Marcela16
19.11.07,10:03
Prosím o radu ohľadom DPH-čka. Určite je to hlúpa otázka, ale potrebujem uistenie, aby som neurobila nejaký zbytočný problém. Kupovali sme nehnutenosť, na ktorú dal predávajúci DPH. Môžem si túto DPH uplatniť pri odpočte v celom rozsahu? A zároveň v súvislosti s DPH by som chcela vedieť - ak sme si od inej firmy požičali nejaké náradnie - z toho sa neplatí DPH? To sa pýtam preto, lebo pri tej zápožičke je dodací list, na ktorom je vyčíslená suma. :cool:
Johanka
19.11.07,10:58
Prosím o radu ohľadom DPH-čka. Určite je to hlúpa otázka, ale potrebujem uistenie, aby som neurobila nejaký zbytočný problém. Kupovali sme nehnutenosť, na ktorú dal predávajúci DPH. Môžem si túto DPH uplatniť pri odpočte v celom rozsahu?

Posúď , či spĺňaš všetky podmienky uvedené v § 49 Zákona o DPH,pri nehnuteľnosti s prihliadnutím na § 54 Zákona o DPH - účel použitia nehnuteľnosti ;).



A zároveň v súvislosti s DPH by som chcela vedieť - ak sme si od inej firmy požičali nejaké náradnie - z toho sa neplatí DPH? To sa pýtam preto, lebo pri tej zápožičke je dodací list, na ktorom je vyčíslená suma. :cool:
Druhej časti otázky nerozumiem. Ak ste si požičali náradie, tzn., že ste službu nakúpili a DPH platí dodávateľ, vy môžete mať nárok na odpočet. Aká suma je na DL? Spĺňa DL náležitosti podľa § 71 ods.2 Zákona o DPH (faktúra ako doklad pre odpočet ...)?