press
19.11.07,09:41
Potrebovala by som poradit s problemom ktory mi neda spavat.

Pred par dnami nam bolo na meetingu oznamene ze firma planuje zaviest pracovne smeny.
Teda prenesene na moju osobu to znamena ze jeden tyzden budem robit od 06:00 - 14:00 a dalsi tyzden robim od 14:00 - 22:00 a tak dookola.

Vsetci sme boli pobureny... ked sa to tak vazme tak pocas roku prace tymto sposobom nemoze zamestnanec pol roka travit cas s priatelom, manzelom, manzelkou, detmi, kedze dojde domov az po 22-23:00.

Teraz ma zaujima ci mozeme ako zamestnanci nieco vobec zmenit, kedze nam to bolo oznamene stylom> chceme vediet vase nazory, ale firma to urcite presadi, lebo ide o peniaze.

Mame kvazi zamestnanecku radu, ktora si neni vedoma svojich pravomoci.
Pozerala som si zakon, ale tiez som si neni ista ci je vobec moze zamedzit aby zamestnavatel doviedol svoj zamer k cielu.

Podotykam ze sme zahranicna firma, pricom iba nasa pobocka ma cez 350 ludi a zastupcov zamestnancov mame kopec, ale vacsinou vybavuju veci typu vianocna oslava, firmena oslava a podobne.
ZlaticaB
19.11.07,09:04
Ak chce firma zaviesť prac. smeny tak by to malo byť upravené aj v kolektívnej zmluve a tú predsa podpísujú aj zástupcovia zamestnancov. Tak ja si myslím, že to je jednoznačne na jednaní vaších zástupcov z firmou.