Juliette
20.11.07,07:29
Potrebujem zistiť o čom je ten paragraf , presné znenie
A tlačivo o registrácií podnikateľa
vikinka
20.11.07,06:32
§ 82 o DPH má iba 2 odst.a je o zrušení registrácie.
Zita5
20.11.07,06:48
Zita5
20.11.07,07:03
Čo sa týka registrácie postupujete podľa

Registračná povinnosť
§ 4
Na začiatok (http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-10-2007-a.html#hore)



(1) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania alebo prevádzkareň v tuzemsku, a ak nemá takéto miesto, ale má bydlisko v tuzemsku alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, a ktorá dosiahla za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 1 500 000 Sk, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň. Zdaniteľná osoba je povinná podať žiadosť o registráciu pre daň do 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom dosiahla obrat podľa prvej vety.

2.....
3....
4....
(5) Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len platiteľ ); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.



Ostatné body paragrafu nájdete hore v priloženom zákone , tlačivo obdržíte na Vašom príslušnom DU .
Juliette
20.11.07,07:29
no veľmi pekne ďakujem, ale, som z toho zmetená, pretože nám prišiel list z finančného úradu z Prahy a žiada nás o potvrdenie citujem: doložte originál potvrdenie, že žiadateľ je osobou registrovanou k dani v inom členskom štáte. TO TLAČIVO nenachádzam na internete. Vlastne chceme aby nám vrátili daň.Je tam uvedený už spomínaný paragraf. :-(((
Zita5
20.11.07,08:56
no veľmi pekne ďakujem, ale, som z toho zmetená, pretože nám prišiel list z finančného úradu z Prahy a žiada nás o potvrdenie citujem: doložte originál potvrdenie, že žiadateľ je osobou registrovanou k dani v inom členskom štáte. TO TLAČIVO nenachádzam na internete. Vlastne chceme aby nám vrátili daň.Je tam uvedený už spomínaný paragraf. :-(((

Jaj tak :rolleyes:, takže otázka ako býva na Porade zvykom , nie je úplná .Asi budete musieť pozrieť Zákon o DPH CZ ....a nie SK .


Prepáčte , ale to je len úvaha ...na Porade by mohol byť ešte jeden jasnovidec , aby vedel čítať myšlienkové pochody dotazujúceho sa .:)
Zita5
20.11.07,09:03
Ale pomôžem Vám aspoň takto , našla som to na google

http://business.center.cz/business/pravo/zakony/dph/cast1h2d11.aspx
abel
20.11.07,14:54
mandula
20.11.07,22:53
no veľmi pekne ďakujem, ale, som z toho zmetená, pretože nám prišiel list z finančného úradu z Prahy a žiada nás o potvrdenie citujem: doložte originál potvrdenie, že žiadateľ je osobou registrovanou k dani v inom členskom štáte. TO TLAČIVO nenachádzam na internete. Vlastne chceme aby nám vrátili daň.Je tam uvedený už spomínaný paragraf. :-(((

To tlačivo ti prikladám v prílohe. Ale ani ho nemusíš mať, stačí, keď zájdeš na miestne príslušný daňový úrad, napíšeš žiadosť o vydanie Potvrdenia o postavení daňového subjektu na účely DPH, vyžaduje to 5O Sk kolok, a potom to Potvrdenie pošleš na Finanční úřad pro Prahu 1.
Monika Kováčová
21.11.07,09:59
A zadávateľka ani nepoďakovala.......... zasa... nie to ešte stlačiť "oceňujem".... že?
abel
21.11.07,11:35
A zadávateľka ani nepoďakovala.......... zasa... nie to ešte stlačiť "oceňujem".... že?
Ja ďakujem za body, ale o tie tu vôbec nejde.
Zadávateľka tu zatiaľ ešte nebola, možno si medzitým problém vyriešila aj sama, a možno to pomôže niekomu inému, a možno niekedy aj mne :rolleyes:. Ale celá táto téma je úžasná v tom, ako sa Zitka najprv dopátrala, čo asi pýtajúci potrebuje vedieť, a ako sme doplnili potrebné (?) informácie. Pripomína mi to puzzle a mám z toho dobrý pocit.
Juliette
23.11.07,09:34
veľmi pekne ďakujem
Juliette
23.11.07,09:39
Veľmi pekne ďakujem
Juliette
23.11.07,09:41
ahojte, rada by som pridala body, ale ten počítač blbne, keď stlačím oceňujem nechce mi spustiť tabuľku. Budem to skúšať