Januš
03.03.05,07:20
Ako sa účtuje spoločenstvo som vďaka porade zvládla a musím uznať, že na DÚ boli vedľa z mojich otázok, čo sa týka príjmov, ktoré ovplyvňujú ZD, ja to mám pomerne jednoduché lebo moje spoločnstvo nepodniká len si spravujú svoje byty. Ale keď som sa pýtala (povinnosť podať daňové priznanie nemám) na DÚ čo na konci roka, či treba podať nejakú štatistiku alebo čosi podobné nik mi nevedel povedať, dokonca jedna milá pani na DÚ ma chcela presvedčiť, že daň.priznanie podávajú všetci bez ohľadu na to či sú to SVB alebo FO či PO. Tak sa obraciam na Vás čo teda na konci roka ? Mám niečo podať alebo len uzavrem rok v účte a tým to pre mňa končí ?

A ešte niečo je niekto, kto účtuje športový klub čo tam dať do príjmov ovpl. ZD a čo nie, napr. deti dávajú mesačne príspevok na telocvičňu 150,- Sk, nie je to nikde podchytené ako členský príspevok, ja myslím, že to dať do príjmov ovpl. ZD. Ešte sa určite budem dotazovať ohľadom športového klubu, lebo toto účto sa mi dostalo na stôl len teraz a som z toho riadne sprostá. Tak majte prosím trpezlivosť. Vďaka :confused:
Januš
07.03.05,10:08
Kto účtujete športové združenia resp. kluby perfektne ako na to je v časopise Športinform 2/2005. Sú tam presné príklady čo príjem a výdaj ovplyv. ZD a čo nie. Je to síce nepredajný časopis, ale všetky TJ ho určite majú. Ak pomôže tu je ich emailová adr. atjk@netax.sk, prípadne t.č. 02/49249117. Pekný deň! ;)
bredikova
13.11.05,19:34
Tak som našla čo som hľadala. Mám ponuku na účtovanie Športového klubu. Chcem sa na to pripraviť. Možete mi niekto poradiť a podeliť sa o skúsenosti.
bredikova
14.11.05,05:48
Prosím!!!!!!!
bredikova
14.11.05,06:51
Ešte raz prosím.
ebenova@zoznam.sk
16.12.05,08:53
To som ešte nepočul aby Spoločenstvo vlastníkov bytov malo aj v účtovníctve športový klub.
Veď je to protizákonné!!!
Ak viem tak je stále zákon č.182/1993 Z.z. v znení noviel
eviketa
18.12.05,15:14
Sorry mne z tej povodnej otázky vobec nevyplynulo, že Januš spája ŠK a SVB do jedného. Ten predel bola asi na 2 otázky,nie ?