lino1
20.11.07,11:18
Dobrý deň

toto som našiel niekde na internete:

Živnostník ručí celým svojím majetkom za záväzky neobmedzene - aj súkromným majetkom. Je možné zmluvou vylúčiť časť majetku, ktorá podlieha bezpodielovému spoluvlastníctvu manželov, treba to však urobiť vopred.

Dá sa prosím niekde na webe nájsť vzor takejto zmluvy?
Zoltán Kovács
20.11.07,10:20
Dobrý deň

toto som našiel niekde na internete:

Živnostník ručí celým svojím majetkom za záväzky neobmedzene - aj súkromným majetkom. Je možné zmluvou vylúčiť časť majetku, ktorá podlieha bezpodielovému spoluvlastníctvu manželov, treba to však urobiť vopred.

Dá sa prosím niekde na webe nájsť vzor takejto zmluvy?

Navštíviš notára, ktorý spíše zrušenie BSM.
deCORF OBRAEN
20.11.07,10:25
Živnostník ručí celým svojím majetkom za záväzky neobmedzene - aj súkromným majetkom...Prosim Vas viete mi to nejak laicky vysvetlit??..som momentalne zamestnany a uvazujem nad podnikanim s cajovnou..co znamena to rucenie celym majetkom ? preco a voci akym zavazkom musim rucit??
Danila
20.11.07,10:28
Živnostník ručí celým svojím majetkom za záväzky neobmedzene - aj súkromným majetkom...Prosim Vas viete mi to nejak laicky vysvetlit??..som momentalne zamestnany a uvazujem nad podnikanim s cajovnou..co znamena to rucenie celym majetkom ? preco a voci akym zavazkom musim rucit??Ak budeš z podnikania dlžníkom voči dodávateľom a ostatným inštitúciam, teda neschopný splatiť záväzky, tak môžeš prísť aj o strechu nad hlavou.
Zoltán Kovács
20.11.07,10:29
Živnostník ručí celým svojím majetkom za záväzky neobmedzene - aj súkromným majetkom...Prosim Vas viete mi to nejak laicky vysvetlit??..som momentalne zamestnany a uvazujem nad podnikanim s cajovnou..co znamena to rucenie celym majetkom ? preco a voci akym zavazkom musim rucit??

Ručenie celým svojím majetkom znamená, že ručíš za svoje záväzky aj tým čo mášmomentálne oblečené. Tie záväzky sú voči dodávateľom, zamestnancom, Zp,SP, DÚ. Ak dôjde k najhoršiemu, krachu tak pri vymáhaní týchto záväzkov môže dôjsť k exekúcii.
deCORF OBRAEN
20.11.07,10:35
Ručenie celým svojím majetkom znamená, že ručíš za svoje záväzky aj tým čo mášmomentálne oblečené. Tie záväzky sú voči dodávateľom, zamestnancom, Zp,SP, DÚ. Ak dôjde k najhoršiemu, krachu tak pri vymáhaní týchto záväzkov môže dôjsť k exekúcii.
ahaa..cize ak si budem poctivo platit zavazky voci dodavatelom..uradom..atd..tak sa nemusim nicoho bat?..a ako je to ked ukoncim zivnost??..pokial mam vsetko zaplatene tak sa da zivnost v pohode zrusit?..bez toho aby este mali nejake namietky ..
mysimis
20.11.07,10:59
Živnosť je možné zrušiť bez akýchkoľvek problémov.
lino1
20.11.07,12:27
ale ja nechcem zrušiť BSM, myslel som, či sa trebárs nedá z ručenia vyňať celý dom, ktorý máme v BSM, aby sme fakt nejakou sprostou náhodou oň neprišli.
Zoltán Kovács
20.11.07,12:30
ale ja nechcem zrušiť BSM, myslel som, či sa trebárs nedá z ručenia vyňať celý dom, ktorý máme v BSM, aby sme fakt nejakou sprostou náhodou oň neprišli.

Nie nedá sa. Jednoducho ručíš celým majetkom, nedá sa určiť, že s domom nebudem ručiť.
ormika
20.11.07,12:40
Alebo treba napísať všetok majetok na manželku, aby si ty nemal nič alebo treba založiť s.r.o-čku, pokiaľ máš dostatok financií na základné imanie. Niektorí právnici ti s.r.o. založia aj bez 200 000. Tým pádom s.r.o. ručí za všetky záväzky. Ale to si musíš zvážiť všetko ty.
mato1219
20.11.07,13:01
ako je možne založiť sro bez 200 000,-? Ja momentálne nemám žiaden majetok ani peniaze ktore by som mohol vložiť?
ormika
20.11.07,13:13
ako je možne založiť sro bez 200 000,-? Ja momentálne nemám žiaden majetok ani peniaze ktore by som mohol vložiť?
Doporučujem navštíviť právnika, založenie s.r.o. ťa výjde cca 18-20 000 Sk.
Zoltán Kovács
20.11.07,13:16
Doporučujem navštíviť právnika, založenie s.r.o. ťa výjde cca 18-20 000 Sk.
U notára je to lacnejšie.
ormika
20.11.07,13:31
U notára je to lacnejšie.
To neviem, myslela som že s.r.o. spoločenskú zmluvu o založení spoločnosti ak si nespravím sama, čo by ma vyšli platiť len kolky a overenie podpisov a za založenie živnosti musí urobiť právnik. Aj notár robí tieto zmluvy? A koľko to asi u notára výjde?
Zoltán Kovács
20.11.07,14:24
Jednoosobovka mňa vyšla cca. 6500 + 10 tisíc za kolky
ormika
20.11.07,19:53
Jednoosobovka mňa vyšla cca. 6500 + 10 tisíc za kolky
A notár ti robil zmluvy, či ty? Veru, človek ušetrí 3-4000 Sk. Aspoň niečo.
Zoltán Kovács
20.11.07,19:55
A notár ti robil zmluvy, či ty? Veru, človek ušetrí 3-4000 Sk. Aspoň niečo.

Všetko notár.Ja som len priniesol výpis z reg.trestov, a súhlas rodičov na sídlo spoločnosti
ormika
20.11.07,19:59
Všetko notár.Ja som len priniesol výpis z reg.trestov, a súhlas rodičov na sídlo spoločnosti
Vďaka ;)
gulio01
19.12.07,16:42
Manželka nie je spoluvlastníčkou?
jericho
04.01.08,07:27
zrušiť BSM môže iba súd v prípade zániku manželstva,pred notárom sa zužuje BSM,určíte si čo patrí do BSM a čo výlučne do vlastníctva niektorého (môže sa vyňať dom)
ruwolf
30.05.12,12:42
Na Internete sa toho popíše - väčšina z toho, čo je na Webe, sú blbosti, prinajlepšom polopravdy.

Mňa zaujíma (a určite nielen mňa ;)), kde v zákone to
Živnostník ručí celým svojím majetkom za záväzky neobmedzene - aj súkromným majetkom.je napísané - v Zákone o živnostenskom podnikaní (živnostenskom zákone, presnejšie: 455/1991 Zb.) to neviem nájsť.