Lubica H
20.11.07,10:10
dobrý deň,
potrebovala by som poradiť postup pri odpise pohľadávky z roku 2005. účtovne mi to je jasné (546/311), ale neviem, ako postupovať v sw Money, aby to bolo správne: v aktuálnom roku som si vytvorila interný doklad na požadovanú sumu, ale neviem, ako ho mám napárovať k príslušnej faktúre, lebo interný doklad mám v roku 2007 a faktúra sa nachádza v agende roku 2005. dopredu ďakujem.
Aknazuz
24.11.07,21:39
ja to robím tak, že si cez VS vyberiem faktúry z roku 2005 - vľavo dole by si mala mať záložky 2005, 2006, ... Ak by si rok 2005 mala uzamknutý, daj mi vedieť, pomôžem Ti ďalej.
Lubica H
26.11.07,06:55
ja som odpis naúčtovala cez interné doklady jednou sumou, s tým, že som cez variabilný symbol povyberala jednotlive fa, ktorých sa to týka. keď som vošla do agendy roku 2005 (nemám uzamknuté), tak to bolo ok, fa boli vypárované s príslušným ID. ale keď som si v aktuálnom roku dala saldo, tak to nebolo vypárované. ale už som si to opravila - v interných dokladoch som si na príslušnom doklade zobrazila "zaúčtovanie" a cez to som to rozúčtovala na 3 položky (toľko je fa) a priradila im VS. (síce som ich vyberala aj priamo cez doklad, ale nezobrazili sa). zo salda mi to zmizlo, tak dúfam, že to už bude dobre.

inak, mňa zarazilo to, že keď som v ID cez VS vyberala čísla fa, zobrazila sa mi tabuľka, kde bolo napísané "úhrada cez banka/pokladňa" - to ma zmiatlo.

a nakoniec - ďakujem za pomoc!!!;)
Aknazuz
27.11.07,17:09
to je práve problém tohto programu, že faktúry treba párovať cez VS každú zvlášť, inak "nesadne" saldo. Musíš sledovať riadky pri ID. Ja radšej účtujem toľko ID, koľko mám faktúr s VS a VS vidím hneď v zozname ID.