Lamien
17.11.07,21:36
Ahoj!

Tento rok som pracoval na zivnost pre SVK firmu. Ale od tohoto mesiaca zacinam praovat aj pre CR firmu. Teda budem mat prijem aj z CR.
Po precitani par stranok na inete mam viac otazok ako som povodne mal :)

1. Musim nieco ohlasovat na nejakych organoch v CR?
2. Kde by som mal na zaplatit dan s prijmu? , ak je jedno kde, tak kde je to momentalne vyhodnejsie?
3. Staci mi na prijimanie platieb v CR normalny ucet v ceskej pobocke CSOB? Tento ucet potom nahlasim na danovom na SVK?


Vopred dakujem za rady a cas.
DanielaSL
18.11.07,06:06
Za predpokladu, že si slovák majúci slovenskú živnosť s trvalým pobytom na Slovensku....

1 - ak v ČR nebudeš dlhšie ako 183 dní , tak tam nič nemusíš nahlasovať
2 - daň odvedieš na Slovensku , samozrejme zahrnieš aj príjmy v ČR
3 - myslím si, že ti stačí mať ten účet, ktorý budeš ovšem používať len na podnikateľské účely
Lamien
18.11.07,12:09
Dakujem Ti za odpoved.

Co to znamena pouzivat ucet len na podnikatelske ucely?
DanielaSL
18.11.07,12:18
Že plusy aj mínusy na ňom sa budú týkať len podnikania... mala som klienta , ktorý si bežne z podnikateľského účtu, ktorý mal nahlásaný na DÚ nechával platiť nájomné a veci, ktoré sa týkali jeho domácnosti.
Lamien
18.11.07,12:40
Te buh, ja to tak robim ...
Platim z neho vsetko, ale kredity su len z podnikania.
Vyplyvaju z toho velke problemy? A ake?

Teda takto, aby som povedal viac, mozno je to dolezite.
Som programator. Budem si chciet uplatnit len pausalne naklady. Nemam dalsie naklady ktore by som platil a neskor musel danovakom nejak dokladat.

Dakujem.
DanielaSL
18.11.07,12:42
Komplikuješ účtovníčke život...
KEJKA
18.11.07,12:49
nahlás účtovníčke, nech ti spočíta len kredity, že budeš mať len paušálne výdavky, uľahčíš jej prácu. Výdavky potom už nie sú zaujímavé...teda okrem odvodov do poisťovní.
Melnick
18.11.07,13:48
Dakujem Ti za odpoved.

Co to znamena pouzivat ucet len na podnikatelske ucely?
Súhlasím s predchádzajúcimi odpoveďami, ale nič hrozné sa nedeje, že si uhradil z podnikateľského účtu aj súkromné platby- tie Ti vstupujú do účtovníctva ako VNZD / výdavok neovplyvňujúci základ dane/, len účtovníčka si privyrobí, lebo bude účtovať aj o veciach o ktorých nemusela a Teba to bude stáť trochu viac peňazí.
Lamien
18.11.07,16:28
Kolko cekovo priblizne ma vyjde praca uctovnicky za rok? ;)
DanielaSL
18.11.07,16:46
Je to rôzne... podľa toho, čo v tom účtovníctve všetko bude robiť.Pozri si tento link, dostaneš sa trochu do obrazu..

http://www.porada.sk/t2956-posuskajte-kolko-pytat.html
Lamien
18.11.07,16:57
ok, dakujem.
Je nutny pri spracovani danoveho priznania uctovnickou osobny kontak? Alebo postacuje email komunikacia? Pripadne telefon... ?
DanielaSL
18.11.07,17:16
Aby ti poskladala , zaúčtovala a následne založila doklady, tak by si jej ich mal osobne odovzdať.
KEJKA
18.11.07,19:04
nezabudni na to, že pri uplatnení paušálnych výdavkov netreba spracovať účtovníctvo. Takže za súkromné vydavky z účtu si účtovníčka určite neprivyrobí.
duracellko
12.12.07,11:49
a ja sa chcem spytat, co v takom pripade, ak v CR budem viac ako 183 dni do roka?