Daduľa
16.11.07,10:32
Mame neuhradené pohľadávky z roku 2006, po lehote splatnosti všetky 1 rok v sume 600.000,- Sk. Firma ešte existuje, no je nefunkčná. Jednali sme s majiteľmi najskor osobne , vraveli ze zaplatia atd, ved to poznate. Nakoniec nam jeden znamy doporucil firmu, na vymáhanie pohľadávok, ktorej sme to zverili.Podpísali sme zmluvy a oni nám vyfakturovali Registračný poplatok v sume 5000,-+ DPH, na základe mandátnej zmluvy.Ako mám postupovať, môžem si dať do nákladov Registračný poplatok a narokovať si DPH???
A poradte prosím co s tými pohľadávkami? Mám navýšiť pohľadávky o tento poplatok?? Musím na konci roku vystaviť aj zmluvnú pokutu/úrok z omeškania/ a účtovať o ňom??
poradte prosím ak má niekto podobný problém!!!
Ďakujem.
durisovad
16.11.07,21:37
Neviem, akej firme ste zadali vymahanie, ale ten registracny poplatok sa mi zda neobvykly. Pred casom sme mali podobny problem, ale zmluva bola postavena tak, ze vymahatel bude uctovat proviziu z vymozenej pohladavky. Toto je legalny danovy naklad.
Rozalka
17.11.07,13:15
Neviem, akej firme ste zadali vymahanie, ale ten registracny poplatok sa mi zda neobvykly. Pred casom sme mali podobny problem, ale zmluva bola postavena tak, ze vymahatel bude uctovat proviziu z vymozenej pohladavky. Toto je legalny danovy naklad.
súhlasím, a ešte doplním, že provízia nesmie byť vyššia ako vymožená pohľadávka, resp. vyššia môže byť, ale rozdiel už nie je daňovým nákladom
durisovad
17.11.07,14:05
S tymto suhlasim aj ja, ved ak by bola provizia vyssia ako vymozena pohladavka, bolo by zbytocne vobec to zadavat. Iba ak by sa chceli nejake peniazky preprat.