sara
02.03.05,17:31
Prosím o radu,
-ak živnostník neplatí za seba celý rok odvody na zdrav. a soc. poistenie (aj keď by mal), mám to evidovať v záväzkoch v JÚ, preniesť do ďalšieho roka a dať to aj do výkazu ako záväzky?
-je možné dať do daň. výdavkov aj upomienku od Orange za včas nezaplatený paušál?
evina
02.03.05,16:54
Prosím o radu,
-ak živnostník neplatí za seba celý rok odvody na zdrav. a soc. poistenie (aj keď by mal), mám to evidovať v záväzkoch v JÚ, preniesť do ďalšieho roka a dať to aj do výkazu ako záväzky?
-je možné dať do daň. výdavkov aj upomienku od Orange za včas nezaplatený paušál?
- k prvej časti si myslím áno
- k druhej časti - ja to do daňových výdavkov nedávam
evuša
02.03.05,17:10
Súhlasím. Pán podnikateľ má neuhradený záväzok voči sociálnej poisťovni, ktorý musí uhradiť - ak to v budúcnosti zaplatí, bude to jeho výdavok ovplyvňujúci základ dane, ktorý bude musieť byť vydokladovaný. Pokuty a penále za neuhradenie faktúry dávam radšej do výdavkov neovplyvňujúcich základ dane. Nie je to vysoká suma a pred daňovým úradom sa veľmi ťažko budete obhajovať, že ide o zmluvnú pokutu. A riskovať pre 40,- Sk - to sa fakt neoplatí.
Denda
10.06.05,10:37
Prosím o radu.
Polský občan na pracovnú zmluvu v Polsku si založil na území SR živnosť.
Na našom území nemá prechodný ani trvalý pobyt. Vie mi niekto poradiť ako je to zo ZP na SR.??? Ktorá poisťovňa ? Niečo viem o E111 ale neviem koho má požiadať o určenie príslušnosti či slovenskú stranu alebo polskú stranu?
Ďakujem poraďáci.
Denda
10.06.05,11:38
Prosím o radu.
Polský občan na pracovnú zmluvu v Polsku si založil na území SR živnosť.
Na našom území nemá prechodný ani trvalý pobyt. Vie mi niekto poradiť ako je to zo ZP na SR.??? Ktorá poisťovňa ? Niečo viem o E111 ale neviem koho má požiadať o určenie príslušnosti či slovenskú stranu alebo polskú stranu?
Ďakujem poraďáci.Nikto nevie?
Zuziana
10.06.05,12:00
Ja som mala minulý rok podobného - Rakušana. ZP chcela od neho odvody, ale to ešte bolo pred vstupm do EU.