sedi
20.11.07,12:28
Dobrý deň, potrebovala by som súrne vedieť v akej výške sú odvody zamestnávateľa za zamestnanca, ktorý je zamestnaný na polovičný úväzok, je mu vyplácaná presne polka z minimálnej mzdy a je celý mesiac na PN.
Ďakujem!
Zoltán Kovács
20.11.07,11:32
Dobrý deň, potrebovala by som súrne vedieť v akej výške sú odvody zamestnávateľa za zamestnanca, ktorý je zamestnaný na polovičný úväzok, je mu vyplácaná presne polka z minimálnej mzdy a je celý mesiac na PN.
Ďakujem!

Ak bol celý mesiac PN, tak odvody sú 0,- Sk. Nemá vymeriavací základ.
ZDENIELA
20.11.07,11:33
Odvody za zamestnanca počas PN aj keď je na polovičný uväzok, presne tak ako u iného zamestnanca. Odvody sa vždy rátajú z vymeriavaceho základu. Počas PN je jeho vymeriavací základ predsa Sk 0,-- ak je PN celý mesiac, takže už logicky, odvody žiadne.
A to počas prvých 10 dní platených zamteľom i od 11 dňa, keď platí Soc. poisťovňa. Počas PN za zamestnanca do zdravotenej poisťovne platí štát, takže začiatok i koniec PN treba nahlásiť pomocou tlačiva Oznámenie zamestnávateľa ...
sedi
20.11.07,11:55
Ďakujem..takú skorú odpoveď som fakt nečakala..ja len mám problém doma lebo mamina je zamestnaná u švagra vo firme a stará sa im o malého ale po určitých nezhodách sa milý švagor rozhodol že tento pracovný vzťah ukončí a keďže je teraz mamina PN ocino chcel dorovnať to čo by bol švagor odvádzal do poisťovne..tak takto aspoň vieme že sme mu neni nič dlžný..