Gard
20.11.07,10:07
Vela z nas hlada vhodneho dodavatela Pracovnej zdravotnej sluzby. Som jednym z nich. Tych firiem, ktore to robia je tiez vela. Ak niekto uz mate cenovu ponuku za prehliadky zamestnancov, dajte ju sem prosim, nech sa aj ostatni vedia zorientovat v cenach tychto 'nanutenych sluzieb' a neplatit zbytocne vela.
Zoltán Kovács
20.11.07,09:11
Zuzka10
20.11.07,09:19
Na jedného zamestnanca 3.088,--. Nie je to trošku veľa?
veronikasad
20.11.07,09:26
Na jedného zamestnanca 3.088,--. Nie je to trošku veľa?
Cena z predch.príspevku sa nedá prepočítavať na pracovníkov. Len vstupný audit a spracovanie dát je s DPH za 7616sk, a ten by robili či tam je jeden zamestnanec alebo viac.......

---------
Veronika
mizu
20.11.07,09:39
Bolo písané : poslali mi sumu za 3 zamestnancov
Braňo
20.11.07,09:45
Ja mám dve ponuky na PZS. Máme 25 zamestnancov, riziká máme iba práce so zobrazovacími jednotkami, nič iné. Požadujú paušál 300 SKK/os/mesiac. Skutočne sa jedná o biznis, nakoľko ich analýza spočíva v tom, že si vypíšeme sami dotazník aké riziká máme.

Toto je analýza (približná hodnota 6 tis. SKK), nerobím si srandu :




Identifikačné údaje zamestnávateľa
Názov

IČO

DIČ

Sídlo







Kontakty
Štatut. zástupca

telefón



Registrácia

Fax



e-mail








Predmet činnosti
Druh činnosti


Pracovisko, prevádzka


Od kedy:


Profesie
Počet zamestnancov


Z toho žien



































Riziká vyhlásené príslušným RÚVZ
Druh
Kategória


Počet
Fyzikálne
Hluk




Vibrácie




Lasery




Elektromagnetické žiarenie




Ionizujúce žiarenie




Prach
anorganický inertný




anorganický fibrogénny




organický




Biologické
(uveďte druh)









Chemické
(uveďte druh)









Karcinogény
(uveďte druh)









Iné riziká
Druh


Počet
Práca na zmeny



Práca vo výškach



Práca v noci



Nadmerná fyzická záťaž



Práca so zobrazovacími jednotkami












Doplňujúce údaje



Počet
Priznané choroby z povolania



Podozrenia na choroby z povolania



Pracovné úrazy za posledné 2 roky - počet
evina
20.11.07,09:48
Že my robíme prácu ktorú robíme- predstavte si, čo chcú po nás klienti za takú cenu...
Pepa
20.11.07,09:53
Bolo písané : poslali mi sumu za 3 zamestnancov
Hej bolo písané - treba si otvoriť priložený link od Smith a v ňom súbor od Dan.
VladoaKatka
20.11.07,09:54
Pozrite si toto:
Pepa
20.11.07,10:06
Mám nizky tlak, tak som si ho do tejto témy prišla upraviť - takže MALA som nízky tlak.

Otvoríla som si súbor od DAN a medziiným čítam:

Zamestnancom nad 40 rokov veku je základné vyšetrenie doplnené o EKG – cena 250,- Sk/osoba. Rozsah základného vyšetrenia je uvedený v druhoch vyšetrení preventívnych lekárskych prehliadok vo vzťahu k práci.

Moja otázka mimotemy znie: čo budú vlastne hradiť ZP? Budeme zamestnancom platiť všetky vyšetrenia či čo? V niektorých návrhoch PZS som videla aj rozbory krvi /samozrejme vo vzťahu k práci/ a ďalšie, ktoré boli doteraz hradené v rámci vstupnej prehliadky ZP.
Johanka
20.11.07,10:21
mimotemy Vopred sa ospravedlňujem za podráždený tón, ale myslela som si, že ma dráždi iba znenie súvisiaceho zákona . Cenníky zo mňa robia divé zviera :D.
My sme fakt sprostý ( podnikateľský) národ. Keď tí na hlavu padnutí papaláši uzákonia, že si každé ráno máme natrieť hlavu h....m, my sme schopní to robiť .... Nezdá sa Vám, že nás skúšajú koľko vydržíme :mad:???
Braňo
20.11.07,10:38
Johanka, tu sa nejedná vôbec o zdravie v konečnom dôsledku, ale pre biznis pre súkromné firmy (uvedené v prílohe zákona). Lebo ak máš problém so srdcom, praktický lekár Ťa pošle na vyšetrenie k internistovi v rámci Tvojho zdravotného poistenia. Ale prečo by Ti toto vyšetrenie neurobila súkromná firma za 600,- SKK,keď dostane zaplatené na základe uzavretej zmluvy? Však páni zákonodarci?
Gard
20.11.07,10:44
Chcel by som poprosit diskutujucich aby sa drzali temy. Diskusie na tuto temu su aj inde, pod inymi nazvami. Chcel som tuto temu zalozit vylucne ohladom CENY tychto sluzieb, aby sme si spravili prehlad co kolko a kde stoji a nechodili kazdy ku kazdemu poskytovatelovi PZS sa pytat, resp. aby sme sa vedeli CENOVO orientovat.
VladoaKatka
21.11.07,05:59
Toto sme dostali z jednej nemenovanej PZS.
patricia27
22.11.07,07:56
Od PRO BIOSu mám takú istú ponuku ako VladoaKatka.

Takéto mám od MEDIREX:
Predbežná cena za komplexné zavedenie PZS pri predpokladanom počte zamestnancov 1 bude
1.200,- Sk 1. a 2. kategórii pracovných činností.

Cena nezahrňa samotné merania rizikových faktorov (hluk, prašnosť, osvetlenie, teplota a
iné). Tieto merania budú zabezpečované a kalkulované individuálne podľa potreby.
Cena je uvádzaná bez DPH. Fakturácia sa bude riadiť platnou legislatívou, vrátane
všetkých právnych predpisov upravujúcich DPH.
Základná preventívna prehliadka 1150,- Sk/zamestnanec
evelien
22.11.07,09:48
no ja mam taketo ceny:
a) paušálna suma 500,- Sk/za zamestnanca za rok
b) lekárska preventívna prehliadka základná vo vzťahu k práci pre TH zamestnancov: 750,- Sk - za vykonanú prehliadku (prehliadky sa vykonávajú 1x za 3 roky)
c) preventívna lekárska prehliadka základná vo vzťahu k práci pre výrobných zamestnancov (R-profesie): 750,- Sk za vykonanú prehliadku (prehliadky sa vykonávajú 1x za rok alebo 1 x za dva roky - podľa druhu rizikového faktora)
d) pri použití vlastnej dopravy si bude poskytovateľ účtovať paušál vo výške 8,- Sk za 1 km.
veronikasad
22.11.07,09:58
Toto sme dostali z jednej nemenovanej PZS.
Ak som to dobre pozerala, ta cena je za jedného zamestnanca. Dobrý biznis !

--------
Veronika
Infarkt
22.11.07,10:16
Ak som to dobre pozerala, ta cena je za jedného zamestnanca. Dobrý biznis !

--------
Veronika

Asi by sme sa mali preorientovať na iný biznis :D ...

... a nie za pár šupiek sedieť nad dokladmi od rána...prakticky do rána ;)
MarcelkaT
22.11.07,10:22
Toto sme dostali z jednej nemenovanej PZS.
Aj ja som si to prečítala, fakt to je dobrý biznis. Neviem či by som aj nemala zaregistrovať a otvoriť si PZS a nie sedieť za počítačom a kaziť si zrak.
VladoaKatka
03.12.07,04:31
Aj ja som si to prečítala, fakt to je dobrý biznis. Neviem či by som aj nemala zaregistrovať a otvoriť si PZS a nie sedieť za počítačom a kaziť si zrak.

...podklady a kalkuláciu už máme, však podme do toho... a môžno, že aj nejakého lekára nájdeme, aby to nebolo také blbé. :)

GP im tiež nahráva, že sa nevyjadruje, termín na uzavretie zmlúv sa blíži, a radšej si každý tú zmluvu podpíše - aj keď nedobrovolne.
Anja111
03.12.07,05:57
GP im tiež nahráva, že sa nevyjadruje, termín na uzavretie zmlúv sa blíži, a radšej si každý tú zmluvu podpíše - aj keď nedobrovolne.
... aj ja som už dospela do takého štádia. Tie pokuty sú dostatočne motivujúce...
jana2
03.12.07,06:23
A termín je dokedy na uzavretie tejto zmluvy? Počula som, že do 31.12.2007, je to pravda?
Anja111
03.12.07,06:46
A termín je dokedy na uzavretie tejto zmluvy? Počula som, že do 31.12.2007, je to pravda?
Áno, do 31.12.2007.
Stefan2005
03.12.07,06:59
Áno, do 31.12.2007.

Máš prosím Ťa odvolávku, kde je to určené?

Niekedy sa to mýli s povinnosťou zamestnávateľa vypracovať a predložiť každoročne do 31.12. regionálnemu úradu verejného zdravotníctva informáciu o vyhodnotení zdravotných rizík a opatreniach na ich odstránenie v zmysle §31 ods.7. písm.c) zákona 355/2007....
Anja111
03.12.07,07:34
Máš prosím Ťa odvolávku, kde je to určené?

Niekedy sa to mýli s povinnosťou zamestnávateľa vypracovať a predložiť každoročne do 31.12. regionálnemu úradu verejného zdravotníctva informáciu o vyhodnotení zdravotných rizík a opatreniach na ich odstránenie v zmysle §31 ods.7. písm.c) zákona 355/2007....
Predpokladala som to aj po prečítaní priloženého linku, ale aj zo skutočnosti, že PZS získali prvé licencie koncom roka 2006 a rozrástli sa až v roku 2007... Ak sa mýlim, opravte ma, prosím. Pripájam link:
http://www.bozpo.sk/public/tlacovky/bozp/07_ctk0301.htm
Slim
03.12.07,08:05
Na sťažovanie sme si vybrali zlú adresu. Čo tak bombardovať sťažnosťami príslušnú inštitúciu, ktorá to vymyslela?? /asi vie prečo - žeby kšeftík??? /
martina 11
12.12.07,13:00
evelien mohla by si napísať názov PZS, ktorá ti dala tvoju cenovú ponuku? Pretože ak by tá platila aj pre živnostníkov, tak je to snáď zatiaľ najlepšia cenová ponuka.
evelien
13.12.07,13:50
www.zilpo.sk
Kryska5
30.01.08,08:06
úľavy pre živnostníkov

Pracovná zdravotná služba, ktorú si musia platiť všetci zamestnávatelia , nebude povinná pre každého.
Úrad verejného zdravotníctva už avizoval zmeny, že sa povinnosť nebude týkať živnostníkov , ktorí nikoho nezamestnávajú. Pracovná zdravotná služba, ktorú poskytujú licencované firmy, by mala zlepšiť ochranu zdravie pri práci. Odkedy by mala novela platiť, ešte nie je známe.

informácia z e-novín ... dúfam, že to bude čoskoro platné... :)
mbielik
30.01.08,15:37
odporúčam počkať; hrozia síce pokutami, ale ak sa pohla verejná mienka poroti tomu, do novely si nedovolia niekoho exemplárne pokutovať, kým nie je jasné, kto bude mať vobec povinnosť riešiť PZS