funny10
20.11.07,12:37
Ahojte, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s uplatnením takýchto občanov na pracovnom trhu?
Myslíte si, že sú takýto ľudia, alebo napr. poberatelia napr. čiastočných invalidných dôchodkov diskriminovaný pri hľadaní práce viac ako zdravý človek? Máte skúsenosť vo firmách kde robíte alebo poznáte, že zamestnávajú takýchto ľudí?
Musím pri hľadaní zamestnania povedať že som napr. TZP?
Neviete mi poradiť či človek evidovaný na úrade práce po skončení pracovného pomeru má nejakú šancu sa zamestnať?
:(
veronikasad
20.11.07,12:14
Záleží od stupňa postihnutia, druhu práce, ale aj "chuti" ZŤP pracovať.
Mnohí zamestnávatelia sú pri prijímaní občanov so ZŤP opatrnejšie, pretože aj keď za nich platia znížené odvody, napr. na zdr.poistenie, vzťahuje sa na nich § 66 Zákonníka práce, podľa ktorého zamestnancovi so zdr.postihnutím môže dať zamestnávateľ výpoveď len s predchádzajúcim súhlasom prísl. úradu práce SVaR. Inak je výpoveď neplatná.

---------
Veronika
Zoltán Kovács
20.11.07,12:18
Súhlasím s Veronikou. Môj klient práve teraz zamestnal sluchovo postihnutého občana. A pre tých zamestnávateľov, je niekedy veru aj to finančne náročné aby mohli vytvoriť vhodné pracovné prostredie pre ZŤP občanov. Ale ak zamestnávateľ je šikovný a vie vypracovať kvalitný projekt na zamestnanie ZŤP občanov, tak môže uchádzať o príspevok od ÚP na vytvorenie takéhoto prac.miesta.
funny10
20.11.07,12:42
No ja určite mám chuť pracovať, inak by som sa toto nepýtala.
Moje hm postihnutie mi dovoľuje vykonávať bežnú prácu tým myslím to že práca s PC, v kancelárii, bohužiaľ nemôžem vykonávať niečo ťažšie fyzické. Som komplet navonok zdravá, myslím na prvý pohľad :D len tým, že nemám črevo, mám trošku problémy s chodením na toaletu, lenže tento problém je sám o sebe taký blbý že by si neviem predstaviť, ako to budem vysvetlovať cudzím ľudom.
mgm
20.11.07,13:27
Zažila som situáciu, keď som za seba chcela dodať firme náhradu. Na učtovn. práce som ponúkla zdravú a tel. postihnutú. Šef sa ma opýtal, ktorá je lepšia. Povedala som, že tá postihnutá. Vybral si zdravú, postihnutú ani nevidel, ani nemal záujem.
Škoda, že niektorí zamestnávatelia na to pozerajú ... Lebo nejaké zdrav. postihnutie nie je príčinou, aby ten človek bol menej šikovní ... a niekedy aj šikovnejší ...
Funny, myslím si, že treba povedať zamestnávateľovi o svojom postihu /veď sa nemusí povedať všetko/.
Držím palce, aby si našla prácu, ktorá Ti bude vyhovovať

Marta
Katy a R
20.11.07,13:36
No ja určite mám chuť pracovať, inak by som sa toto nepýtala.
Moje hm postihnutie mi dovoľuje vykonávať bežnú prácu tým myslím to že práca s PC, v kancelárii, bohužiaľ nemôžem vykonávať niečo ťažšie fyzické. Som komplet navonok zdravá, myslím na prvý pohľad :D len tým, že nemám črevo, mám trošku problémy s chodením na toaletu, lenže tento problém je sám o sebe taký blbý že by si neviem predstaviť, ako to budem vysvetlovať cudzím ľudom.

Neuvažovala si o práci doma - na živnosť. Mohla by si dostať príspevok z úradu práce - vyšší, ako dostávajú bežní uchádzači o zamestnanie. :):)
funny10
20.11.07,19:57
Katy. Uvažovala som nad tým, lenže to nejde len tak, lusknem prstami a bude. Musím sa najprv rozhýbať takto a uvidím. Len najviac sa obávam toho, že na hocijakom stretnutí kvôli práci poviem že som ŤZP a budú ohŕňať nosom. :(
Infarkt
20.11.07,20:08
Katy. Uvažovala som nad tým, lenže to nejde len tak, lusknem prstami a bude. Musím sa najprv rozhýbať takto a uvidím. Len najviac sa obávam toho, že na hocijakom stretnutí kvôli práci poviem že som ŤZP a budú ohŕňať nosom. :(

Tak toto od teba teraz znie trápne :eek: Koľko máš ? 15...16...17...18 ??? :confused:

Sa nelutuj, zovri päste, zatni zuby ... a bojuj !!! Kujnik, šak život je tak krátky ... aj keď ťažký ;) ... ale taký, aký my chceme...

Máš pred sebou prakticky celý život, tak si ho uži...a nie vyplakávať...prečo...ako...načo...začo... :rolleyes:
funny10
21.11.07,11:19
No akože prepáč, neviem čo sa do mňa navážaš. Hádam si môžem napísať svoj názor na vec nie?
Infarkt
21.11.07,11:35
No akože prepáč, neviem čo sa do mňa navážaš. Hádam si môžem napísať svoj názor na vec nie?

Navážam ??? To by asi vyzeralo inač :)

Tvoj názor ti nikto neberie...ja len, že sa zbytočne zaťažuješ detailmi, ktoré ťa neposunú dopredu...tak hlavu hore... ;)

...a veľa šťastia :cool:
mirpo
26.11.07,10:50
S tou prácou na doma - živnosť cez úrad práce to nie je na zahodenie.
Momentálne poskytovaný príspevok pre ZŤP nad 40 % poklesu ID je od 105149,- Sk vyššie. Stačí sa len informovať na príslušnom ÚPSVaR v mieste bydliska, alebo ďalšie info na: http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/c3c0ad4d78aa88c4c1256b1700216001/040754ef441c3315c12571420027be51?OpenDocument
Veronika2241992
08.07.11,11:57
Ahojte:)..chcela by som sa opytat ci mozem pracovat ak som obcan ZTP a mam cely invalidny dochodok:(..keby som zacala pracovat zobrali by mi ho??:(nemate pre mna niekto nejaku pracu??:)som tiez len clovek ktory chce pracovat!!:)mam vaznu chorobu ale je v takej situacii ze zvladnem pracovat..a CHCEM :)PRACOVAT!!!:) prosim VÁS ozyvajte sa mi email..dakujem
trisestri
08.07.11,12:11
No mám zlé skúsenosti,príspevok na vytvorenie miesta sa dost zneužíva,nabalujú sa na nom podvodníci bez škrupul a málokto chce zamestnat ztp občana,aj ked je povinost mat určitý podiel zamestnancov zo ztp,ale sú aj dobré skúsenosti,napr.jeden hypermarket ma 2 pokladníčky zo ztp,majú isté úlavy a skratenú pracovnú dobu-je možnost aj samozamestnania sa na živnost,tam úrad práce može za určitých podmienok poskytnút dotáciu na zriadenie pracovného miesta pre občana zo ztp,takisto príspevok na jeho prevadzkovanie.