svedia
19.11.07,17:25
Prosím.... prac. zmluva na skrátený úväzok 5 hod. na dobu určitú, je tam tiež skúšobná doba a koľko je výpovedná doba keby som chcela odísť? Ďakujem
veronikasad
19.11.07,16:32
Prosím.... prac. zmluva na skrátený úväzok 5 hod. na dobu určitú, je tam tiež skúšobná doba a koľko je výpovedná doba keby som chcela odísť? Ďakujem
Predpokladám, že sa jedná o 5 hod. denne, teda 25 hod. týždenne.
Rovnaké podmienky ako pri úväzku 40 hod. týždenne
- skúšobná doba - max. 3 mesiace
- výpovedná doba - 2 mesiace
. pracovný pomer končí dňom dohodnutým v prac. zmluve.

V tomto prípade neide o pracovný pomer na kratší pracovný čas v zmysle § 49 odst. 6, kedy rozsah prac. času je max. 15 hod. týždenne a výpovedná doba 30 dní - začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.

-------
Veronika
localhost
23.01.11,18:34
Dobrý deň, mám tiež zmluvu na 5 hodín ale ide sa meniť na 4 hodiny a ževraj na nej už som aj keď som nič nepodpísala. Skúšobná doba mi skončila, ako postupovať v tomto prípade? Sú tam tiež tie 2 mesiace? Teda podpísať novú zmluvu podať výpoveď a čakať? Ďakujem
rodina1
23.01.11,18:45
Dobrý deň, mám tiež zmluvu na 5 hodín ale ide sa meniť na 4 hodiny a ževraj na nej už som aj keď som nič nepodpísala. Skúšobná doba mi skončila, ako postupovať v tomto prípade? Sú tam tiež tie 2 mesiace? Teda podpísať novú zmluvu podať výpoveď a čakať? Ďakujem
Pokiaľ si zmenu PZ nepodpísala, tvoj pracovný čas je stále 5 hodín, ako máš stanovené v pôvodnej PZ. Z každou zmenou PZ musia súhlasiť obidvne zúčastnené strany.
Ak chceš ukončiť PP môžeš dvomi spôsobmi. Buď sa so zamestnávateľom dohodneš v zmysle §60 ZP na ukončení PP dohodou, vtedy bude PP ukončený dňom dohodnutým v dohode. S dohodou však musí súhlasiť aj zamestnávateľ.
Druhý spôsob je ten, že v zmysle § 67 ZP podáš zamestnávateľovi výpoveď, ktorú môžeš dať aj bez udania dôvodu. Výpovedná doba je dva mesiace a začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, kedy bola zamestnávateľovi doručená výpoveď. S výpoveďou zamestnávateľ nemusí súhlasiť, po skončení výpovednej doby bude tvoj PP ukončený.