berry
16.11.07,07:03
Pekný deň.
Už sa tu toho popísalo veľa o dovoze tovaru a služby do česka.
Keď dovážam tovar tak vystavím fam bez dph (samozrejme ak spĺňa §43) a štvrť ročne podávam súhrnný výkaz da DÚ.
Ak sa jedna o službu tak nemusím podávať tento výkaz.
Ale čo ak sa jedna o dodávku materiálu aj službu naraz. Viete ideme pracovať do čiech. A budeme si dovážať priebežne materiál na stavbu , kde ho budeme aj montovať. A potom vystavíme jednú súhrnnu fa. Tak ako postupovať v takomto prípade?
Keď pôjdu cez hranice niekoľko krát aj tak musia mať CRM? Aj keď sa to bude fakturovať neskôr?
Alebo mám za každý dovoz vystaviť novú fa.
A mám si rozdeliť službu a tovar a tiež to zvlášť fakturovať? Alebo ako mám postupovať v takomto prípade.
Ako by ste to riešili Vy?
Vladimír Ozimý
16.11.07,06:12
podľa mňa nejde o vývoz tovaru ale ide o materiál ktorý je súčasťou poskytnutých služieb. To jest pôjde to pod par. 15/2 prenesiete daňovú povinnosť na odberateľa ak je registrovaný v ČR a výkaz nepodávate...vy poskytujete stavebné práce nepredávate tovar.
berry
16.11.07,06:15
O.K. Ale keď pôjdeme cez hranice nebudu od nás žiadať CRM, Alebo iný doklad?
Vladimír Ozimý
16.11.07,06:40
ale veď na hraniciach vás nekontrolujú či ako...CMR potrebujete v prípade dokladovania oslobodenia na základe par. 43...vy budete mať predsa potvrdenú spotrebu materiálu na zákazke alebo na niečom inom...nie?
berry
16.11.07,07:16
No neviem či nekontrolujú. Kamóny na hraniciach stoja stále.Možno tak od budúceho roka tam už nebudú kontrolovať :-)
Inač ďakujem veľmi pekne. Konečne mám v tom aspoň trochu jasno.
berry
22.11.07,05:27
Pekný deň.
Ešte by som chcela otvoriť túto tému. Čo ak prevážame cez hranice vlastný majetok. (unimobunky) Ktoré nám budú v čechách slúžiť ako sklad. V takomto prípade aký doklad budem potrebovať pri prechode cez hranice? Keď sa jedná o vlastný majetok firmy?
Zlata
22.11.07,06:02
Pekný deň.
Ešte by som chcela otvoriť túto tému. Čo ak prevážame cez hranice vlastný majetok. (unimobunky) Ktoré nám budú v čechách slúžiť ako sklad. V takomto prípade aký doklad budem potrebovať pri prechode cez hranice? Keď sa jedná o vlastný majetok firmy?

Vystavte pre vodiča prepravný list s náležitosťami odkiaľ - kam, že sa nejedná o obchodný tovar.
berry
22.11.07,06:25
Prepravný lisť? Kde také niečo zoženiem? Dá sa to dúpiť v papierníctve, Alebo čo všetko musí obsahovať?
EmíliaC
23.01.08,08:51
Prosím o radu, som v tomto úplný začiatočník - vysvetlite mi niekto, či si môžem alebo nemôžem uplatniť DPH, ak naši ľudia (sme stavebná firma) nakupujú materiál a PHM v CR, kde vlastne tento materiál aj spotrebujú. Sme platcom DPH v SR. Prosím pomôžte!!!!!!
tacasina
13.01.09,07:08
Prosím o odobrenie.
Slovák, plátca DPH predáva svoj tovar v ČR. Fakturuje bez DPH a podáva na DÚ súhrnný výkaz.
Je to správne ?
tacasina
13.01.09,07:48
Prosím o odobrenie.
Slovák, plátca DPH predáva svoj tovar v ČR. Fakturuje bez DPH a podáva na DÚ súhrnný výkaz.
Je to správne ?

Nevie mi to nikto odobriť ?
tacasina
15.01.09,07:12
posúvam...
Zlata
15.01.09,11:44
Prosím o odobrenie.
Slovák, plátca DPH predáva svoj tovar v ČR. Fakturuje bez DPH a podáva na DÚ súhrnný výkaz.
Je to správne ?
Ak predáva plátcovi DPH v ČR tak je to správne (máš od neho objednávku, kde je jeho IČ DPH pre ČR a ty si to overíš na stránke DRSR, či je ozaj registrovaný v ČR).
Ak by kupujúci nebol registrovaný pre DPH, tak predáva tovar vrátane DPH.
tacasina
22.01.09,06:57
Ak predáva plátcovi DPH v ČR tak je to správne (máš od neho objednávku, kde je jeho IČ DPH pre ČR a ty si to overíš na stránke DRSR, či je ozaj registrovaný v ČR).
Ak by kupujúci nebol registrovaný pre DPH, tak predáva tovar vrátane DPH.

Ďakujem.....