EnigmaticForeigner
20.11.07,11:34
Dobrý deň, zaujímalo by ma ako to je s odstupným v prípade, že zamestnanec požiadal o výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou. Má tento nárok na odstupné? Podľa môjho vedomia určite nie, ale stretol som sa s názormi mne oponujúcimi, tak by som chcel vedieť ako to v skutočnosti je.
EnigmaticForeigner
20.11.07,10:46
Dobrý deň, zaujímalo by ma ako je to s odstupným v prípade, že o výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou požiadal zamestnanec. Nestretol som sa ešte s prípadom, že by bolo v tomto prípade vyplatené niekoľko násobné odstupné, ale dostali sa ku mne argumentujúce informácie týkajúce sa opaku. Mohol by ma niekto uviesť na správnu mieru? Ďakujem
Zoltán Kovács
20.11.07,10:53
Zoltán Kovács
20.11.07,10:58
Podľa akého § dal výpoveď, alebo žiadal rozviazanie prac.pomeru?
vikinka
20.11.07,11:01
Podľa § 76 zák.práce zamestnancovi, s ktorým zam-el skončí PP výpoveďou z dôvodov uvedených v § 63 ods.I.písm.a alebo b..... patrí odstupné...
Treba si pozrieť uvedené § a máte odpoveď.
Chobot
20.11.07,11:11
Dobrý deň, zaujímalo by ma ako to je s odstupným v prípade, že zamestnanec požiadal o výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou. Má tento nárok na odstupné? Podľa môjho vedomia určite nie, ale stretol som sa s názormi mne oponujúcimi, tak by som chcel vedieť ako to v skutočnosti je.

Ak dá výpoveď s dvojmesačnou výpovednou dobou zamestnanec, tak nemá nárok na odstupné.
Veronika77
20.11.07,11:49
Nemá nárok na odstupné, ak výpoveď nedal zamestnávateľ.
Pozri si § 76 Zákonníka práce.:)