MIRAS
16.11.07,13:08
Zdedil som pozemok po starých rodičoch, ktorí ho dlhodobo užívali - viac ako 10 r. Budem platiť daň z predaja tohto pozemku ?
Nerozumiem presne termínu: "dedenie (postupným dedením) v priamom rade" § 9 ods. 1 c)
Dakujem.
Vladimír Ozimý
16.11.07,12:13
ano vnuk a dedo sú v priamom rade...takže ak to predáte pôjde o príjem oslobodený od dane podľa par. 9 ods 1 písm c)

Priamy rad je definovaný v občianskom zákonníku
Zoltán Kovács
16.11.07,12:17
Zdedil som pozemok po starých rodičoch, ktorí ho dlhodobo užívali - viac ako 10 r. Budem platiť daň z predaja tohto pozemku ?
Nerozumiem presne termínu: "dedenie (postupným dedením) v priamom rade" § 9 ods. 1 c)
Dakujem.


Otázka: len užívali alebo boli aj majiteľmi pozemkov.
Vladimír Ozimý
16.11.07,12:23
Otázka: len užívali alebo boli aj majiteľmi pozemkov.

ale snáď keď to zdedil tak to aj vlastnili :)
Zoltán Kovács
16.11.07,12:30
ale snáď keď to zdedil tak to aj vlastnili :)

Môže zdediť aj užívacie právo a nie vlastníctvo.
Vladimír Ozimý
16.11.07,12:44
Môže zdediť aj užívacie právo a nie vlastníctvo.

hm píše že zdedil pozemok...snáď vie čo zdedil :) ... ale možno je to len právo je to pravda...no snáď to vyjasní...
Zoltán Kovács
16.11.07,12:49
Zdedil som pozemok po starých rodičoch, ktorí ho dlhodobo užívali - viac ako 10 r. Budem platiť daň z predaja tohto pozemku ?
Nerozumiem presne termínu: "dedenie (postupným dedením) v priamom rade" § 9 ods. 1 c)
Dakujem.


Ja tu vidím iba užívanie a nie vlastníctvo.
Vladimír Ozimý
16.11.07,13:08
Zdedil som pozemok po starých rodičoch, ktorí ho dlhodobo užívali - viac ako 10 r. Budem platiť daň z predaja tohto pozemku ?
Nerozumiem presne termínu: "dedenie (postupným dedením) v priamom rade" § 9 ods. 1 c)
Dakujem.


ja tu vidím aj pozemok, vychádzam z toho ak by zdedil len práva tak by napísal hádam práva...no ale to je jedno my riešime a ten čo sa má vyjadriť nepíše...pekný víkend...
MIRAS
22.11.07,13:36
Tento pozemok samozrejme vlastnili, mam ho aj na LV.
MIRAS
22.11.07,13:52
Tento pozemok aj vlastnili, mam na tento pozemok aj LV.
Dakujem za informacie.