karcoolka1
19.11.07,13:21
FO, JU, platiteľ DPH zaplatil za spracovanie daň.priznania 06 + ročných výkazov.
K dnešnému dňu neprišla faktúra od dotyčnej "učtovníčky" a príjmový pokladničný doklad FO stratil.
Čo by ste mi radili...
Tweety
19.11.07,12:26
FO, JU, platiteľ DPH zaplatil za spracovanie daň.priznania 06 + ročných výkazov.
K dnešnému dňu neprišla faktúra od dotyčnej "učtovníčky" a príjmový pokladničný doklad FO stratil.
Čo by ste mi radili...
Obrátiť sa na účtovníčku a žiadať o kópiu dokladu, rovnako aj faktúry za predmetné služby.
mysimis
19.11.07,12:26
Spojiť sa s účtovníčkou a vyžiadať si fa nakoľko do dnešného dňa nebola doručená a aj príjmový doklad z dôvodu straty.
emgeton
19.11.07,12:34
FO, JU, platiteľ DPH zaplatil za spracovanie daň.priznania 06 + ročných výkazov.
K dnešnému dňu neprišla faktúra od dotyčnej "učtovníčky" a príjmový pokladničný doklad FO stratil.
Čo by ste mi radili...

Otázkou ostáva, či dotyčná "účtovníčka" má oprávnenie na spracovanie daňového priznania. Možno tá fa nedošla z tohoto konkrétneho dôvodu.
karcoolka1
19.11.07,12:42
Má IČO,DIČ. Problém je taký,že ona nechce tú faktúru vystaviť a to, že nemáme PPD jej len hrá do kariet.
Mám jej písať nejaký oficiálny list? Aký?
A ďakujem za reakcie, ste milí!
mysimis
19.11.07,12:47
A ako Ti odôvodnila, že Ti uvedenú fa nevystaví?
Paula
19.11.07,12:48
Má IČO,DIČ. Problém je taký,že ona nechce tú faktúru vystaviť a to, že nemáme PPD jej len hrá do kariet.
Mám jej písať nejaký oficiálny list? Aký?
A ďakujem za reakcie, ste milí!


Áno, oficiálny list napíš. A doklady, ktoré spracovávala, podpísala?
emgeton
19.11.07,12:53
Má IČO,DIČ. Problém je taký,že ona nechce tú faktúru vystaviť a to, že nemáme PPD jej len hrá do kariet.
Mám jej písať nejaký oficiálny list? Aký?
A ďakujem za reakcie, ste milí!

ICO, DIC mať môže, ale to neznamená že má aj oprávnenie.

Písomne si pýtajte faktúru, PPD ani nespomínajte.
karcoolka1
19.11.07,12:54
Podpísala všetko, ale my sa už k tým jej dokladom nedostaneme! Ona má na to osobné dôvody.
Čo by ste do toho listu dali? Viete, nejaké znenie zákona a tak.
karcoolka1
19.11.07,12:55
ICO, DIC mať môže, ale to neznamená že má aj oprávnenie.

Písomne si pýtajte faktúru, PPD ani nespomínajte.
Aké oprávnenie?
Paula
19.11.07,13:01
Pozri do živn. registra, na akú činnosť má oprávnenie.
karcoolka1
19.11.07,13:04
Pozri do živn. registra, na akú činnosť má oprávnenie.
aha, to ma nenapadlo, idem...
emgeton
19.11.07,13:12
Spracovanie daňových priznaní nie je živnosťou, pokiaľ viem, oprávnenie majú iba daňoví poradcovia.
karcoolka1
19.11.07,13:16
No, zistila som toľko, že taká pani nie je na zrsr! Som v šoku!
vikinka
19.11.07,13:19
To znamená,že nemá oprávnenie na vykonávanie tejto činnosti,takže faktúru asi ťažko vystaví!
karcoolka1
19.11.07,13:28
Opravujem. Našla som ju. Zmenila miesto podnikania.
karcoolka1
20.11.07,07:09
Čo s tým textom toho listu. Pomôže mi niekto?
mysimis
20.11.07,07:13
Ja osobne by som to napísala formou výzvy - vyzývam Vás, aby ste nám doručila faktúru za služby - spracovanie DP za rok 2006 + ročných výkazov, nakoľko ste nám ju do dnešného dňa nedoručila.
karcoolka1
20.11.07,07:48
Ďakujem. A viem tam spomenúť nejaký §, podľa ktorého je to povinná vykonať?
karcoolka1
27.11.07,06:26
Možem v liste sa odvolať na § 71 Z o DPH, aj keď dotyčná nie je platiteľom DPH?

§ 71 Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku

(1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru. Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru aj v prípade, ak je platba prijatá pred dodaním tovaru a predtým, ako je poskytovanie služby skončené. Platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti.
Vladimír Ozimý
27.11.07,06:42
Možem v liste sa odvolať na § 71 Z o DPH, aj keď dotyčná nie je platiteľom DPH?

§ 71 Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku

(1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru. Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru aj v prípade, ak je platba prijatá pred dodaním tovaru a predtým, ako je poskytovanie služby skončené. Platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti.

ak nie je platiteľom DPH osoba nie je povinná vystavovať faktúry...odvolať ak tak na zákon o účtovníctve obsah účtovného dokladu
karcoolka1
27.11.07,06:50
ak nie je platiteľom DPH osoba nie je povinná vystavovať faktúry...odvolať ak tak na zákon o účtovníctve obsah účtovného dokladu

Ďakujem za odpoveď.
paul
28.11.07,06:57
Aké oprávnenie?
živnostenské oprávnenie vykonávat účtovné služby podla iča sa to da preverit na www. orsr alebo zrsr.sk
Denda
28.11.07,15:39
FO, JU, platiteľ DPH zaplatil za spracovanie daň.priznania 06 + ročných výkazov.
K dnešnému dňu neprišla faktúra od dotyčnej "učtovníčky" a príjmový pokladničný doklad FO stratil.
Čo by ste mi radili...
Podľa môjho názoru, dotyčná účtovníčka nie je povinná vystaviť faktúru ak jej doklad o príjme hotovosti obsahoval všetky údaje. Ak ste tento doklad stratili, požiadajte o kópiu.
Orsz
28.11.07,15:42
Podľa môjho názoru, dotyčná účtovníčka nie je povinná vystaviť faktúru ak jej doklad o príjme hotovosti obsahoval všetky údaje. Ak ste tento doklad stratili, požiadajte o kópiu.


Súhlasím, no ostatné účtovníčky tu na porade, radšej vystavujte faktúry - je to lepšie.