vilob
18.11.07,11:25
ahojte. práve som skončila obhliadku všetkých príspevkov ohľadom cesťákov, ale nenašla som tam popis úplného začiatku. čo vlastne robiť krok za krokom. držím totiž v rukách kopec lístkov z autobusu, plus pár bločkov z reštaurácie za obedy. všetko sa to týka konateľa a spoločníka sro zároveň, ktorý cestoval po SR ohľadom firemných záležitostí. niektoré autobus. lístky pekne sedia - napr. odchod Košice - príchod Trnava
odchod Trnava - príchod Košice.
ale mám aj také, kde je len cieľ cesty - Košice - Trnava. no a z Trnavy už šiel s nejakým známym jeho súkromným autom.
Celý môj problém spočíva v tom, že absolútne netuším čo s tým. ako to všetko dať dokopy, či to zopnúť na cesťák spolu s bločkami za obedy atď. mal by niekto tú trpezlivosť, vysvetliť mi postup? ďakujem krásne.
KEJKA
18.11.07,10:54
začiatok - nie je to tvoja vec. Zúčtovanie pracovnej cesty má robiť zamestnanec, v tomto prípade konateľ. Ale je to zrejme bežné... účtovníčke dá igelitku s bločkami a ty sa tráp.... no ked sa chceš trápiť, tak zapoj aj vlohy veštice a modeliuj, modeluj, modeluj.....
výsledkom by mal byť prehľad ciest, kedže ide o konateľa, prikazuje cestu sám sebe, hm...
vážne (ak by sa mi nepodarilo tejto "povinnosti" vyhnúť)
použila by som excel a spísala všetky bločky podľa dátumov, zoradila podľa dátumov a vyšlo by mi z toho, kde kedy bol a súvisiace výdavky.
bločky z reštaurácie by som hodila na repre
uplatnila podľa dĺžky trvania stravné.
A celé by som to dala na jeden cesťák (tlačivo), kde by som sa odvolala na tú tabuľku ako prílohu.
Podpisuje a nesie zodpovednosť konateľ.
vilob
18.11.07,11:06
a čo spraviť s cestovnými lístkami, ktoré majú len jeden smer jazdy a spätný lístok nemám? ako ho uplatniť? tým pádom nevieme ako dlho sa tam zdržal a teda v akej sume uplatniť stravné?
Paula
18.11.07,12:28
Tu už pomôže iba spolupráca s cestovateľom, resp. jeho súpis dátumov a časov - náhrady vypočítaš potom ľahšie.


P.S.: Ja by som to nerobila.
KEJKA
18.11.07,12:46
a čo spraviť s cestovnými lístkami, ktoré majú len jeden smer jazdy a spätný lístok nemám? ako ho uplatniť? tým pádom nevieme ako dlho sa tam zdržal a teda v akej sume uplatniť stravné?
:) preto som ti napísala, zapoj vlohy veštice......
naozaj si myslíš, že je to tvoja starosť? Ak áno, daj návrat na druhý deň, návrat z Košíc v jeden deň je nereálny, a v takom prípade by ti mohlo pomôcť napr. potvrdenie - účet za ubytovanie. Ak nie je, cestovný lístok by som uznala, evidentne tam cestoval (možno niekto iný...) a vrátiť sa MUSEL, nie?
do poznámky - "stratený cestovný lístok", "návrat autom obchodného partnera",.....
naozaj úloha pre vešticu
a súhlasím z P.S. predchádzajúceho príspevku............... ja by som to nerobila
(určite nie zadarmo.............mimotemy )
vilob
18.11.07,14:39
hm. nerobím účtovníctvo dlho, zrejme sa budem musieť naučiť povedať si (klientovi), čo si ako predstavujem a zbytočne si nevyrábať robotu.ako sa hovorí, človek sa učí na vlastnej biede. ale ďakujem krásne. pomohli ste mi.
vilob
18.11.07,15:17
Ešte mi napadlo.. Keď idú traja konatelia jednej sro na spoločnú pracovnú cestu, môžem im vypísať jeden cesťák?
Zita5
18.11.07,15:34
Ešte mi napadlo.. Keď idú traja konatelia jednej sro na spoločnú pracovnú cestu, môžem im vypísať jeden cesťák?

Nie , každý osobitne .
vilob
18.11.07,15:43
vrelá vďaka.