vanilka
20.11.07,08:28
nas buduci obchodny partner od nas ziada zalohu kedze tovar o ktory mame zaujem je vyssej cenovej hladiny, to by nebol problem akurat ze danu zalohu ziada poslat postovou poukazkou na ucet pricom ja nemam k dispozicii ziaden doklad, predfa a tak, ako to zauctovat tak aby to bolo ok?
macula
20.11.07,07:39
Ja by som na Vašom mieste žiadala predfaktúru a potom nie je problém zaplatiť aj poštovou poukážkou.
vanilka
20.11.07,07:43
ano aj ja som toho nazoru ale oni nam ju akosi nechcu poslat musim ich pritlacit
Zita5
21.11.07,14:50
nas buduci obchodny partner od nas ziada zalohu kedze tovar o ktory mame zaujem je vyssej cenovej hladiny, to by nebol problem akurat ze danu zalohu ziada poslat postovou poukazkou na ucet pricom ja nemam k dispozicii ziaden doklad, predfa a tak, ako to zauctovat tak aby to bolo ok?

Podkladom pre úhradu zálohy nie je telefonické požiadanie . Na základe Vašej objednávky a potvrdení ceny za tovar Vám dodávateľ vystaví zálohovú faktúru a na základe zálohovej faktúry môže prebehnúť zálohová platba .
Nie je podmienkou , že to musí byť platené šekom . To sa mi nezdá seriózne , ak na Vás tlačí aby ste to platili šekom a bez akého koľvek dokladu .

Ak budete mať Zálohovú FA , tak zrealizujete platbu na jeho BÚ , kde budete mať aj špecifikovanú platbu VS .Platbu je možné aj prevodom z účtu na účet a pokiaľ by ste mu to vložili ako úhradu priamo na BÚ v tej banke , v ktorej má zriadený BÚ , platbu bude ma na účte hneď , a v prípade platby poštovou poukážkou to môže trvať aj niekoľko dní .

Len treba dávať pozor , lebo jeho prístup sa nejako nejaví seriózne . Ale to je môj pocit z Vašej zadanej otázky .Možno skutočnosť je celkom iná .
Paula
21.11.07,14:55
Možno má zablokovaný účet , napr. kvôli exekúciam, treba naozaj opatrne s poslaním peňazí bez riadneho podkladu.