hasen
20.11.07,08:53
Dobrý deň,
prosím o radu, či som ako zamestnávateľ povinná preplatiť zamestnankyni dovolenku, ktorej končí pracovný pomer a bola viac krát upozornená, že si ju musí celú vyčerpať, čo aj potvrdila podpisom, ale ona si ju nevyčerpala a teraz trvá na jej preplatení?
Tweety
20.11.07,08:00
Dobrý deň,
prosím o radu, či som ako zamestnávateľ povinná preplatiť zamestnankyni dovolenku, ktorej končí pracovný pomer a bola viac krát upozornená, že si ju musí celú vyčerpať, čo aj potvrdila podpisom, ale ona si ju nevyčerpala a teraz trvá na jej preplatení?
Postupuje sa podľa §116 odst.3 ZP- z dôvodu skončenia PP sa nevyčerpaná D preplatí náhradou.
veronikasad
20.11.07,08:09
Dobrý deň,
prosím o radu, či som ako zamestnávateľ povinná preplatiť zamestnankyni dovolenku, ktorej končí pracovný pomer a bola viac krát upozornená, že si ju musí celú vyčerpať, čo aj potvrdila podpisom, ale ona si ju nevyčerpala a teraz trvá na jej preplatení?
Čerpanie dovolenky v zmysle § 111 Zákonníka práce určuje zamestnávateľ, ktorý je povinný oznámiť zamestnancom nástup na dovolenku aspoň 14 dní vopred. Teda ak ste jej neurčili nástup, má nevyčerpanú dovolenku a končí pracovný pomer, zamestnávateľ je povinný túto preplatiť.

--------
Veronika
hasen
20.11.07,08:24
Bolo to 14 dní vopred, avšak nebol tam uvedený presný dátum, kedy si ju musí vyčerpať. Bolo tam uvedené do - termín skončenia PP.
ZlaticaB
20.11.07,08:27
Oznamili ste jej to listom alebo ústne?
veronikasad
20.11.07,08:28
Bolo to 14 dní vopred, avšak nebol tam uvedený presný dátum, kedy si ju musí vyčerpať. Bolo tam uvedené do - termín skončenia PP.
Ak sa zdržiavala so súhlasom zamestnávateľa na pracovisku, išlo o výkon práce a nie čerpanie dovolenky. Zamestnávateľ ju mal poslať domov. Teraz už s tým nič neurobíš, ak si dovolenku nestihne vyčerpať, musíte jej ju preplatiť.

---------
Veronika
hasen
20.11.07,09:36
Oznamene jej to bolo na prikaze generalneho riaditela - cize pisomne,
čo aj podpisala.
Ale dakujem vsetkym za rady. Uz s tym asi nic neurobim. Vdaka.