Evaman
16.11.07,22:31
Ahojte, máte niekto skúsenosti s Vistou? Nedarí sa mi stiahnúť update jedného sektoru ,stále mi pri tom zamrzne pc a aktualizácia prebehne neúspešne.Potom už nepomôže nič len vypnutie natvrdo. Neviete poradiť čo by som mala vyskúšať?Všetky ostatné aktualizácie doposiaľ prebehli bez problémov.
Dakujem za vaše rady.
Lydka R
16.11.07,21:44
Ja som teraz kúpila novy PC aj s Vistou a poviem pravdu neviem si nejak zvyknúť na novu grafiku a prácu s priečinkami v nej. A odkedy som vymenila PC, blbne mi aj internet, vypadáva každú chvíľu. Možno je to v nastaveniach, ja sa do toho veľmi nerozumiem, budem musieť zavolať nejakého odborníka. Ale niet nad dobrý XP Profesionál.
rickman
17.11.07,09:38
Vec zvyku. Po 1/2 roku pouzivania Visty si ani nespomeniete, co je/bolo XP...
Jurho
17.11.07,09:51
... TO snáď nemyslíte vážne....
99% ľudí čo poznám a kúpili si nový PC s Vistou - po pár dňoch šla do kelu - veď to je nedorobok až to bolí, pomalá, padá....
...a to nie je môj názor - ako vravím veľa ľudí tvrdí to isté...

(zlaté XP) :) :) :)
Stefan2005
17.11.07,10:29
Áno, dá sa povedať, že Vista je nedorobok. Každý kto si kupuje nový výrobok, ktorý je 2-3 mesiace na trhu (a to je jedno, či je to auto alebo softvér), musí počítať, že sa začnú objavovať muchy, ktoré v budúcnu seriózny výrobca odstráni.

Preto je vecou každého, kto si zoberie na seba úlohu "testera" novej verzie.

Čo však pokladám za aroganciu voči zákazníkom je fakt, že aj v súčasnej dobe prevážna väčšina predajcov ponúka najmä PC a notebooky s (pred)inštalovanou Vistou, ktoré hardwarove nestačia na daný operačný systém. Pozrite akúkoľvek ponuku a to množstvo počítačou s 512 MB RAM... A pritom pre OS Vista je dané minimum, ktoré x-násobne prevyšuje potrebu pre spoľahlivý a prijateľný chod...
rickman
17.11.07,12:31
... TO snáď nemyslíte vážne....
99% ľudí čo poznám a kúpili si nový PC s Vistou - po pár dňoch šla do kelu - veď to je nedorobok až to bolí, pomalá, padá....
...a to nie je môj názor - ako vravím veľa ľudí tvrdí to isté...

(zlaté XP) :) :) :)

Tak ja som asi svetlá výnimka, ktorá tvrdí opak :).
"Nedorobok, pomalá, padá..." - to sú dosť chabé názory a častokrát si za to užívateľ môže sám.
No ako som napísal už aj minule inde - ak sa to tak bude javiť väčšine, ja s tým a s ich mienkou veľa nespravím :).

Disclaimer: nepovažuj to prosím za útok na tvoju osobu, lebo občas to tu ľudia zvyknú brať až príliš osobne ;).


Áno, dá sa povedať, že Vista je nedorobok. Každý kto si kupuje nový výrobok, ktorý je 2-3 mesiace na trhu (a to je jedno, či je to auto alebo softvér), musí počítať, že sa začnú objavovať muchy, ktoré v budúcnu seriózny výrobca odstráni.

Preto je vecou každého, kto si zoberie na seba úlohu "testera" novej verzie.

Čo však pokladám za aroganciu voči zákazníkom je fakt, že aj v súčasnej dobe prevážna väčšina predajcov ponúka najmä PC a notebooky s (pred)inštalovanou Vistou, ktoré hardwarove nestačia na daný operačný systém. Pozrite akúkoľvek ponuku a to množstvo počítačou s 512 MB RAM... A pritom pre OS Vista je dané minimum, ktoré x-násobne prevyšuje potrebu pre spoľahlivý a prijateľný chod...

Súhlasím s prvou časťou, že muchy sa objavia takmer pri všetkom novom resp. nie každému ten výrobok bude vyhovovať na 100%.

S druhou už menej. Vista vie chodiť veľmi pekne aj na HW, ktorý je na papierových minimách pre prevádzku. No ani v tomto prípade sa nechcem naťahovať. Skôr by som to videl na úrovni veľkých partnershipov medzi výrobcami SW a HW - tam sa rozhoduje čo a ako.

Disclaimer: nepovažuj to prosím za útok na tvoju osobu, lebo občas to tu ľudia zvyknú brať až príliš osobne ;).

---

Tak či tak, stojím si za svojím. Aj ja som na ňu nadával prvé týždne a nevedel som pochopiť, ako to mohli tak domrviť. Prečo je toto okienko tam, prečo toto robí to a nie to ako v mojom bývalom XP-čku. Mám ju už veľmi dlho a čas ukázal - už by som sa na XP nevrátil (a nie kvôli grafike).
(Inač to isté je aj prípad Office 2007, takže sa pripravte).

:rolleyes:
Lydka R
17.11.07,12:38
(Inač to isté je aj prípad Office 2007, takže sa pripravte).

:rolleyes:

Ano mam aj Office 2007 a tiež si len veľmi ťažko zvykám.
Stefan2005
17.11.07,13:02
. Vista vie chodiť veľmi pekne aj na HW, ktorý je na papierových minimách pre prevádzku....

Súhlasím. Ale podotýkam, že len potiaľ, pokiaľ si nezačneš do čistej inštalácie OS pomaly pridávať jednotlivé softy. Ak si dohodíš firewall, antivírák, .... a ďalších 20 v pozadí bežiacich programov, máš po rýchlosti (a možná aj po stabilite).

Osobne mám jednu chybu, ktorej sa neviem zbaviť. Akákoľvek otázka sa objaví na porade, vždy vychádzam z toho, že je položená z pohľadu účtovníka a v záujme účtovníctva. Však sme na stránkach Porady - venovanej účtovníctvu.

Preto aj môj názor na Vistu z tohoto pohľadu je opatrný a skôr negatívny. Pretože samotná Vista nie je 100%-ná, a ani všetky účtovné softvéry ešte nie sú s ňou plne kompatibilné.

Pre koho je prvoradé účtovníctvo a spracovávanie dát a ich spoľahlivosť, pre toho zatiaľ nezvyknem doporučovať Vistu. Jednak preto, že účtovné softvéry na XP chodia bez problémov, XP je viacej vžitá, a pre potreby účtovníctva ešte dlho bude postačovať (aspoň do doby, kým sa nevychytajú muchy Visty).
Lydka R
17.11.07,13:50
Práve sa rozhodujem o kúpe notebooku pre zamestnankyňu a v ponuke sú "slabšie" stroje s XP alebo lepšie (procesor, RAM i HDD) s Vistou. Neviem sa rozhodnúť, cenový rozdiel je nepodstatný. Ale podľa toho čo píšeš i po mojich skúsenostiach s Vistou na domácom počítači sa asi prikloním k tým menej výkonnejším s XP.
bepo
17.11.07,14:22
Je to síce z jednej reklamy ale pekné: Nepýtaj sa čo môže urobiť Vista pre Teba ale opýtaj sa čo môžeš kúpiť pre Vistu :)
Stefan2005
17.11.07,14:22
Práve sa rozhodujem o kúpe notebooku pre zamestnankyňu a v ponuke sú "slabšie" stroje s XP alebo lepšie (procesor, RAM i HDD) s Vistou. Neviem sa rozhodnúť, cenový rozdiel je nepodstatný. Ale podľa toho čo píšeš i po mojich skúsenostiach s Vistou na domácom počítači sa asi prikloním k tým menej výkonnejším s XP.

Si predsa zákazník, pýtaj si tie lepšie ale s XP (keď už sú cca za rovnakú cenu)
chlap
17.11.07,14:31
Amatérsky (nenechávam si za to platiť :D) sa venujem spravovaniu počítačov. Minulý týždeň som si povedal, že je najvyšší čas vyskúšať Vistu, hoci doteraz som sa jej úspešne vyhýbal - radšej som klientom kupoval notebooky bez OS a inštaloval som tam XP. Ale kúpil som sebe nový PC a tak som sa rozhodol pre Vistu. Kúpil som dostatočne výkonný stroj, takže Vista mi beží rýchlo.

ALE !

Za ten týžden prevádzky som zistil, že musím kúpiť novú tlačiareň, pretože HP zatiaľ nevyrobil ovládače pre moje multifunkčné zariadenie HP 3020 pre Vistu :(. A tiež som sa musel rozlúčiť so zopár programami, pretože na Viste som ich nedokázal nainštalovať. :(

Takže Vám odporúčam ešte počkať pár mesiacov s kupovaním Visty. Najskôr by ste si mali zistiť, či Váš hardware (tlačiarne, skenery, registračné pokladne ...) a Váš software (účtovné programy, grafické .....) budú fungovať pod Vistou. Ja zatiaľ svojim klientom budem odporúčať XP dovtedy, kým bude na trhu. Hoci po užívateľskej a grafickej stránke je Vista pekná. :rolleyes: Ale ja sa nepotrebujem na počítač pozerať - ja s ním potrebujem pracovať ..... a to je s Vistou zatiaľ problém.
Evaman
17.11.07,15:23
No vidím,že sa tu rozbehla rozsiahla diskusia.. ani mna zatial za tie 3 mesiac Vista nepresvedcila ale teraz by som potrebovala vyriešiť môj problem ,kt.som zadala v téme lebo sa neviem ďalej pohnúť..nevedeli by ste mi s tým poradiť kto s tým máte už skúsenosti...??? Ďakujem,Ďakujem..
rickman
17.11.07,16:17
Súhlasím. Ale podotýkam, že len potiaľ, pokiaľ si nezačneš do čistej inštalácie OS pomaly pridávať jednotlivé softy. Ak si dohodíš firewall, antivírák, .... a ďalších 20 v pozadí bežiacich programov, máš po rýchlosti (a možná aj po stabilite).


Máš pravdu. Tu je potom otázka, či niekomu stačí PC len na Word, Excel, Powerpoint, alebo ho chce používať aj na niečo iné (čo asi väčšina, priam každý).


ALE !

Za ten týžden prevádzky som zistil, že musím kúpiť novú tlačiareň, pretože HP zatiaľ nevyrobil ovládače pre moje multifunkčné zariadenie HP 3020 pre Vistu :(. A tiež som sa musel rozlúčiť so zopár programami, pretože na Viste som ich nedokázal nainštalovať. :(

Takže Vám odporúčam ešte počkať pár mesiacov s kupovaním Visty. Najskôr by ste si mali zistiť, či Váš hardware (tlačiarne, skenery, registračné pokladne ...) a Váš software (účtovné programy, grafické .....) budú fungovať pod Vistou. Ja zatiaľ svojim klientom budem odporúčať XP dovtedy, kým bude na trhu. Hoci po užívateľskej a grafickej stránke je Vista pekná. :rolleyes: Ale ja sa nepotrebujem na počítač pozerať - ja s ním potrebujem pracovať ..... a to je s Vistou zatiaľ problém.

To máš pravdu. Ani Creative sa neponáhľa s plnohodnotným ovládačom na Audigy2 a asi sa ani tak dlho nebude ponáhľať. Zvukovka síce ide, ale je v podstate nepoužiteľná.

Pri programoch - aj XP malo problémy s kompatibilitou, keď bolo nové. Mám pocit, že najmä s hrami. No časom sa to dalo doporiadku a veci (programy) sa začali písať primárne pre XP...


No vidím,že sa tu rozbehla rozsiahla diskusia.. ani mna zatial za tie 3 mesiac Vista nepresvedcila ale teraz by som potrebovala vyriešiť môj problem ,kt.som zadala v téme lebo sa neviem ďalej pohnúť..nevedeli by ste mi s tým poradiť kto s tým máte už skúsenosti...??? Ďakujem,Ďakujem..

Update čoho sťahuješ? Priamo Visty?
Neviem, možno otázka mimo, ale máš ju kúpenu legálne?
Tam by som si totiž vedel predstaviť nejaký problém.
Skús tu zavesiť printscreen :).
Evaman
17.11.07,16:45
Áno update Visty,je samozrejme legálna,kúpená a pedinštalovaná s PC. Printscreen prilepiť neviem lebo jednoducho nie je čo..PC pri inštalácii nevie dokončiť aktualizáciu a to tým spôsobom,že prebehne konfigurácia ale pri zreštartovaní sa už nevypne,zamrzne a potom ho musím vypnúť už len natvrdo.Keď potom pc znovu zapnem a naštartuje sa viem sa už len pozrieť do archívu aktualizácií:
Aktualizácia systému Windows Vista (KB941649)

Dátum inštalácie: ‎17. ‎11. ‎2007 10:57

Stav inštalácie: Neúspešné

Podrobnosti o chybe: Kód 80041002

Typ aktualizácie: Odporúča sa

Táto aktualizácia rieši niektoré problémy s kompatibilitou a spoľahlivosťou v systéme Windows Vista. Po implementácii tejto aktualizácie dosiahnete v niektorých prípadoch lepšiu spoľahlivosť a hardvérovú kompatibilitu. Po dokončení inštalácie tejto položky bude možno potrebné reštartovať počítač.

Všetky ostatné inštalácie zatiaľ prebehli ok,no toto mi tu vždy "visí".
willma
17.11.07,17:13
no ja som dnes úspešne stiahla ovládače pre HP PSC- multifunkčné zariadenie- pre Vista, trošku som sa síce potrápila, kým som prišla na ovládanie skeneru, ale inak celkom sa dá, zatiaľ :-)
rickman
17.11.07,18:09
Evaman
18.11.07,12:24
Ďakujem rickman,vyskúšam to.
brisuda1
18.11.07,16:45
Všetci, ktorí mali nainštalovanú Vistu ( čo viem aspoň tu z okolia ) a podľa slov odborníkov sa vracajú ku XP, lebo kým ny Viste vychytajú všetky muchy, ubehne nejaká ta voda.
Evaman
19.11.07,07:22
Ďakujem rickman,vyskúšam to.

..no bojujem štvrtý deň..
scorp
20.11.07,09:59
Ako tu uz bolo spominane, ak nejde inak, tak update stiahnut manualne. Ja osobne som s update ziaden problem nemal. Mam ciastocne skusenosti s Vista Business nainstalovanych na 2 notebookoch. Najvacsie problemy su s perifernymi zariadeniami, konkretne HP (co ma dost prekvapuje). Napriklad taka OKI isla na prvy sup bez ovladacov.....!!!! Uz som v tejto sekcii aj hodil dotaz na problemy s HP 1320, odpoved - nove ovladace. Problemy robi aj tak. Uplne ma dorazilo multifunkcne HP M1005 MFP, ktore pod XP fachci bez problemov, pod Vistou sa nechce ani nainstalovat. Pritom som pouzil instalacku z HP stranky pre Vistu. Bojujem a trapim sa...
bepo
20.11.07,13:49
A načo to skúšate s Vistou? Ja mám Mac OS Leopard a bez problémov, problémy mi robia iba win ale bez nich bohužiaľ účtovnícky soft nefunguje.
Braňo
20.11.07,20:35
Amatérsky (nenechávam si za to platiť :D) sa venujem spravovaniu počítačov. Minulý týždeň som si povedal, že je najvyšší čas vyskúšať Vistu, hoci doteraz som sa jej úspešne vyhýbal - radšej som klientom kupoval notebooky bez OS a inštaloval som tam XP. Ale kúpil som sebe nový PC a tak som sa rozhodol pre Vistu. Kúpil som dostatočne výkonný stroj, takže Vista mi beží rýchlo.

ALE !

Za ten týžden prevádzky som zistil, že musím kúpiť novú tlačiareň, pretože HP zatiaľ nevyrobil ovládače pre moje multifunkčné zariadenie HP 3020 pre Vistu :(. A tiež som sa musel rozlúčiť so zopár programami, pretože na Viste som ich nedokázal nainštalovať. :(

Takže Vám odporúčam ešte počkať pár mesiacov s kupovaním Visty. Najskôr by ste si mali zistiť, či Váš hardware (tlačiarne, skenery, registračné pokladne ...) a Váš software (účtovné programy, grafické .....) budú fungovať pod Vistou. Ja zatiaľ svojim klientom budem odporúčať XP dovtedy, kým bude na trhu. Hoci po užívateľskej a grafickej stránke je Vista pekná. :rolleyes: Ale ja sa nepotrebujem na počítač pozerať - ja s ním potrebujem pracovať ..... a to je s Vistou zatiaľ problém.

Tu je ten driver > http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=18972&prodSeriesId=1846088&prodNameId=1846089&swEnvOID=228&swLang=8&mode=2&taskId=135&swItem=ja-35999-7
chlap
20.11.07,20:59
Tu je ten driver > http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/SoftwareDescription.jsp?lang=en&cc=us&prodTypeId=18972&prodSeriesId=1846088&prodNameId=1846089&swEnvOID=228&swLang=8&mode=2&taskId=135&swItem=ja-35999-7

Ďakujem za snahu, Braňo, :) ale ak si mi chcel posunúť driver na LaserJet 3020, tak ťa sklamem - skúšal som rozbehať túto tlačiareň pod Vistou so všetkými drivermi, ktoré pre Vistu ponúka HP na svojej oficiálnej stránke supportu. Drivery sa nainštalovali ale po vytlačení prvej stránky tlačiareň zamrzla. A po kontaktovaní HP Helpdesku som dostal mailom vyjadrenie, že ovládače na Vistu pre LJ 3020 zatiaľ nie sú k dispozícii a že sa na nich intenzívne pracuje.

Takže zatiaľ som zobral kolegyni Kyoceru FS-720 a tá šlape jak hodinky.

Každopádne ale už vážne aj ja uvažujem nad tým, že si v 90 dňovej lehote pre istotu kúpim aj WIN XP ..... dnes som musel narýchlo zháňať free HTML editor, aby som mohol upravovať moje stránky, lebo ten, čo som mal na XP mi nefunguje ..... a aj to som musel nainštalovať 3 editory, kým som našiel taký, čo beží aj pod Vistou.
jakut
21.11.07,06:34
... TO snáď nemyslíte vážne....
99% ľudí čo poznám a kúpili si nový PC s Vistou - po pár dňoch šla do kelu - veď to je nedorobok až to bolí, pomalá, padá....
...a to nie je môj názor - ako vravím veľa ľudí tvrdí to isté...

(zlaté XP) :) :) :)

Úplne s tebou súhlasím, na viste mi nejde veľa vecí čo mi bezproblémov šli na XP napr. televízna karta, navigácia atď. a stále mi mrzne. Už som Vistu prekliala až až.
Beata2
28.03.09,12:09
Ahojte Poraďáci, tiež mám vistu Home Premium 64, potrebovala by som radu, ktorá tlačiareň/multifunkčné mi bude pod touto vistou 100% fungovať. Dostala som HP Deskjet F2280, stiahla driver, lebo inštalašné CD nepomohlo, ale multifunkčné absolútne nereaguje. Už som sa rozhodla to vrátiť. Pomohlo by mi, keby ste mi doporučili nejaké multifunkčné alebo tlačiareň, ktoré máte overené. Ďakujem.
buchač
28.03.09,12:22
Ahojte Poraďáci, tiež mám vistu Home Premium 64, potrebovala by som radu, ktorá tlačiareň/multifunkčné mi bude pod touto vistou 100% fungovať. Dostala som HP Deskjet F2280, stiahla driver, lebo inštalašné CD nepomohlo, ale multifunkčné absolútne nereaguje. Už som sa rozhodla to vrátiť. Pomohlo by mi, keby ste mi doporučili nejaké multifunkčné alebo tlačiareň, ktoré máte overené. Ďakujem.

Mne v poho ide HP Deskjet F 380

Juraj
Beata2
28.03.09,14:15
a nainštalovala ti ho z cd alebo bez neho?
buchač
28.03.09,14:38
a nainštalovala ti ho z cd alebo bez neho?

CD priložené inštalačné - podľa pokynov , bez problémov . Záverom inštalácie bolo vytlačenie vzorky , ale to je asi u všetkých tlačiarní .

Do mojej akurát mením náplne , prípadne si poslednou dobou doplňam sám .

HP Deskjet F 380 - multifunkčné 3 n 1 , zabudol som dopísať
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8607331


Juraj
Beata2
28.03.09,17:55
vďaka za tip
PotPalo
29.03.09,09:05
Či chcete, alebo nie, časom budete musieť všetci prejsť na vistu. Tak ako teraz takmer všetky programy vyžadujú XP a na starších windows millennium nejdú, za niekoľko rokov budú všetky programy vyžadovať vistu, a pre XP už nezoženiete takmer nič...
miro_c
29.03.09,09:41
Môj osobný názor je, že ľudia Windows Vista preskočia a začnú prechádzať na Windows 7, ktorý by mal riešiť niektoré veci, ktoré užívateľom Windows Vista "liezli krkom".

Uvidíme, ja osobne mám nainštalované Windows Vista x64 a doteraz som nemal žiadny problém, ak nerátam prvé dva mesiace, keď mi vďaka ovládačom grafiky občas padli do modrej obrazovky, ale to je už tiež minulosťou.

Ľudia sa držia Windows XP aj z toho dôvodu, že hardware, ktorí používajú je staršieho dáta výroby a nie vždy sa nájdu ovládače na tento hardware (alebo sa funkčnosťou nevyrovná ovládačom pre novší hardware a často tieto ovládače robia iba problémy).

Takisto, ak si niekto kúpi nový počítač, na niektoré komponenty je nemožné nájsť ovládače na Windows XP a tak chtiac, nechtiac si treba nainštalovať Windows Vista.
xxxpower2
29.03.09,09:50
No osobne som skusal win 7 2x.....mal sancu a neuspel...Jednoducho Vista je podla mna lepsia ako win 7...je to moj osobny zaver a s tym vytazenim pc :win vista 32 bit v IDLE 40-45% ram....win 7 40-50% ram.....vsetko v idle ..preto ram lebo kazdy tvrdi ze vista je zrut ram...a to je blbost
stano07
30.03.09,19:07
mam asi 1/2 roka novy NB s vistou. asi 3-4 mesiace mi to tiež mrzlo. skúšal som všetko možné. nastavenie napájania som mal na optimal, prehodil som to na vysoký výkon a zamŕzanie zmizlo. treba skúsiť.
sybila3
04.06.09,13:17
prosím vás nie je už niečo rýchlejšie ako vista, veď mi hodinu otvára jednu stránku alebo doklad. už mi z toho tečú nervy.
Blankake
04.06.09,13:23
prosím vás nie je už niečo rýchlejšie ako vista, veď mi hodinu otvára jednu stránku alebo doklad. už mi z toho tečú nervy.
Ja mám Vistu a stránky mi neotvára hodinu...problém bude niekde inde ;)
sybila3
04.06.09,13:31
ale kde, už som spustila aj antivirák aj spybot, ale posledný týždeň, pol času sedím pri počítači zbytočne, čo len čakám.tak poraďte.
Blankake
04.06.09,13:40
Aký máš PC? (RAM?)
sondaw
04.06.09,13:49
Mám Vistu Home Premium 64bit a nemám také žádný problém, systém je rychlý, okna se otevírají prakticky hned.
Restartuj PC, při náběhu systému stiskni několikrát F8 a spusť nouzový režim. Udělej všechny kontroly v nouzovém režimu, stáhni si ještě program CCleaner a MalwareBytes Antimalware.
Pomocí CCleaneru vyčisti PC vč. registru (nabídne ti vytvoření zálohy, tak ji udělej).
U všech ostatních programů stáhni aktualizace a potom proveď kontrolu. Potom restartuj do normálního režimu a napiš, jak to dopadlo
Ještě doplním, pokud se ti pomalu otevírají stránky na netu, napiš jaký používáš prohlížeč, jestli Firefox, možná to chce vymazat důvěrná data přes Nástroje (neoznačovat jen hesla, jinak o ně přijdeš). Může to dělat i nějaký doplněk, který máš nainstalovaný (problémy dělává doplněk pro skype, megaupload apod.) Potom to chce spustit Firefox v safe mode (nouzový režim Firefoxu) a vyzkoušet
Blankake
04.06.09,17:08
ale kde, už som spustila aj antivirák aj spybot, ale posledný týždeň, pol času sedím pri počítači zbytočne, čo len čakám.tak poraďte.
Popíš trošku viac - robí Ti to pomalé naťahovanie stránok od začiatku? V akom počítači máš Vistu nainštalovanú (procesor, RAM) - Vista je totiž trošku náročnejšia...
sybila3
05.06.09,08:22
skúsila som ako som sa tu v niektorom príspevku dočítala nastaviť výkon vysoký a už je to lepšie, ďakujem.
Madam Kurie
07.06.09,04:28
Aj ja používam Vistu ( hlavne na prácu ) už hádam viac ako rok, a moje konštatovanie - je to najväčší nepodarok aký vyšiel z dielne Microsoftu. Obrovský balík, ktorý ignoruje trocha starší hardwér, ovládače i soft. Rozhoduje či on dovolí premiestniť môj obrázok z jedného adresára do druhého, po hodinovej práci mi napíše , že nemám oprávnenie na ukladanie projektu - a mám si zohnať oprávnenie u admina ... Vôbec človeka nepoteší, keď si kúpite Notebook s Vistou - vlečie sa to a majiteľ je sklamaný. Sú to moje dlhodobé skúsenosti s viacerými operačnými systémami. A ak Vás niekto učičikáva tým , že raz budú vychytané neduhy Visty tak Vás len klame. Vista je neopraviteľná. Ak bude funkčný Win 7 tak aj Microsoft Vistu odhodí. I teraz priznávajú ( čo je čo povedať) že to bol tak trocha - kiks ...
Madam Kurie
07.06.09,04:37
Ahojte, máte niekto skúsenosti s Vistou? Nedarí sa mi stiahnúť update jedného sektoru ,stále mi pri tom zamrzne pc a aktualizácia prebehne neúspešne.Potom už nepomôže nič len vypnutie natvrdo. Neviete poradiť čo by som mala vyskúšať?Všetky ostatné aktualizácie doposiaľ prebehli bez problémov.
Dakujem za vaše rady.


Možno v tej doporučenej aktualizácii je problém s jazykom. Sú aktualizácie "povinné" a doporučené. Ak máš Sk, a aktualizácia je En - nepôjde to. Aktualizácia môže byť aj pre určitý doplnok, ktorý taktiež nemáš nainštalovaný ... neinštaluj doporučené aktualizácie. Stačí aktualizovať Win . Defender ak ho používaš .
Madam Kurie
07.06.09,05:21
Tu je o Windowse 7 - zaujme hlavne spätná väzba s Win Xp
klikni na odkaz : http://www.dsl.sk/article.php?article=7434&title=
Pidgey
07.06.09,09:10
Aj ja používam Vistu ( hlavne na prácu ) už hádam viac ako rok, a moje konštatovanie - je to najväčší nepodarok aký vyšiel z dielne Microsoftu. Obrovský balík, ktorý ignoruje trocha starší hardwér, ovládače i soft. Rozhoduje či on dovolí premiestniť môj obrázok z jedného adresára do druhého, po hodinovej práci mi napíše , že nemám oprávnenie na ukladanie projektu - a mám si zohnať oprávnenie u admina ... Vôbec človeka nepoteší, keď si kúpite Notebook s Vistou - vlečie sa to a majiteľ je sklamaný. Sú to moje dlhodobé skúsenosti s viacerými operačnými systémami. A ak Vás niekto učičikáva tým , že raz budú vychytané neduhy Visty tak Vás len klame. Vista je neopraviteľná. Ak bude funkčný Win 7 tak aj Microsoft Vistu odhodí. I teraz priznávajú ( čo je čo povedať) že to bol tak trocha - kiks ...
vacsinu spominanych problemov vyriesi vypnutie rodicovskej kontroly (v pouzivatelksych kontach). Ja som bol tiez dlho proti viste, nakoniec som si musel kupit novy notebook, a na nom uz bola Vista predinstalovana.Je fakt, ze asi tyzdne som sa s nou trapil, kym som si ju osahal, a momentalne nevidim vyrazny rozdiel medzi XP a Vistou (po mojich uravach co sa ma spustat a co nie)Pripustam, ze tak ako je Vista nainstalovana na zaciatku, je to na nervy,ale da sa to nastastie upravit...
sondaw
07.06.09,09:45
Zdravím, přidám svou trošku do mlýna. Je pravda, že se od Visty očekávalo asi mnohem víc a základní nastavení je spíš obtěžující. Vyzkoušela jsem několik systémů, nakonec jsem měla na jednom disku XP, na druhém Vistu Ultimate. A dva systémy na jednom PC byl kámen úrazu.
Vista mne odradila nepřehledností, funkcemi, které jsem nevyužila, programy co na ní nefungovaly, omezením a upozorňováním a tak jsem vždy "utíkala" na XP, systém vyladěný a nastavený podle svých představ a s Vistou jsem se tehdy prostě pracovat nenaučila.
Zlobilo mne, že s ní neumím, i když ji mám na PC a když mne kamarád přemluvil, nakonec jsem koupila Vistu Home Premium 64bit, nechala ji na PC jako jediný systém a bylo pro mne výzvou zvládnout ji stejně, jako jsem to znala na XP.
Dnes mohu s klidným svědomím říct, že mi funguje přesně tak, jak chci já, je rychlejší jak XP, fungují mi na ní všechny programy, na které jsem byla zvyklá z XP, dělám na ní pod účtem správce a žádná omezení mne neotravují, různá upozorňování se dají nastavit tak, aby neobtěžovala zbytečně.
Myslela jsem, že budu s lítostí vzpomínat na XP - nestalo se, jsem naprosto spokojená a vynaložených peněz v nejmenším nelituji.
Žádný systém není bez chyb, vždycky se najde něco, co by si člověk představoval jinak, ale myslím, že se mnoho věcí dá nastavit tak, aby to člověku vyhovovalo.
Dnes už bych se osobně na XP nevrátila