Andea
17.11.07,17:54
Prevzala som účtovníctvo OZ -cieľ -rozvoj kultúrnych hodnôt historického dedičstva...budovanie chodníkov, vydávanie textových sprievodcov..vzdelávanie..prednášky.
OZ existuje od roku 2003, účtuje v sústave JÚ, v stanovách má určenú povinnosť urobiť výročnú správu a ročnú účtovnú uzávierku. Vydáva publikácie, z ktorých zisk je použitý na rozvoj OZ.
Chcem sa spýtať, či mám dorobiť výročné správy, daňové priznania /máme príjem z členských príspevkov + 2%dane + grant, ktoré sú oslobodené od dane a príjem z textových sprievodcov/ a ročné uzávierky.
Prešla som celý archív Porady, ktorý sa týka OZ, neziskových spoločností ap.Sama účtujem v sústave JÚ už dosť dlho a myslím , že všetky tie ročné závierky treba dorobiť.
Ďakujem za každé usmernenie
victoria
18.11.07,17:32
Pokiaľ máte príjmy z predaja publikácií a tiež z grantu ste povinný vypracovať daňové priznanie aj s výkazmi pre neziskové organizácie. OZ nemá povinnosť podať daňové priznanie pokiaľ má iba príjmy z členského, 2% asignácií dane a úrokov na účte.
Andea
19.11.07,16:03
Ďakujem, ale keď tie príjmy sú použité na naplnenie cieľa OZ? / Nie je to veľká čiastka , len okolo 5 tisíc ročne.
victoria
19.11.07,19:01
To je jedno na co su tie prijmy pouzite a v zasade kedze sa jedna o neziskovu organizaciu mali by byt pouzite len na naplnenie cieľa ale zakon ich nijakym sposobom neoslobodzuje ani nepovazuje za prijmy nepodliehajuce dani z prijmov a povinnost podat danove priznanie tym nezanika.