Very63
16.11.07,10:03
Ahojte, mám takýto problém...
Koncom októbra 2007 som obdržal od Soc. poisťovne Výzvu na úhradu nedoplatkov - príspevkov do fondu zmestnanosti, resp. na poistenie v nezamestnanosti za roky 1996 a 1997. Výzvu som dostal bez predchádzajúceho doručenia Rozhodnutia. Po niekoľkých telefonátoch mi Rozhodnutie nakoniec poslali (obyčajnou poštou...to nemusí byť doporučenou poštou?) s tým, že chyba sa stala niekde v registri, keď zisťovali moju súčasnú adresu (už sedem rokov som presťahovaný a odvtedy som už niekoľkokrát som si s nimi poštu vymenil.
Zaujímavé na tom je to, že pri doručení Výzvy už moju adresu poznali celkom presne. Ide mi o to , že Rozhodnutie bolo vydané v apríli 2007 a vo Výzve mi napísali, že Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť a vykonateľnosť v auguste 2007. Chcel by som zistiť, či je takéto Rozhodnutie je právoplatné, či existuje nejaká lehota po ktorej sa nedoručené Rozhodnutie môže považovať za neplatné. Celôé sa mi to nepozdáva, lebo podľa mňa chcú nedoplatky už po lehote splatnosti. Viete mi niekto poradiť? Budem vďačný za každú radu.

Very63