valeriam
02.03.05,12:41
Práve mi volala pani, čo u nich robím účtovníctvo, že pribehla ako vietor daniarka, ktorá nám pred časom kontrolovala DPH, len povedala, že zajtra treba na daňový úrad zaniesť faktúry a doklady od júla do konca roka a analytiku 5-účtov. Je to normálne? Nechcem sa pravdaže zbytočne naťahovať s daniarmi, ale toto je absolútne neštandartný (veľmi mierne povedané) spôsob vykonávania kontroly, alebo o čo tu vlastne ide. A ja teraz robím kontroly, uzávierkové práce na daňové priznanie! Čo radíte??? Prosím!
anka1
02.03.05,12:32
Práve mi volala pani, čo u nich robím účtovníctvo, že pribehla ako vietor daniarka, ktorá nám pred časom kontrolovala DPH, len povedala, že zajtra treba na daňový úrad zaniesť faktúry a doklady od júla do konca roka a analytiku 5-účtov. Je to normálne? Nechcem sa pravdaže zbytočne naťahovať s daniarmi, ale toto je absolútne neštandartný (veľmi mierne povedané) spôsob vykonávania kontroly, alebo o čo tu vlastne ide. A ja teraz robím kontroly, uzávierkové práce na daňové priznanie! Čo radíte??? Prosím!
Určite by som si zavolala na Daňový úrad a dohodla by som si termín, ktorý by vyhovolal obom stranám. Veď predsa poverená osoba za účtovníctvo v ich termíne ( t.j. zajtra) nemusí byť prítomná. Nie je to bežný postup. Nám najprv zavolali a dohodli sme sa.
Majka
02.03.05,12:34
aj nam zavolali a urcili 2 terminy vybrali sme si a dohodli, takmer vzdy z tyzdnovym odstupom. nejak sa mi to nezda, over si to.
Lucy
02.03.05,12:36
Nám najprv poslali písomné oznámenie o začatí kontroly.
Majka
02.03.05,12:37
nam vzdy pisomne az po ohlaseni a dohodnuti terminu.
valeriam
02.03.05,12:49
Práve som volala konateľovi -daniarka prišla námatkovo skontrolovať nejaké tabuľky, čo kázala robiť a on nemal na ňu čas. Takže sa zrejme "napaprčila" a preto to všetko... Môžem čakať zachvíľu, že príde kontrola ohlásená! Bisťu, už sa "teším".
Janca
02.03.05,13:53
Tomu sa povie "nervy na dranc".