mackova
20.11.07,01:29
Mozem sa poradit:
1. Ci si mozem pre leasingu auta, teda jeho ukonceni najmu prepisat v technickom na ma ako obcana na rodne cislo alebo musi bzt postup: najprv na ICO a az potom na rodne cislo?

2. Pri preruseni si musim zrusit podnik. ucet a mobil prepisat zo zivnosti? Ma to nejaky vplyv, ak to nespravim?

3. Ak mam kavomaty na lesing a k 31.12.2007 si dam prerusenie, ide mi do nakladov len cast najmu do 31.12.2007, ostatne nie je vydavkom?

Len potom, co mam spravit, ked su to kavomaty? pri pozastaveni zivnosti, bz som nemala mat prijem z tzchto automatov? Mam ich postupit - leasing, inemu?
Vladimír Ozimý
20.11.07,06:51
Mozem sa poradit:
1. Ci si mozem pre leasingu auta, teda jeho ukonceni najmu prepisat v technickom na ma ako obcana na rodne cislo alebo musi bzt postup: najprv na ICO a az potom na rodne cislo? v podstate je to jedno dôležité je aby nedošlo k porušeniu zmluvy ako celku vy ako FO ste len FO či už podnikateľ alebo nie...z právneho hľadiska sa nič nemení či to máte na rodné alebo IČO má len vplyv či vám to vchádza do obchodného majetku (môj názor)

2. Pri preruseni si musim zrusit podnik. ucet a mobil prepisat zo zivnosti? Ma to nejaky vplyv, ak to nespravim? Ak prerušíte živnosť od tej doby by Vám nemali vznikať príjmy ani výdavky zo živnosti. V prípade ak neobnovíte živnosť do lehoty na podanie daňového priznania z pohľadu dani z príjmov sa na to pozeráme ako na ukončenie živnosti nie prerušenie to jest musíte vysporiadať svoje pohľadávky a záväzky a zásoby a takito aj finančný prenájom

3. Ak mam kavomaty na lesing a k 31.12.2007 si dam prerusenie, ide mi do nakladov len cast najmu do 31.12.2007, ostatne nie je vydavkom? presne tak ak prerušíte živnosť uplatňujete si do výdavkov len pomernú časť odpisov a nákladov zo splátok, ktoré pripadajú na mesiace kedy ste podnikali.

Len potom, co mam spravit, ked su to kavomaty? pri pozastaveni zivnosti, bz som nemala mat prijem z tzchto automatov? Mam ich postupit - leasing, inemu? Ak prerušujete živnosť za nejakým účelom nemôžete vykonávať túto činnosť. To jest ak prerušujete živnosť s kávomatmi tak asi by ste nemali dosahovať žiaden príjem z podnikania (došlo by k porušeniu živnostenského zákona - neoprávnené podnikania). Takže mali by ste ich postúpiť alebo teda neprerušovať živnosť...


................................
Majo11
04.01.08,17:09
Zdravím,
Ak by ste chceli postúpit tie kavovaty mal by som zaujem.Napiste mi na marek11marek@post.sk
popleta
25.02.08,17:37
Zdravím všetkých na porade. Chcem sa opýtať, keď pri prerušení živnosti(30.6.07) SZČo nezrušil účet, ale z toho účtu platil výdavky na tel.,ZP ...aj po prerušení živ. do 12/07 ,ako má postupovať, keď konečný stav na účte ku dňu prerušenia bude iný ako počiat. stav pri obnove živnosti (1.5.2008)
sklenkova
20.05.08,16:31
Prosím Vás poraďte mi,môj partner,ktorý má auto na leasing chce zastavit podnikanie od 1.6.Myslela som,že po tomto datume splatky budu ako VNZD-cela suma.Mám odhlásit aj auto z podnikania na DU,alebo zaplatit celu daň.Ďakujem
Zoltán Kovács
20.05.08,17:01
Prosím Vás poraďte mi,môj partner,ktorý má auto na leasing chce zastavit podnikanie od 1.6.Myslela som,že po tomto datume splatky budu ako VNZD-cela suma.Mám odhlásit aj auto z podnikania na DU,alebo zaplatit celu daň.Ďakujem

Po dátume prerušenia - zastavenia živnosti už nebudú žiadne pohyby v peňažnom denníku, nakoľko prestal byť účtovnou jednotkou. Ku dňu pozastavenia sa vykoná mimoriadná závierka. A pri podávaní DP za rok 2008 sa bude postupovať v zmysle § 17 zákona o dani z príjmov.
AnnaK
20.05.08,17:16
Čo sa týka bodu 1 mám čerstvú skúsenosť s jedným podnikateľom, ktorý si zobral auto na lízing ako súkromná osoba. Po prvej splátke si to rozmyslel a chcel iba aby zmluvu doplnili o IČO a DIČ, ale to už bol prevod lízingu a lízingova spoločnosť chcela od neho za prevod 7000 Sk, tak to nechal tak.