mato1219
16.11.07,21:03
Dobrý deň, s kamarátom sme sa rozhodli otvoriť si Bar, ale keďže v tejto oblasti niesme vôbec zbehli, nemáme s podnikaním žiadne skúsenosti ocenili by sme rady skúsenejších.

My mame len matnú predstavu o tom ako by to malo vyzerať a možno základne informácie o tom čo budeme potrebovať. Vedel by mi niekto poradiť?

Za rady vopred dakujem.....
lenkak
17.11.07,16:54
willma
17.11.07,17:40
a ja len praktické rady, nechcieť zbohatnúť hneď prípadne do týždňa, pozorne vybrať personál a venovať sa prevádzke.
danushka
17.11.07,18:36
a ja len praktické rady, nechcieť zbohatnúť hneď prípadne do týždňa, pozorne vybrať personál a venovať sa prevádzke.
S tým personálom úplne súhlasím, totiž z dnešných reštauračných zariadení sa vytrácajú profesionáli! Naozaj treba ponúknuť prácu profesionálovi, ktorý má základy obsluhy v malíčku a vie ako treba obslúžiť zákazníka, z ktorej strany mu podať tovar, koho najskôr obslúžiť, atď. Dobrá a kvalifikovaná obsluha je základ. Určite je dobré veľa si preštudovať o problematike stolovania ak potencionálny budúci majiteľ baru nie je z fachu. Vedieť, ktoré nápoje sa podávajú v akej správnej teplote a ktorý nápoj sa podáva v akom pohári atď. Ani jedlo na tanieri nemá byť len tak capnuté, správny hoteliér vie, že na tanieri je príloha zľava, mäsko zprava a obloha hore...Ale to by tu trebalo založiť tému ,,minimum obsluhy a stolovania" a určite by sme poradili;) . Tak Vám držíme chlapci palčeky a prajeme vysokú profesionalitu:)
mato1219
18.11.07,17:32
A je tu niekto kto ma skúsenosti s barom a vedel by nám poradiť hladom prevádzky a podobne? :)
danushka
18.11.07,18:02
A je tu niekto kto ma skúsenosti s barom a vedel by nám poradiť hladom prevádzky a podobne? :)
Maťo, na porade je množstvo ľudí s rôznymi skúsenosťami. Ak zadáš konkrétnu otázku, dostaneš konkrétnu odpoveď. Kľudne sa pýtaj:), ochotne poradíme.
mato1219
18.11.07,18:25
Myslel som napr. aké zariadenie je potrebne na začiatok aby sme si vedeli spraviť rozpočet, pripadne ak by niekto vedel približne ceny...
willma
18.11.07,18:54
klasika: stoly, stoličky, kávovar, výčapné zariadenie, poháre, dobrého barmana a ten ti vlastne povie čo a ako
danushka
18.11.07,19:03
Musíš vychádzať z toho o aký bar sa jedná..., či budeš predávať čapované pivo, alebo len fľaškové...predajcovia piva dávajú aj do prenájmu výčapné zariadenie. Ďaľšia vec je pojem ,,dobrá káva". Na dobrú preso kávu potrebuješ dobrý preso kávovar, aj ten sa dá prenajať od dodávateľa kávy. Celé zariadenie prevádzky - čo a koľko, to je dodsť konkrétna otázka, ťažko povedať /ide o kapacitu miest na sedenie/, ale zväčša sa dá veľa inventáru dostať od obchodníkov, ktorí Ti budú pravidelne dodávať tovar. Aspoň ja mám také skúsenosti z minulosti. So spoločníkom by ste mali asi spolupracovať v počiatkoch s človekom, ktorý už má skúsenosti s prevádzkovaním podobného zariadenia. A určite nezabudni hneď spolupracovať s človekom, ktorý Ti bude viesť účtovníctvo - ten Ťa nasmeruje na všetky inštitúcie, ktoré s výkonom tejto činnosti súvisia (napr. hygiena, SP a ZP v prípade zamestnancov, colnica - ktorej sa nevyhneš, treba tam výkazy atď.)
A naozaj, ak budeš pozorne čítať predchádzajúce príspevky na porade, veľa sa dozvieš problematiky, ktorá Ťa zaujíma...bolo tu už hodne o tom popísané, len treba linkovať;)
yarmilka
03.01.08,16:10
ahojte,
som architektka a pomahala som uz ludom s restauraciou alebo barom, mam kontakty,viem poradit . Ak je to este aktualne ozvi sa .

jarmilka