netsky
16.11.07,16:23
Ahoj poradaci, poprosim Vas o radu - zaciatkom septembra som zaplatila zalohu na montaz plast.okien zivnostnikovi, ktory mal okna dodat do 5 tyzdnov - dodnes sa tak vsak nestalo. Zhanala som ho na adrese, kde ma sidlo, ale bolo mi povedane, ze uz zivnost nepravadzkuje a nevedia , kde sa zdrziava. Co robit, poradite mi prosim?
Zoltán Kovács
16.11.07,15:24
Okamžite podať trestné oznámenie za spreneveru a podvod.
netsky
16.11.07,17:33
dakujem, myslela som na to aj ja uz, je to o to horsie, ze je to byvaly klient, ktoremu som vyse roka spracovavala uctovnictvo....
Zoltán Kovács
16.11.07,17:35
dakujem, myslela som na to aj ja uz, je to o to horsie, ze je to byvaly klient, ktoremu som vyse roka spracovavala uctovnictvo....

Na to neber ohľad. Okradol a oklamal ťa.
duves
16.11.07,17:50
Nezavidim. Lepsie sa obracat na overenie a zabehane firmy.
netsky
16.11.07,18:09
no veru, ked prave tam som videla, ze to islo, a potom takto... neviete mi este povedat, da sa na katastri ak zadam meno, zistit LV, teda , kde byva?
duves
16.11.07,18:25
no veru, ked prave tam som videla, ze to islo, a potom takto... neviete mi este povedat, da sa na katastri ak zadam meno, zistit LV, teda , kde byva?
Robim s udajmi v katastriportali, myslim ze to pojde.
http://www.katasterportal.sk/kapor/vyhladavanieVlastnikFormInit.do
Zadaj priezvisko a meno
netsky
16.11.07,18:35
ano, presne tam som sa dnes dopracovala aj ja, ale stale ma to nechce pustit dalej, lebo ziada zadat aj okres, katast. uzemie...atd..fnuk
Zita5
16.11.07,18:44
ano, presne tam som sa dnes dopracovala aj ja, ale stale ma to nechce pustit dalej, lebo ziada zadat aj okres, katast. uzemie...atd..fnuk

No ale to môžete doplniť a vyhľadať
netsky
16.11.07,19:10
len ja neviem, kde on byva, to by som v podstate potrebovala zistit - viem ze sa prestahoval,mobily zrusil....neskutocne naozaj, prepadol sa pod zem ci co...
JankaO
16.11.07,19:13
len ja neviem, kde on byva, to by som v podstate potrebovala zistit - viem ze sa prestahoval,mobily zrusil....neskutocne naozaj, prepadol sa pod zem ci co...

podajte naňho trestné oznámenie, nech ho hľadajú iní.
duves
16.11.07,19:32
Asi bude viac obtiahnutych klientov. Radsej preto zmizol do ineho okresu. Na katastri to tazko vyhladas. Ale skus to vyhladat v obci a kat.uzemi kde podnikal. Mozno objavis nehnutelnost, ktoru vlastni(l) lebo este na katastri nemuselo prebehnut konanie. Samozrejme nemusel vlastnit ziadnu nehnutelnost.
Tanče
16.11.07,19:58
nemusíš nič zisťovať, podaj trestné oznámenie, normálne choď na políciu že chceš podať trestné oznámenie, tam ťa pošlú za vyšetrovateľom, povieš meno (ale veď na zmluve musíš mať jeho sídlo Uvedené: Máš s ním vôbec zmluvu?) a oni si ho vylustujú, či už zo živnostenského registra alebo evidencie občanov... ak si dal v poslednej dobe robiť nový občiansky alebo pas tak tam bude mať aj fotku! Ak je z iného okresu, tak si ho policajt dá došetriť v tom mieste.
Ber papiere, zmluvy, doklady o zaplatení a utekaj,neváhaj!

PS: potom napíš ako to dopadlo
durisovad
16.11.07,20:37
Z vlastnej skusenosti viem, ze policia sa velmi nesnazi. Trestne oznamenie by som kazdopadne podala, ale skusila by som aj urad na ochranu spotrebitela, zivnostensky register a evidenciu obyvatelstva. Vela si od toho neslubuj, ale skusit treba vsetko. A pre buducnost - zaplatit az po dodani tovaru a sluzby.
Lydka R
16.11.07,21:22
Akurát dávali upútavku na nedeľnajšiu lampáreň na Markíze. Bude o poškodených, ktorí si objednali v nejakej firme plastové okná a nedočkali sa ich. Skús pozerať, možno je to práve o tej firme
duves
17.11.07,08:06
A pre buducnost - zaplatit az po dodani tovaru a sluzby.
To ale nejde. Vsetky prace, ktore mi robili firmy na zaklade zmluvy o dielo (okna, vstavane skrine....) vyzadovali zalohovu platbu. Zasa predsa mozu napisat aj ponikatelia, ze aj ludia su vymyselnici. Objednaju daco, pridu namontovat a odmietnu to.
Tu sa musi vytvorit nieco ako zaruka dodania tovaru a zaruka kvality. Nieco co by zastresovalo vsetky firmy a remeselnikov, aby mali ludia istotu, ze ich dakto neodrbka. Hlavne starsi ludia tiez naletia kde komu.
durisovad
17.11.07,08:21
Ja platenie po splneni dodavky praktikujem dost dlho, prerabali sme dom, takze mam vela skusenosti. Zalohovo som platila len jednemu remeselnikovi, ale to bolo za material, ktory bol zlozeny u nas. Za pracu som zaplatila az potom, ked ju vykonal. Boli aj u nas kadejaki spekulanti, ktori pytali platbu vopred, ale tych som rychlo vypoklonkovala a nasla som inych. Lahke to nebolo, ale ja tiez peniaze nezbieram na chodniku.
Tanče
17.11.07,08:39
Ale aby ti bolo jasnejšie, trestným oznámením nemáš zaručené, že ti tie okná namontuje, alebo že ti peniaze vráti. Polícia bude zisťovať, či skutočne spáchal podvod ak sa dokáže že spáchal, trabárs podajú na neho aj ďalší ľudia trestné oznámenie, tak ho možu odsúdiť. (trest záleží od výšky škody, či už bol trestaný... ak odžubkal len zopar ľudí tak najpravdepodobnejšie skončí s podmienkou) Tým trestné konanie končí.Týmto dosiahneš akurát satisfakciu že bude potrestaný. Ale ak zdrhol kamsi kdesi.... je to beh na dlhé trate. Rozhodne ale polícia v tom konať musí. Ako sa to bude naťahovať....? Vymáhanie peňazí od neho je už zasa iná parketa cez občiansko-súdne konanie, exekúcie atd. Ak je skrachovaný, nemajetný tak potom sa môžeš s prachmi rozlúčiť.
Jedného takého haj.... poznám, odžubkal kopec ľudí a aj mňa a teraz je v anglicku...
Keď si mu robila účto mohla by si mať prehľad o jeho zákazníkoch, väčšiu silu by to malo ak by sa ti podarilo sa spojiť s viacerými takými postihnutými a možno niekto niečo o ňom bude vedieť a Keď mu pohrozíte trestným oznámením, MOŽNo sa trochu pozviecha....
Ešte malá poznámka na záver, už podané trestné oznámenia sa NEDÁ STIAHNÚŤ.
duves
17.11.07,11:24
Boli aj u nas kadejaki spekulanti, ktori pytali platbu vopred, ale tych som rychlo vypoklonkovala a nasla som inych. Lahke to nebolo, ale ja tiez peniaze nezbieram na chodniku.
Nieco sa da bez zalohovej platby, ale vela veci nie. Plastove okna, ak budu urobene bez zalohy a objednavatel si to rozmysli, tak co potom? Laminatova podlaha nie je problem. Problemom su veci na mieru, ako su okna, vstavane skrine, nabytok na mieru a pod.
netsky
17.11.07,12:33
Dakujem za nazory, ste zlatí,ano mam aj zmluvu aj doklad o prevzatí zálohy, komplet vsetky adresy, ktoré ma uvedene v zrsr on aj jeho zena/ aj tu poznam, je tiez zivnostnicka/ som vcera obehala, nic z toho uz neexistuje - prevadzkarne mam na mysli, ani na sidle firmy podla zrsr nie je....az som opatok na cizme polamala, jak som pobehala celu blavu....rozmyslala som uz aj o firmach co odkupuju pohladavky - mate niekto skusenosti?
duves
17.11.07,13:10
Inak sa fakt divim, ze ak si z BA, ze si nevolila zabehanu firmu.
Ja som robil okna uz v 97 roku a siel som cez firmu co robila z profilu rehau.
netsky
17.11.07,13:21
no vies, pre mna to bol znamy clovek, aj jeho zenu poznam, stretavala som sa s nimi kvoli uctu, videla som ze co objednavku priniesol, tak ta bola vybavena, okna dodane, a prave preto som volila jeho, na moju vlastnu smolu
duves
18.11.07,05:51
Je to smola a ponaucenie aj pre ostatnych. V podstate mu to vyslo. Urobil divadielko, akoze sa prejavil ako doveryhodny a bolo to.
Tanče
19.11.07,12:36
...veď to, že biznis so známym je ten NAJHORŠÍ buzi-nes
resp. buzi-less