enzo22
18.11.07,09:57
Minulého ruku v septembri som spolu s priateľkou kúpil byt v hodnote 1 000 000 Sk,-. Po roku a pol trvalého pobytu sme už ako manželia ten byt predali za 2 750 000 a následne v ten istý mesiac sme kúpili druhý v Bratislave za 2 750 000,-. Moja otázke znie či musím platiť daň z príjmu keď som síce na byte zarobil, ale hneď som kúpil druhý?
Zoltán Kovács
18.11.07,08:59
Minulého ruku v septembri som spolu s priateľkou kúpil byt v hodnote 1 000 000 Sk,-. Po roku a pol trvalého pobytu sme už ako manželia ten byt predali za 2 750 000 a následne v ten istý mesiac sme kúpili druhý v Bratislave za 2 750 000,-. Moja otázke znie či musím platiť daň z príjmu keď som síce na byte zarobil, ale hneď som kúpil druhý?

Áno budeš musieť zaplatiť daň z príjmov. A to z rozdielu kúpnej a predajnej ceny. To, že ste kupovli hneď nové bývanie nemá vplyv na zdanenie predaja bytu.
Nesplňate podmienky oslobodenia od dane z príjmov podľa §9 ZoDP.( 5 rokov vlastníctvo, alebo 2 roky trvalého pobytu).
abel
18.11.07,09:24
Súhlasím so smithom, daň bude treba zaplatiť. Predpokladám však, že ak ste byt predali s takým ziskom, zrejme ste v ňom robili nejaké úpravy. Preto si do výdavkov môžete dať aj náklady na rekonštrukciu, prípadne ďalšie náklady súvisiace s predajom bytu alebo s jeho kúpou. Všetky výdavky musíte samozrejme vedieť v plnej miere preukázať - musíte mať na ne doklady.
enzo22
18.11.07,09:43
A keď si nechám aj po predaji trvalí pobyt tak aby som spĺňal podmienku dvoch rokov?
Zoltán Kovács
18.11.07,09:44
A keď si nechám aj po predaji trvalí pobyt tak aby som spĺňal podmienku dvoch rokov?

To ti nepomôže, lebo podmienka 2 roky trvalého pobytu musí byť splnená v momente predaja.