pumpo
17.11.07,09:41
Ahojte,

prosim vas vie mi niekto poradit, co robit v pripade,ak mam vlhko v skriniach?
Som mimo SR, doma som tento problem nemala. A tu mi to vyskocilo teraz, ako zacalo byt chladnejsie.
Dakujem
Danielle369
17.11.07,10:23
No možem ti poradiť len vetrať skriňu, stále mať otvorené dvierka na skrini, lebo za chvílu tam budeš mať pleseň
najag
17.11.07,18:31
Je potrebne zmerat vlhkost v byte a teplotu v byte, aby bolo mozne zistit teplotu rosneho bodu a teda aj dovod, preco je v skrini vlhko.
Stefan2005
17.11.07,19:14
A pokiaľ máš možnosť, skúsil by som rearanžovať rozmiestnenie nábytku - teda premiestniť skriňu na iné miesto. Veľakrát to pomôže nielen samotnej skrini, ale i okoliu...
wagner
17.11.07,21:29
Podľa osvedčených rád by skrine nemali byť na stene vonkajšieho múru. My sme vždy mávali skrine na stredových stenách, ktoré boli najteplejšie. Nikdy tam nebolo vlhko, ani keď sa v spálni nekúri na vysokú teplotu.
VladoaKatka
18.11.07,06:42
Tento jav som spozorovala, až keď sme sa presťahovali z bytovky do RD. V spálni mám tie isté skrine a bohužial môžem ich mať len pri obvodovej stene. Oblečenie máme v zime studené, akoby s pocitom vlhkosti. Vlhké to nie je.
pumpo
18.11.07,19:34
Super dakujem vam velmi pekne. So skrinou pohnut neviem, je to vstavane a je to aj na strednej priečke, nie na obvodovej. Kurit uz kurime, takze sa to hadam upravi. Zatial nestihlo splesniviest nic, a dufam ze ani nesplesnivie:-)
To by ma nepotesilo.
Este raz velmi pekne dakujem za rady. Pomohli ste mi.

Zuzka
ajale
18.12.07,08:56
Ja som bola dlhsi cas v Izraeli, tiez som krutila hlavou nad plesnou, ktora nam tam kazdu zimu "kvitla" na stenach. V zasuvkach mi obcas zhnili varechy a dosky na krajanie ak som ich dlhsie nepouzivala. V takej krajine ti pomoze len pravidelne zapnuta klimatizacia, vysusuje vzduch a von mozes vidiet ako to cicerkom vyteka:D.
najag
18.12.07,10:07
Ono je to vzdy o relativnej vlhkosti, teplote prostredia, tlaku a teplote rosneho bodu. Zaujimave je, ze zakony fyziky funguju vsade na svete:D:D V Tichomori je taka vlhkost, ze obycajny skrabanec na ruke sa hoji niekolko tyzdnov.
bettylou
18.12.07,16:14
Existuju aj pohlcovace vlhkosti. kupis ich v obchode ako Baumax, je to krabicka a dnu je daco co pohlcuje vlhkost. kludne ti vojde do skrine. my sme mali doma ten isty problem so skrinou pri vonkajsom mure pri vchode, kde sa uz tak velmi nekurilo, ale teraz uz je to ok.
linko1
18.08.09,10:49
prosim poradte, bývame v byte, kde jedna stena susesí so susedovou, tam majú prerobený sprchový kút - z ich strany, z našej strany to minulý rok bolo na stene vlhko - potom sa tam začali robiť plesne, tých sme sa zbavili, susedia - že vraj utesnili sprchovaciu vaničku a stena bola v pohode, vyschla... my sme tam potom dali vstavanú skrinu a teraz som zistila, že nám to drevo chytá plesen... poradte čo robiť?
arizona
18.08.09,11:30
prosim poradte, bývame v byte, kde jedna stena susesí so susedovou, tam majú prerobený sprchový kút - z ich strany, z našej strany to minulý rok bolo na stene vlhko - potom sa tam začali robiť plesne, tých sme sa zbavili, susedia - že vraj utesnili sprchovaciu vaničku a stena bola v pohode, vyschla... my sme tam potom dali vstavanú skrinu a teraz som zistila, že nám to drevo chytá plesen... poradte čo robiť?
Ja by som určite najskôr požiadala o nápravu suseda.
Aj keď urobíte nejaké opatrenia voči plesni, bude to iba "látanie" .
Vlhkosť a pleseň sa musí v prvom rade zlikvidovať tam, kde vzniká.Z tvojho príspevku to vyzerá, že je chyba v izolácii u suseda v sprch. kúte.
Aj vaša vstavaná skriňa ,ak je rovno za múrom sprch . kúta asi tej vlhkosti pridáva, lebo stena nedýcha.
linko1
18.08.09,11:35
presne tak, od susedov ide vlhko... už to utesnovali ale cca po roku sa to zasa vrátilo späť a odniesla si to naša skrina.... neviem či sa to dá ešte zachrániť - pretože to nebola lacná záležitosť...