obcan2k
20.11.07,13:16
Ak ma niekto chvilku cas . . . cital som zakonik a nejak som z toho mimo . . .
Organizacia mi dala vypoved z organizacnych zmien . . . tento mesiac november, cize prac. pomer skonci 29. 2. 2007. 3 mesacna vypovedna doba, mam narok aj na nejake odstupne? Ako to spravit, aby som chodil do prace do 31.12, a tie dva mesiace mi iba zaplatili? neviem ci som to jasne napisal, diky
veronikasad
20.11.07,12:22
Ak ma niekto chvilku cas . . . cital som zakonik a nejak som z toho mimo . . .
Organizacia mi dala vypoved z organizacnych zmien . . . tento mesiac november, cize prac. pomer skonci 29. 2. 2007. 3 mesacna vypovedna doba, mam narok aj na nejake odstupne? Ako to spravit, aby som chodil do prace do 31.12, a tie dva mesiace mi iba zaplatili? neviem ci som to jasne napisal, diky
Skús požiadať zamestnávateľa o skončenie pracovného pomeru dohodou pred skončením výpovednej doby. Nárok na "doplatenie" náhrady mzdy za nevyčerpanú výpovednú dobu síce mať nebudeš, ale nárok na 3-mesačné odstupné - ak tvoj prac.pomer trval viac ako 5 rokov - áno.
Skončenie PP k 31.12. je možné len so súhlasom zamestnávateľa.

--------
Veronika
obcan2k
20.11.07,12:32
takze ak sa nedohodneme, tak budem pracovat do konca febr, a potom dostanem este odstupne?
Aria
20.11.07,12:37
Pracovný pomer ti má skončiť 28.02.2008 /preklep/. Určite máš nárok na 3-mesačné odstupné, no ak si chceš skrátiť výpovednú dobu, pravdepodobne sa musíte dohodnúť so zamestnávateľom.

§ 62 Výpovedná doba
(3) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku tohto zamestnanca za jeden mesiac, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v PZ, dohoda o PN musí byť písomná, inak je neplatná.
Ustanovuje sa možnosť dojednať v pracovnej zmluve právo zamestnávateľa na peňažnú náhradu v sume priemerného zárobku zamestnanca za jeden mesiac, ktoré si môže zamestnávateľ uplatniť v prípade, ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa.
Aria
20.11.07,12:39
Áno, vraj tak to má fungovať.
obcan2k
20.11.07,12:55
prosim pomaly
1. tusim je na buduci rok prestupny februar
2. berme moznost, ze budem pracovat do konca febr. Dostanem potom este odstupne? ANO NIE
3. berme moznost, ze budem pracovat do konca febr., nedostanem odstupne, lebo som si to v podstate odpracoval ANO NIE
Dadena
20.11.07,13:11
Rok 2008 je prestupným rokom, a tak bude mať február 29 dní. Ak skončíte k tomuto dátumu, máte nárok aj na trojmesačné odstupné. V tomto bola zmena v ZP oproti predchádzajúcemu zneniu, čiže z organizačných dôvodov trojmesačná výpoveď aj trojmesačné odstupné.
obcan2k
20.11.07,13:25
diky