lukina
19.11.07,10:48
Prosim vas aky je posledny termin na zrusenie povinneho zmluvneho poistenia v poistovni?
Bol to piatok 16.11 alebo dnes 19.11.
Dakujem
mysimis
19.11.07,09:52
Posledný deň je 19.11.2007.
lukina
19.11.07,10:08
Dakujem.Problem mam v Kooperative, v piatok skor zavreli a dnes nechcu ukoncenie prevziat.
Jara
19.11.07,10:12
pošli poštou doporučene...
VladoaKatka
19.11.07,10:15
pošli poštou doporučene...

Poštou poslať nie, lebo to neni ako pri daň. priznaní. Neplatí potvrdenie pošty, dnes o tom hovoril zástupca jednej poisťovne v rádií. Len osobné prevzatie aj s razítkom poisťovne je platné.
mysimis
19.11.07,10:16
lukina
19.11.07,10:19
Dalsi problem, nie je mozne. Musia mat peciatku prijatia najneskor v ten den, kedy je posledny termin. A ja sa ho neviem dopatrat. Vsade je inak.Vie niekto, v akom zakone - odseku sa nachadzaju dane lehoty? Prosim.
lukina
19.11.07,10:28
Nik neporadi.To som jedina, co si nechava rozhodnutie na poslednu chvilu?:(
mysimis
19.11.07,10:40
A ako Ti odôvodnili, že Ti Tvoju žiadosť dnes neprijmú?
Chobot
19.11.07,10:44
Dalsi problem, nie je mozne. Musia mat peciatku prijatia najneskor v ten den, kedy je posledny termin. A ja sa ho neviem dopatrat. Vsade je inak.Vie niekto, v akom zakone - odseku sa nachadzaju dane lehoty? Prosim.

Máš to v občianskom zákonníku § 800 ods. 1:

"(1) Poistenie, pri ktorom je dojednané bežné poistné, zanikne výpoveďou ku koncu poistného obdobia; výpoveď sa musí dať aspoň šesť týždňov pred jeho uplynutím."

Následne na to ustanovenie sú podrobnejšie podmienky dohodnuté vo Všeobecných poistných podmienkach, kde máš napísané, že výpoveď musí byť doručená zmluvnej strane (poisťovni). Takže nestačí podať dnes na pošte, lebo doručená by bola po termíne.

V Kooperatíve by ti ju prevziať mali, nemôže odmietnuť prevzatie dokumentu. Treba ísť na podateľňu a tam to odovzdať, ak to nechce urobiť ten pri prepážke.
lukina
19.11.07,10:52
V piatok zatvorili o dve hodiny skor.SBSkar nechcel pustit mojho muza dnu, ze vraj riaditel nakazal.A dnes prevzali - ale s peciatkou po termine.
Chobot
19.11.07,11:10
V piatok zatvorili o dve hodiny skor.SBSkar nechcel pustit mojho muza dnu, ze vraj riaditel nakazal.A dnes prevzali - ale s peciatkou po termine.

Ako s pečiatkou "po termíne"? Veď dnes je termín a keď je na pečiatke dnešný dátum prevzatia, tak je to v termíne.
lukina
19.11.07,11:17
ved to je ten problem.Ci termin je dnes alebo bol v piatok? Aby sme nakoniec neboli poisteni v dvoch poistovniach.Citala som aj na SME v diskusnych prispevkoch, ze v danej poistovni je s tymto terminom normalne problem.
lukina
19.11.07,11:29
Volali sme do NBS Dohlad nad financnym trhom - Dohlad nad poistovnictvom - termin je dnes 19.11.2007. Takze jednoznacnost v terminoch - ako vzdy problem.
účtovník 007
19.11.07,12:09
Volali sme do NBS Dohlad nad financnym trhom - Dohlad nad poistovnictvom - termin je dnes 19.11.2007. Takze jednoznacnost v terminoch - ako vzdy problem.

Len chcem podotknúť, že tento deň je posledným dňom pre zmluvy uzavreté na obdobie od 1.1.2007 do 31.12.2007. Na zmluvy kde povinnosť zaplatiť zákonné poistenie vzniká pred 31.12.2007 sa dátum 19.11.2007 nevzťahuje. lebo ľudia si myslia, že tendo dátum je "všeobecným" dátumom na zrušenie poistenia.

Inak mňa napálili v Komunálnej poisťovni. Sľúbili mi bonus 60% a zľavu 15 % a moje poistné je u nich vyššie o 1200,- Sk ako v minulom roku. Keď som sa značne ovládajúca svoje pocity dovolala do poisťovne, tak mi milá pani povedala, že to je správna cena. Mala som si poistku zrušiť a znovu sa u nich poistiť a bola by som mala poistku ako minulý rok. Tak som sa jej spýtala, či zvýšenie o 1200,- Sk (vraj 75%:o bonus) je moja daň za vernosť. Znovu tá istá pesničky. Mala som zrušiť, ako nový klient, aj keď stále ten istý som zaujímavejšia ako verný klient bez prerušenia poistenia. Tak som jej povedala že sú chorí na hlavu a už mám pripomienku v mobile na budúci rok: Zrušiť poistku:D:D:D