dodo5
17.11.07,10:57
Ahojte, chcel by som jednu radu. Pri darovaní nehnuteľnosti sa neuvádza cena. Ako je to s následným predajom ? Z čoho sa vypočíta daň ? Počul som, že sa dá priložiť k darovacej zmluve znalecký posudok alebo sa cena uvedie priamo v darovacej zmluve. Nemáte s tým niekto skúsenosť ? Ďakujem
Katy a R
17.11.07,11:05
Ak myslíš daň z prevodu - tá sa neplatí

Ak myslíš daň z príjmu - pri predaji hneď po nadobudnutí ... tak oslobodenie sa asi vzťahovať na teba nebude (ale nepíšeš všetky údaje) :confused::confused: Podmienka oslobodenia = 5 rokov vlastníctvo, alebo 2 roky trvlý pobyt.
Môžeš si z predajnej ceny odpočítať preukázateľné výdavky (dostal si ho zadarmo, tak to je 0, ale napr. ak tam urobíš novú podlahu, výmenu vane ... doložiť doklady...;);) )
Pozri ostatné témy o darovaní nehnuteľností:)
Aljok
17.11.07,11:14
V0002
20.11.07,07:17
Nejde mi založiť nová téma.

Na katastri mám prerušené konanie, lebo v darovacej zmluve chýba potvrdenie od SVB alebo správcu bytu o vyrovnaných pohľadávkach.
Na bytovke však nie je ani jedno ani druhé. Vraj mám urobiť dodatok k darovacej zmluve a uviesť tam nejaké čestné prehlásenie. Nemáte nejaký vhodný text ? Vopred vďaka.
Vlado.
d3 !Ur3
20.11.07,07:29
Ak skutočne nemáš nedoplatky, potom vyhotov listinu, na ktorej uvedieš, že nemáš nedoplatky voči dodávateľom služieb spojených s užívaním predmetu prevodu /rozumej byt, ktorého vlastníctvo sa darovacou zmluvou prevádza/ a túto dáš podpísať všetkým vlastníkom bytov a nebytových priestorov v bytovom dome.

M I E R
Chobot
20.11.07,08:08
Nejde mi založiť nová téma.

Na katastri mám prerušené konanie, lebo v darovacej zmluve chýba potvrdenie od SVB alebo správcu bytu o vyrovnaných pohľadávkach.
Na bytovke však nie je ani jedno ani druhé. Vraj mám urobiť dodatok k darovacej zmluve a uviesť tam nejaké čestné prehlásenie. Nemáte nejaký vhodný text ? Vopred vďaka.
Vlado.

Ste bytový dom? Kto vám vykonáva potom správu?