mocha76
19.11.07,13:43
Prosím poraďáci o radu.
Sestra pracuje v školstve a má jeden problém.
Zamestnávateľ im poskytuje obedy v školskej jedálni. Ak náhle ochorie a neodhlási sa z obedu na daný deň alebo ide na dovolenku a zabudne sa odhlásiť z obedu na daný deň, zamestnávateľ po nej žiada náhradu réžie vo výške 31,- sk, pričom za lístok na obed stojí pre zamestnanca 22,- Sk. Má zamestnávateľ na to právo.Mne osobne sa to veľmi nezdá.
Ďakujem.
Jana2004
19.11.07,13:00
Pokiaľ si sestra objedná stravu na celý mesiac, zdá sa mi to logické. ŠJ fakturuje zamestávateľovi všetku objednanú stravu, zamestnávateľ nemôže však za zamestnanca zaplatiť stravu za deň dovolenky, "P", SC, PN, OČR. Keďže zamestnanec nezahlási neodobratie stravy vopred, zamestnávateľ danú situáciu nemá ako inak riešiť.
ZlaticaB
19.11.07,13:23
Veľmi sa mi to nezdá. Predpokladám, že sestra dostane lístky na celý mesiac dopredu. Ak jej nejaké zostanú tak by sa jej mali presúvať do nasledujúceho mesiac. Pravdepodobne je nekajá zlá komunikácia medzi škol. jedálňou a školou /ak to nie sú zariadenia jedného zriaďovateľa./
veronikasad
19.11.07,16:33
Prosím poraďáci o radu.
Sestra pracuje v školstve a má jeden problém.
Zamestnávateľ im poskytuje obedy v školskej jedálni. Ak náhle ochorie a neodhlási sa z obedu na daný deň alebo ide na dovolenku a zabudne sa odhlásiť z obedu na daný deň, zamestnávateľ po nej žiada náhradu réžie vo výške 31,- sk, pričom za lístok na obed stojí pre zamestnanca 22,- Sk. Má zamestnávateľ na to právo.Mne osobne sa to veľmi nezdá.
Ďakujem.
V školských jedálňach to funguje trochu inak ako v závodných - aspoň v tej, ktorú účtujem.
V ŠJ si predplatíš obedy na celý mesiac, ak si zabudneš objednať, maš "jednotku". Keď na obed nechceš ísť, musíš sa odhlásiť...
Obed bol navarený, ak si sa neodhlásila, tvoja škoda. Zamestnávateľ požaduje od zamestnanca aj náhradu, ktorú platí zo svojich prostriedkov ako príspevok na stravovanie zamestnanca.
---------
Veronika
mocha76
19.11.07,17:15
Ahojte poraďáci.
Rád by som Vás poprosil o pomoc.
Problém spočíva v tom, že zamestnávateľ mojej sestry Základná škola, žiada učiteľov, ktorí sa neodhlásia z obedu v deň keď náhle neprídu do práce z dôvodu návštevy lekára alebo náhle požiadajú o dovolenku o zaplatenie jej réžie za ten deň a to v sume 31,-Sk. Stravovanie im poskytuje školská jedáleň, pričom za obed platia 22,-Sk.
Nechápem ako je možné niečo také žiadať.Je na to nejaká opora v zákone alebo to je len svojvôľa zamestnávateľa.

Ďakujem za radu.
Chobot
20.11.07,09:37
Ahojte poraďáci.ffice:office" />
Rád by som Vás poprosil o pomoc.
Problém spočíva v tom, že zamestnávateľ mojej sestry Základná škola, žiada učiteľov, ktorí sa neodhlásia z obedu v deň keď náhle neprídu do práce z dôvodu návštevy lekára alebo náhle požiadajú o dovolenku o zaplatenie jej réžie za ten deň a to v sume 31,-Sk. Stravovanie im poskytuje školská jedáleň, pričom za obed platia 22,-Sk.
Nechápem ako je možné niečo také žiadať.Je na to nejaká opora v zákone alebo to je len svojvôľa zamestnávateľa.

Ďakujem za radu.

Veď pred chvíľou ti to vysvetlila veronikasad. Je to v poriadku, lebo v školských jedálňach je iný režim stravovania. Netreba sa odvolávať na žiadne paragrafy a zákony.

A čo to urobí tej učiteľke, keď vie, že nepríde do školy, telefonicky sa odhlásiť v ten deň z obeda? Ja syna tiež odhlasujem, ak viem, že nepôjde do školy. A keď ho neodhlásim, tak za ten deň zaplatíme obed ako keby bol na obede.