rommy
19.11.07,11:37
Ahoj poraďáci, viete mi poradiť do ktorej odpisovej skupiny mám zaradiť studňu? Je to 4 odpis. skupina?
betka
19.11.07,17:24
Rommy, kde na tieto špecialitky chodíš.

Ja k tomu len toto:
Ak potrebujem stavebné povolenie, tak ide o 4.OS.
Ak stavebné povolenie nepotrebujem, a stačí len ohlásenie-3.OS
rommy
19.11.07,18:17
Hehe takýchto špecialít mám veľa, je to pre mňa všetko nové, začala som účtovať pred rokom, a behom tohto roka firma postavila novú budovu, ktorá dostala kolaudačné rozhodnutie len na skúšobnú prevádzku, tak som musela pátrať čo s tým, nikdy som sa s tým nestretla, teraz vkladajú majetok do ZI 100% dcérskej sro, tam mi robia problémy dph a oceňovacie rozdiely... Ide koniec roka a ja budem prvý krát robiť závierku a daň z príjmov... Jaj všetko na kopu a som na to sama, mám len vás a veľmi si cením každú pomoc a radu, keď sa občas pýtam na banality tak mi to prepáčte je to len pre to že to čo robím ma baví a chcem to robiť dobre a veľa krát sa potrebujem uistiť v niektorých veciach, či účtujem správne, tak ako s touto studňou, ktorú zaraďujem teraz, opravujem odpisy, lebo sa mala zaradiť v 12/2006 bolo tam kolaudačné rozhodnutie ktoré moja predchodkyňa určite len omylom prehliadla. A teraz mi ešte prišiel zavlažovací systém ktorý je zabudovaný v trávniku a ten tiež neviem kam zaradiť... (?) :D
Zita5
19.11.07,18:27
rommy
19.11.07,18:35
Ďakujem, za link, neviete ešte niečo o tom zavlažovacom systéme? Ten som tu nenašla...
Zita5
19.11.07,18:41
Ďakujem, za link, neviete ešte niečo o tom zavlažovacom systéme? Ten som tu nenašla...

Pozri nieču tu


http://www.porada.sk/t45625-dlhodoby-hmotny-majetok.html
rommy
19.11.07,18:52
Tak neviem to som už prešla, my sme vykonali biolog. rekultiváciu kúsku pozemku vysadili sme trávnik a stromčeky pred showroomom na to sme mali faktúrku zvlášť účtovala som 518 lenže teraz prišla ďalšia faktúrka za zabudovaný zavlažovací systém v pozemku je to 60tis. a neviem kam s tým...
rommy
20.11.07,17:24
A odpisuje sa ten zavlažovací systém vôbec alebo sa to chápe nejako inak????:o