michalf
16.11.07,08:29
Chcel by som vas poprosit o radu. Kupil som v cechach nove auto od auto predajcu VW. Co sa tyka ceny ktoru som zaplatil, zahrnovala uz aj DPH, cize som zaplatil za moje nove auto DPH v cechach. Som povinny znovu platit DPH aj na Slovensku alebo ako by som mal postupovat v tejto veci v sulade zo zakonom. Dakujem
michalf
16.11.07,07:41
este je asi potrebné dodať, že som fyzická osoba a auto budem používať len na súkromné účely.
ALBO
16.11.07,08:39
Pre vás platí §11/3 ak to nové auto splňa §11/11 a /12,Podľa §78/5a4 podávate DP.
Čech mal postupovať podľa §43/2 (ni to v zákone tiež majú).
Tieto veci teraz musíte vybaviť u predajcu ,skuste ho požiadať o vrátenie dane (asi ste mu nepovedali, že to auto beriete na slovensko), čo dodať mali ste sa pýtať pred kúpou auta.
Vy daň u nás odviesť musíte.
michalf
16.11.07,20:02
Kupoval som ho v autorizovanom servise a predajca bol samozrejme o tom informovany, kedze mi aj musel vybavit certifikat COC, kt. je potreby pre schvalenie vozidla v SR. No nepotesil si ma, ale kazdopadne odcenujem reakciu a dakujem za usmernenie.
duficek
16.11.07,21:15
bol som v podobnej situacii, predajca najprv suhlasil s predajom bez DPH, potom po zaplateni zalohy sa zacal storcovat a presviedcat ma, aby som DPH zaplatil u neho ze to mam v podstate jedno.....nedal som sa, kedze som vedel ze to musim kupit bez DPH ci to beriem na firmu alebo ako sukromna osoba..
ratam ze to bude tazka debata z predajcom :(

momentalne sa ti auto predrazilo o 19%, pretoze ta DPH musi byt zaplatena u nas tak ci tak, nezalezi ze uz bola platena v CR.

auto uz je prihlasene? predpokladam ze nie, pretoze dopravny inspektorat pri prihlaseni potrebuje vidiet podane DP a mat potvrdenie o zaplatenej DPH na slovensku (v pripade SZCO staci ukazat tlacivo, na ktorom informujete DU o nadobudnuti noveho dopravneho prostriedku z EU), inak prihlasenie nie je mozne...
michalf
17.11.07,19:37
Dakujem za radu. Auto este prihlasene nie je. To znamena ze sa budem musiet obratit na predajcu. Nevies ako to je nahodou s prispevkom do Recyklacneho fondu?, vzhladom na skutocnost ze na fakture z CR je napisane ze tento poplatok uz bol uhradeny v CR. Je potrbne zaplatit ho este raz na Slovensku alebo ho mam ziadat refundovat tiez?dakujem za odpoved
duficek
17.11.07,20:38
v podmienkach na udelenie slovenskeho TP je uvedene, ze treba zaplatit poplatok do recyklacneho fondu, myslim ze suma je 2000 sk. ci staci ze to bolo zaplatene v CR neviem povedat, musis sa opytat na urade dopravy

s DPH doporucujem neotalat, neviem ci tam nahodou nie je lehota 15 dni

zaplatenu DPH v CR si "vymahaj" nezavisle od platenia tej v SR, aby si si nenarobil este viac problemov
michalf
26.11.07,09:41
Zaujmalo by ma este, ci nemate informaciu ako sa stanovuje kurz, kedze v tomto pripade som auto doviezol z CR?