jobala
19.11.07,09:52
Dobry den , chcel by som niekoho poprosit o pomoc . Mam v exceli nejaky zoznam udajov v abecednom poradi, potreboval by som poradit ako by som sa mohol v tomto zozname pohybovat tak aby som sa nastavi na jednu bunku v stlpci /kde mam tieto udaje abecedne zoradene/, stlacil niektore pismeno na klavesnici / mapr. : F/ a hned by ma to posunulo na pozadovany riadok zacinajuci pismenom F .
Bol by som rad keby mi niekto poradil nejaky vzorec , alebo nejaky sposob ako nieco taketo dosiahnut.
Dakujem...:)
Marína
19.11.07,09:12
Môžeš napr. si dať vyfiltrovať podľa určitých kritérii.


Data/Filter/Automatický filter
V prvom riadku každého stĺpca sa zobrazia tlačítka so šípkou
Klikni na šípku stĺpca, v ktorom máš zoznam a daj (vlastný ...)
Zobrazí sa Ti okno Vlastný automatický filter, kde sú štyri políčka-v ľavom hornom klikni na šípku a vyber „má na začiatku“
-v pravom hornom klikni na šípku a napíš F
Medzi hornými a dolnými okienkami máš možnosť výberu "a" a "alebo". Zaškrtni "a".

Ak už nepotrebuješ výber, daj Data/Filter/Zobraziť všetko
jobala
19.11.07,09:37
Dakujem za skoru odpoved . Ani som nemyslel ze pride tak skoro. Nemyslel som prave taketo riesenie pomocou nejakeho filtra. Skor by som chcel dosiahnut nieco takeho ,ako som pisal . Kliknut na bunku zadat pismeno a automaticky na to posunie na najblizsi riadok v danom stlpci zacinajuci tymto pismenom .
Chobot
19.11.07,10:16
Dakujem za skoru odpoved . Ani som nemyslel ze pride tak skoro. Nemyslel som prave taketo riesenie pomocou nejakeho filtra. Skor by som chcel dosiahnut nieco takeho ,ako som pisal . Kliknut na bunku zadat pismeno a automaticky na to posunie na najblizsi riadok v danom stlpci zacinajuci tymto pismenom .

Máš na mysli spôsob vyhľadávania, ako je v mobilných telefónoch? T.j. zadáš prvé písmeno a presunie ťa na zoznam začínajúci tým písmenom?

Vyzerá to síce jednoducho, ale tak jednoduché to asi nebude. Mohlo by to byť urobené cez nejaké makro. Prípadne cez funkciu vyhľadávania, ale tiež by trebalo nad tým pošpekuľovať.

Ten filter sa mi tiež zdá najjednoduchšie riešenie.
jobala
19.11.07,11:06
ano ,presne to mam na mysli. Vedel by si mi v tom nejako pomoct ? Nemam vela skusenosti s pracou v exceli , ale k tomuto by som sa chcel nejako dopracovat.
Marína
19.11.07,17:52
Môžeš aj takto:
1. Klikneš na písmeno stĺpca(nad prvým riadkom), v ktorom máš údaje, v ktorých hľadáš. Označí sa Ti celý stĺpec.
2. Zadáš CTRL+F. Zobrazí sa Ti okno Nájsť.
3. Ak chceš nájsť údaje so začiatočným písmenom F, do okna napíš F* a nastaví sa Ti na prvý údaj s písmenom f.
jobala
20.11.07,04:26
Mas pravdu , ale je tu jeden problem , co sa tyka skratky ctrl + f , ono ma to sice hodi na prvy riadok s pismenom F , ale hodi ma to na prvy riadok v ktorom sa toto pismeno nachadza aj ked nieje na zaciatku.

Dakujem za radu , ale aj tak by som sa chcel dopracovat k takemu vyhladavaniu ako je v mob. telefone. Zadas a si tam.
Vedel by mi prosim s tym niekto pomoct ???
Marína
20.11.07,05:16
Stačí, ak si v okne Nájsť zaškrtneš políčko "Rozlišovať veľké a malé písmená" a nastaví sa Ti na veľké. Predpokladom je, že v názvoch, v ktorých hľadáš, máš ako prvý znak veľké písmeno. Viac pomôcť neviem. Ako píše Chobot, napísať makro to také jednoduché nie je, aspoň pre mňa nie.
jobala
20.11.07,06:32
:):):) to prave nemam , aj na zaciatku mam male pismena ... Tak hladam dalej

Aj tak dakujem...
dafy
20.11.07,08:41
ano ,presne to mam na mysli. Vedel by si mi v tom nejako pomoct ? Nemam vela skusenosti s pracou v exceli , ale k tomuto by som sa chcel nejako dopracovat.

Nieco podobne som videl. Bolo to makro, a pracovalo s formulárom. Ak mas zaujem najdem to a poslem. Ale budes si to musiet upravit na svoje podmienky.
jobala
20.11.07,08:58
jasne mam zaujem , ak by sa ty to postastilo nast prosim posli to a pozrem sa na to ... bud mail jobala@post.sk , alebo icq 387-366-220
dik
premiko
21.11.07,10:30
- co tak toto ?
jobala
21.11.07,10:51
staihol som a vyskusal , je to na tak 80 pro dobre, ak by sa mi nepodarilo dopatrat k niecomu takemu ako som hladal urcite vyuzijem toto. Je to zatial najlepsie riesenie co zatial mam.
Dakujem ....
dafy
21.11.07,19:50
tak ma predbehol. mam to isté
fimka
21.11.07,19:59
Fungujú macrá urobené v exceli v OPENOFFICE Calc?
To vyhľadávanie od PREMIKO mi totiž akosi nechodí - mám open office.
premiko
22.11.07,00:35
staihol som a vyskusal , je to na tak 80 pro dobre, ak by sa mi nepodarilo dopatrat k niecomu takemu ako som hladal urcite vyuzijem toto. Je to zatial najlepsie riesenie co zatial mam.
Dakujem ....

- mozne je i takto ....
jobala
22.11.07,04:29
dik , pozrel som ale zatial sa mi najviac pozdava to predchadzajuce riesenie :- Hladanie_RychlePodlaPismena.xls (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=15886&d=1195644628)
ked sa este k tomu zamknu vsetky bunky , je to dost dobre.
Dakujem
Marína
22.11.07,06:40
dik , pozrel som ale zatial sa mi najviac pozdava to predchadzajuce riesenie :- Hladanie_RychlePodlaPismena.xls (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=15886&d=1195644628)
ked sa este k tomu zamknu vsetky bunky , je to dost dobre.
Dakujem

Ja by som povedala, že je to dobré. Veď je to presne to, čo si chcel. premiko si zaslúži ocenenie.
jobala
22.11.07,06:55
jasne ze si zasluzi ocenenie , aj som tak spravil... , je to dobre a velmi mi to pomohlo ale nieje to presne to co som chcel.
Este raz ..... Dakujem za pomoc...:)