pohoda006
20.11.07,11:52
Pracujem na trvaly pracovny pomer a popri tom podnikam v ramci zivnosti. Ako zivnostnik som doteraz nemusel platit odvody a nebudem musiet ani od jula 2008. Avsak na rok 2008 mam moznost v ramci zivnosti podpisat zmluvu, kde mojim hrubym prijmom bude suma 300.000,- SKK.
Vie mi niekto poradit:
1) ci je mozne si dat do nakladov v danovom priznani za rok 2008 odvody, ktore mi zamestnavatel bude stahovat z mojho platu pocas zdanovacieho obdobia 2008?
2) co bude rozhodovat pri urcovani vysky socialnych i nemocenskych odovodov od jula 2009? Bude sa brat do uvahy iba moj prijem v ramci zivnosti na vypocet vymeriavacieho zakladu, alebo aj prijem v ramci trvaleho prac. pomeru, kde mi uz mesacne strhavaju odvody? Ak budem mat v TPP cca v hrubom 350 tis., kolko budem musiet platit mesacne odvody ako zivnostnik?
3) je mozne, ze podpisanie zmluvy v ramci zivnosti mi prinesie tolko starosti a vydavkov, ze sa mi to v konecnom dosledku az tak neoplati? :-)

Chcel by som si totiz spocitat, ake budem mat v roku 2009 priemerne mesacne vydavky urcene do statu (vratane dane)... Dakujem za pomoc.