Vladimír Ozimý
16.11.07,12:49
Ahojte chcem si len potvrdiť môj názor:

Kúpili sme software za 200 tisíc. Mali sme k nemu dve prístupové práva (hardvare kľúč) tento rok sme dokúpili tretie prístupové právo za cenu 12 tis. Sk...

Môj názor je ten že ide o technické zhodnotenie software a treba ho odpísať ako software. par. 20 postupov účtovania. Uvažujem správne?
Zoltán Kovács
16.11.07,11:56
Ahojte chcem si len potvrdiť môj názor:

Kúpili sme software za 200 tisíc. Mali sme k nemu dve prístupové práva (hardvare kľúč) tento rok sme dokúpili tretie prístupové právo za cenu 12 tis. Sk...

Môj názor je ten že ide o technické zhodnotenie software a treba ho odpísať ako software. par. 20 postupov účtovania. Uvažujem správne?

Ale techn.zhodnotenie je nad 30 tis., alebo sa mýlim?
Vladimír Ozimý
16.11.07,12:19
nemýliš sa ale v zákone par. 22 ods 7 posledná veta hovorí že nehmotným majetkom je aj technické zhodnotenie plne odpísaného nehmotného majetku vyššie ako 30000 Sk. Na tento paragraf sa odvoláva aj par. 13 postupov účtovania...takže logicky mi vychádza z toho že by to malo vstupovať do ceny nehmotného majetku ak to je technické zhodnotenie a odpísať to rovnakým spôsobom ako som si určil odpisovanie hlavnej veci...
Zoltán Kovács
16.11.07,12:23
ALe píšeš, že cena je 12 tisíc. Tak to je menej ako hranica stanovená zákonom.
Vladimír Ozimý
16.11.07,12:37
ALe píšeš, že cena je 12 tisíc. Tak to je menej ako hranica stanovená zákonom.

ano ale je to cena stanovená pre technické zhodnotenie nehmotného majetku ktorý je plne odpísaný. toto zhodnotenie však ide ku software ktorý ešte nebol plne odpísaný tak mi vychádza že ide o technické zhodnotenie bez ohľadu na výšku...
Zoltán Kovács
16.11.07,12:47
ano ale je to cena stanovená pre technické zhodnotenie nehmotného majetku ktorý je plne odpísaný. toto zhodnotenie však ide ku software ktorý ešte nebol plne odpísaný tak mi vychádza že ide o technické zhodnotenie bez ohľadu na výšku...

§ 29
Technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku
(1) Technickým zhodnotením hmotného majetku a nehmotného majetku sa na účely tohto zákona rozumejú výdavky na dokončené nadstavby, prístavby a stavebné úpravy, 107) rekonštrukcie a modernizácie prevyšujúce pri jednotlivom hmotnom majetku a nehmotnom majetku 30 000 Sk v úhrne za zdaňovacie obdobie.

(2) Za technické zhodnotenie hmotného majetku a nehmotného majetku podľa odseku 1 sa považuje aj technické zhodnotenie neprevyšujúce v úhrne za zdaňovacie obdobie 30 000 Sk, ak sa daňovník rozhodne takéto výdavky považovať za výdavky na technické zhodnotenie. V tomto prípade sa takéto výdavky odpisujú ako súčasť vstupnej ceny, zvýšenej vstupnej ceny alebo zvýšenej zostatkovej ceny hmotného majetku a nehmotného majetku.
Vladimír Ozimý
16.11.07,13:11
tento paragraf som nejak nebral do úvahy hehe...myslel som že to je len hmotný...no končím...díkes za usmernenie...