Adkah
19.11.07,19:56
Dobry den.
Chcem poprosit vsetkych poradakov, ktory takuto zmluvu podpisovali alebo prisli s nou do kontaktu, o konzultacie v tejto teme.
Moja prva otazka je ci je bezne aby nas ako odberatelov- buducich vlastníkov bytu dodavatel stavby a stavebnych prac nazval stavebnikom.
Zoltán Kovács
19.11.07,19:04
Dobry den.
Chcem poprosit vsetkych poradakov, ktory takuto zmluvu podpisovali alebo prisli s nou do kontaktu, o konzultacie v tejto teme.
Moja prva otazka je ci je bezne aby nas ako odberatelov- buducich vlastníkov bytu dodavatel stavby a stavebnych prac nazval stavebnikom.

Áno, je to bežné. Veď vy ste vlastne zadávatelia stavby.
Adkah
22.11.07,08:43
Áno, je to bežné. Veď vy ste vlastne zadávatelia stavby.

Smith, dakujem za odpoved, ked budem mat este otazky co urcite budem mat :), tak sa ozvem. Prijemny den.
Adkah
22.11.07,17:08
Dobry vecer,
je tu niekto pravnicky zdatný a vedel by mi k obsahu zmluvy povedat svoj nazor? Poslala by som zmluvu na osobny email, pretoze este to nie je oficialne nasa zmluva, pretoze sa viac krat prerabala a k 1.12.2007 ju ideme podpisovat nanovo a nasa pravnicka je dlhodobo zaneprazdnena, zrejme nam ju nestihne napisat do daneho terminu. Neboly sme spokojny s jej obsahom a developer nam povedal aby sme mu napisaly nase pripomienky. Tak budem vdacna za kazdy ohlas.
vieroslava
23.11.07,15:53
Si šťastný človek, ak ti developer bude akceptovať tebou navrhnuté zmeny v zmluve. Mne sa stalo, že na moje pripomienky odpovedali: buď podpíšete, alebo nechajte tak, podmienky meniť nebudeme.
Adkah
23.11.07,18:04
Si šťastný človek, ak ti developer bude akceptovať tebou navrhnuté zmeny v zmluve. Mne sa stalo, že na moje pripomienky odpovedali: buď podpíšete, alebo nechajte tak, podmienky meniť nebudeme.

vieroslava, bol to dlhy a tazky boj. Bojovali sme za to vsetci, ktory kupujeme byty, takze bud vsetci alebo nikto ;). Samozrejme, to bol zart ( bud vsetci alebo nikto) je to po vzajomnej dohode.
Je pravda, ze je to vyhoda. Len sme presvedceny, ze ta zmluva nie je spracovana pravnickou, preto potrebujem nazor aj skusenejsich ako ja:)
Adkah
27.11.07,11:09
Ahojte poradaci, uz som tu zas :) Ked podpiseme zmluvu v roku 2007 a stavat sa zacne na jar 2008 a doba vystavby je 14 mesiacov, to znamena ze sa nas bude tykat aj prechod na euro. Viem, ze vsetko sa bude prepocitavat konverznym kurzom napr. suma v SKK/ kurz = suma v EUR myslym si spravne?
Chobot
27.11.07,12:56
Ahojte poradaci, uz som tu zas :) Ked podpiseme zmluvu v roku 2007 a stavat sa zacne na jar 2008 a doba vystavby je 14 mesiacov, to znamena ze sa nas bude tykat aj prechod na euro. Viem, ze vsetko sa bude prepocitavat konverznym kurzom napr. suma v SKK/ kurz = suma v EUR myslym si spravne?

Áno, myslíš správne. Po stanovení fixného kurzu (niekedy v lete 2008) už budete vedieť, koľko EUR budete musieť v roku 2009 doplatiť. Neviem, či nebudete musieť urobiť aj dodatok k zmluve, kde sa uvedú ceny duálne. To by trebalo pozrieť generálny zákon a pripravovanú vyhlášku o duálnom oceňovaní, či aj takéto zmluvy pod ňu spadajú.
Adkah
28.11.07,14:06
Áno, myslíš správne. Po stanovení fixného kurzu (niekedy v lete 2008) už budete vedieť, koľko EUR budete musieť v roku 2009 doplatiť. Neviem, či nebudete musieť urobiť aj dodatok k zmluve, kde sa uvedú ceny duálne. To by trebalo pozrieť generálny zákon a pripravovanú vyhlášku o duálnom oceňovaní, či aj takéto zmluvy pod ňu spadajú.

Chobot, dakujem pekne za odpoved, respektive za radu. Dnes budem dlho hore a studovat dalsi zakon :)
Adkah
21.01.08,17:11
Ahojte poradaci.
Takze, chcem sa s Vami podelit ako som dopadla.Zmluva po vzajomnej dohode je na svete, podpisana, prva splatka uhradena. Takze uz sme znacne pokrocily.:) Teraz uz len zhaname papiere, potvrdenia a podobne. Ja som to nazvala "papierova vojna" :)
Uz len podanie ziadosi (a to najdolezitejsie) schvalenie peniazkov a uz sa mozme tesit na nove byvanie. :D