Zuzana Boháčová
18.11.07,19:05
Dobry večer,
ako prosim Vas treba spravne zauctovat takuto fakturu:

odberatelska faktura
"fakturujeme Vam podla Vasej objednavky:
drot, lista,kabel,modul
montaz"

montaz je sluzba
takze vsetko na 602,spravne? (nič na 604):confused:

Dakujem
Danila
18.11.07,18:11
Dobry večer,
ako prosim Vas treba spravne zauctovat takuto fakturu:

odberatelska faktura
"fakturujeme Vam podla Vasej objednavky:
drot, lista,kabel,modul
montaz"

montaz je sluzba
takze vsetko na 602,spravne? (nič na 604):confused:

DakujemMateriál je súčasťou dodávky - montáže, na základe súpisu vykonaných prác takže nič na 604.
Zuzana Boháčová
18.11.07,18:26
Materiál je súčasťou dodávky - montáže, na základe súpisu vykonaných prác takže nič na 604.

takže všetko na 602
Dik moc:)
Zuzana Boháčová
18.11.07,18:31
no ale napriklad ďalej učtujem inu firmu-predavajucu nabytok
nakup učtujem všetko na 504
predaj 604
vratane montaže
aby sa to dostalo preč z 504
aj som to konzultovala či učtujem dobre tu nabytkarsku firmu,učtujem to vraj spravne

tak teraz mam uuuplne chaoz,kedy 602 a kedy 604:confused:
:(
Danila
18.11.07,18:50
no ale napriklad ďalej učtujem inu firmu-predavajucu nabytok
nakup učtujem všetko na 504
predaj 604
vratane montaže
aby sa to dostalo preč z 504
aj som to konzultovala či učtujem dobre tu nabytkarsku firmu,učtujem to vraj spravne

tak teraz mam uuuplne chaoz,kedy 602 a kedy 604:confused:
:(To sa Ti ani nečudujem. Aby si chaos nemala, musíš presne vedieť rozdiel medzi firmou, ktorá poskytuje služby, a ktorá nakupuje a predáva tovar. Tovar je všetko, čo nakupujem a predávam v nezmenenom stave. Ja som si kúpila nábytok a zmontovali mi ho grátis.
Zuzana Boháčová
18.11.07,18:58
To sa Ti ani nečudujem. Aby si chaos nemala, musíš presne vedieť rozdiel medzi firmou, ktorá poskytuje služby, a ktorá nakupuje a predáva tovar. Tovar je všetko, čo nakupujem a predávam v nezmenenom stave. Ja som si kúpila nábytok a zmontovali mi ho grátis.

no,tak si to idem trosku usporiadat

1.
ta nabytkarska firma-to mozem tak uctovat?
nakup tovaru 504
predaj 604
na odberat.fakture uvadzaju aj montaz,ale tu uctujem spolu k tovaru na 604
(no a uz z toho mam gulas,malo by to ist na 602, ale co som sa pytala,vraj nech to davam 504 a 604 celu odberat.fakturu a bude to v poriadku
vraj takto viaceri uctuju nabytkarske firmy)

2.
ina firma
nakup som uctovala ako nakup materialu 501
odberatelska faktura teda dam vsetko 602-material aj montaz
je to stavebna firma,nieco na ten sposob

to by som mala jasne
len teraz mam gulas z tej nabytkarskej firmy..:confused:
niektore veci predaju bez zmeny,to je jasne,ze tie idu bez debaty na 504
ale ked mi daju mesacne 300 dodavatelskych faktur,sa mozem zblaznit,keby ze mam hladat,ako to fakturu,ci s montazou alebo len ako tovar
:mee::confused::(
hroza
Danila
19.11.07,09:25
Žiadna hrôza Zuzka. Buď rada, že máš toľko faktúr, a tú montáž by mohla uniesť aj marža. Ale k oceňovaniu a ostatnému by som určite mala na sklade internú smernicu. A potom je to už len rutina.
Stefan2005
19.11.07,09:53
(no a uz z toho mam gulas,malo by to ist na 602, ale co som sa pytala,vraj nech to davam 504 a 604 celu odberat.fakturu a bude to v poriadku
vraj takto viaceri uctuju nabytkarske firmy)


V prípade nabytkárskej firmy by som 602 použil iba prípade samostatného poskytnutia služby (ak takúto vôbec poskytujem) - t.j. ak si napr. niekto objedná zmontovanie nábytku, ktorý zakúpil v inom obchode....

Súhlasím s Danila - pri dnešnej konkurencii by montáž mala byť súčasťou marže ....
Zuzana Boháčová
19.11.07,13:27
Takže to bude v poriadku,keď v tej nabytkarskej firme budem účtovať cez 504 a 604 ano?
Len je problem v tom,že na odberateľsku fakturu niekedy pišu montaž (ale ja to VŠETKO účtujem na 604)
môžem?:confused::mee:
Ďakujem pekne
Zuzana Boháčová
20.11.07,17:51
Takže to bude v poriadku,keď v tej nabytkarskej firme budem účtovať cez 504 a 604 ano?
Len je problem v tom,že na odberateľsku fakturu niekedy pišu montaž (ale ja to VŠETKO účtujem na 604)
môžem?:confused::mee:
Ďakujem pekne

posuvam dalej
Monika Kováčová
20.11.07,17:54
odpoveď si už dostala v predchádzajúcich príspevkoch: môžeš, nábytok môžeš 604, drôt, lišta, kábel, modul a montáž účtuješ na 602.
Danila ťa usmernila na smernicu...
Zuzana Boháčová
22.11.07,11:57
OK
ďakujem Vám pekne