké.
Janca
02.03.05,13:46
Pridam sa k teme otazkou, netreba tam platit nejake spotrebne dane, alebo nieco take ako v pohostinstvach, ked je tam vlastne predaj vina. To sa moze predaj aj dcl aj 100 l - poslednemu konzumentovi, nie ? Nie su tam nejake vynimky oproti napr. predajne, kde sa predava vino uzavrete ?
kori
04.03.05,14:12
priznám sa že nemám naštudovaný zákon o spotr. dani z vína. Ale tam to bude všetko.Skúsim pozrieť a poviem.
ondrejvla
04.03.05,14:38
Pridam sa k teme otazkou, netreba tam platit nejake spotrebne dane, alebo nieco take ako v pohostinstvach, ked je tam vlastne predaj vina. To sa moze predaj aj dcl aj 100 l - poslednemu konzumentovi, nie ? Nie su tam nejake vynimky oproti napr. predajne, kde sa predava vino uzavrete ?Janca, asi si myslela daň z alkoholu, ktorá sa platila obci do 30.4.2004. Spotrebné dane platí výrobca. Keby predávali alkohol ( síce aj víno má určité %) ale v zákone sa hovorí o alkohole, tak by museli dávať mesačné výkazy na Colný úrad. A čo sa týka hygieny, ja by som radšej šla na OHS prípadne podala písomný dotaz. Radšej skôr, aby nebolo neskoro!
Janca
04.03.05,14:41
Ondrejvla dakujem za odpoved, prave prisla majitelka pre papiere a ze od 1.5.2004 musi pre colnicu vypisat papiere. Ze ked ich urobi do 14 dni bude to bez pokuty. Takze by uz malo byt vsetko v poriadku. Co sa tyka hygieny ma vraj vsetky papiere v poriadku.
Dakujem.
Anairda
04.03.05,17:52
U nás sa nebude víno rozlievať, len čapovať do fliaš. Žiadne poplatky sa mestu ani nikomu neplatia. Ale je to potravinárska prevádzka, takže sa tešíme na hygienu...
ondrejvla
04.03.05,18:30
Ondrejvla dakujem za odpoved, prave prisla majitelka pre papiere a ze od 1.5.2004 musi pre colnicu vypisat papiere. Ze ked ich urobi do 14 dni bude to bez pokuty. Takze by uz malo byt vsetko v poriadku. Co sa tyka hygieny ma vraj vsetky papiere v poriadku.
Dakujem.Ale keď predávate víno, tak by ste nemali podávať hlásenie na CÚ! To je len pri alkohole!!!!
Ak predávate alkohol, tak hlásenia na CÚ ale pozor, tie sa v priebehu roka menili!!!
Anairda
06.03.05,17:24
Veď my ani nejdeme na CÚ, to sem len niekto primiešal. Ja som sa pýtala na veci okolo hygieny a ich povolenia...