Anraan
16.11.07,19:06
Ahojte Poraďáci, daňovník má vypožičané auto od otca, ktoré využíva na podnikanie. Zmluvu má uzatvorenú na celý rok 2007. 8.10.2007 si kúpil svoje auto, v jeho prospech bolo majiteľom prepísané dňa 14.11.2007 v TP má uvedené svoje IČO. Prepis na svoje značky ešte nemá urobený na DI. Zatiaľ nové auto nevyužíval na podnikateľké účely. Uvažuje o tom, že na novom aute začne jazdiť od nového roka a tento rok dojazdí na otcovom aute /daň z MV zaplatená/. Ako to bude potom s daňou z MV na nové auto? Je správne, ak oznámi ukončenie používania otcovho auta na DÚ od 1.1.2008 a zároveň si prihlási svoje auto na daň z MV od nového roka, s tým, že prvé použitie automobilu na podnikanie bude napr. 2.1.2008? Ako to je so zaradním auta do podnikania, keď v TP je uvedené jeho IČO? Je možné ho vôbec zaradiť a prvýkrát použiť až 2.1.2008? Ďakujem za pomoc.
Marianna01
16.11.07,18:54
Toto je stokrát rozoberaná téma, treba trochu hľadať.




mimotemy starší poraďáci stále dookola opakujú, aby sa mladí naučili hľadať v témach, ja som mladých bránila, ale je to tak - naučte sa hľadať. Prestáva ma baviť, že zakaždým, keď prídem na poradu, z 15 posledných tém je min. polovička už stokrát rozoberaná téma v novo založených témach... mimotemy
Anraan
16.11.07,19:08
Ospravedlňujem sa, ale asi hodinu som čítala príspevky ku dani z MV, ktoré som si našla cez vyhľadávač. Zo všetkého som si však neurobila vo veci jasno. Vždy dlho zvažujem, či príspevok napísať a dopredu čítam predošlé témy a snažím sa nezaťažovať ostatných zbytočnosťami a vecami, ktoré si môžem sama dohľadať. Nenašla som na toto odpoveď... Ďakujem a želám pekný večer. Anraan
Marianna01
16.11.07,19:22
no tak to teda skúsme:

http://www.porada.sk/t3299-dan-z-motorovych-vozidiel.html
http://www.porada.sk/t16772-dan-z-motorovych-vozidiel-vsetko-na-r-2006-a.html

viac už za Teba hľadať nebudem, asinevieš presne, ako vyhľadávať, keď sa Ti to nedalo nájsť. Tak (a to myslím fakt seriózne, bez akejkoľvek irónie) si daj Rozšírené hľadanie a ako kľúčové slová daj napr. daň cestná motorových vozidiel. Uvidíš, aká kopa príspevkov tam bude a nie jeden bude riešiť presne na chlp Tvoj prípad. ;)
Johanka
16.11.07,19:30
Anraan
16.11.07,19:39
Ďakujem pekne za pomoc, Váš čas a trpezlivosť. Už je mi to jasné. Ešte raz pekný večer. Anraan