Jozef
03.03.05,07:48
Zdravim poradakov,

prosim vas vie mi niekto poradit ci pri predaji auta zaradeneho v majetku firmy fakturacia prebehne s DPH alebo bez DPH?
Dakujem

P.S.
Auto bolo kupene na zaklade kupnej zmluvy od sukromnej osoby.
Paula
03.03.05,06:55
Myslím, že fakturácia je s DPH, ale DPH sa na výstupe do DP neuvádza.Alebo to tak bolo kedysi? Priznám sa, neviem.
Zita5
03.03.05,06:56
Ak sa jedná o osobné motorové vozidlo tak bez DPH .
Jozef
03.03.05,07:12
Ano, jedna sa o sosbne motorove vozidlo. Pojde to teda bez DPH?

A vstupuje to do koeficientu?
Katarína STR
03.03.05,07:22
Osobné auto predávaš bez DPH. Na toto som sa pýtala na DU minulý rok, keď sme aj my predávali osobné auto z majetku firmy. Skončil tam leasing.

Do koeficientu ti nevstupuje.
Luna
03.03.05,07:24
AK si pri aute namal nárok na odpočet DPH ,potom nemáš ani daňovú povinnosť.Do daň.priznania sa to už nedáva.
Jozef
03.03.05,07:31
Takze Bez DPH a nevstupuje to ani do koeficientu a tym padom nekrati dan na vstupe.

Dakujem, pomohli ste mi.

Pekny den
jess
03.03.05,07:33
Mne končí leasing na úžitkový voz tento mesiac. Odkúpim ho za 1000,- bez DPH a potom ho chceme predať.

Otázka je :

1./ ak ho predám niekde do ďalšej firmy, vystavím FA s DPH, lebo som mala nárok na odpočet. Cena auta sa dá baj očkom alebo musí byť znal.posudok ?

2./ ak ho predám neplatiteľovi DPH, tak aj tak vystavujem FA s DPH ?
Katarína STR
03.03.05,08:40
Podľa mňa ak vystavuješ FA na predaj auta - úžitkového musíš s DPH aj neplatičovi.

A čo sa týka ceny, to my sme ho predávali podľa zistenej ceny v predajniach a bazároch, samozrejme sa odráta cena opotrebovania a roky používania.
jozef35
03.03.05,17:54
súhlasím s Katarínou. Cena by mala byť cenou obvyklou na trhu. V prípade značného zníženia ceny by mali byť v kúpno predajnej zmluve vymenované závažné nedostatky, resp. vady (napr. poškodená prevodovka, nabúraná časť vozidla, nefunkčný motor, a pod.)
ondrejvla
03.03.05,17:58
Mne končí leasing na úžitkový voz tento mesiac. Odkúpim ho za 1000,- bez DPH a potom ho chceme predať.

Otázka je :

1./ ak ho predám niekde do ďalšej firmy, vystavím FA s DPH, lebo som mala nárok na odpočet. Cena auta sa dá baj očkom alebo musí byť znal.posudok ?

2./ ak ho predám neplatiteľovi DPH, tak aj tak vystavujem FA s DPH ?Určite ho predaj s DPH! Ja som cenu predaja riešila formou znaleckého posudku, náklad za tento posudok je vždy nižší, ako pokuta za BAJ OČKO!!!
jess
03.03.05,20:04
Ak auto predám, vstupuje predpokladám tento príjem do "ovplyvňujúcich ZD"? Čiže zaplatíme z toho daň.
jess
03.03.05,20:08
Určite ho predaj s DPH! Ja som cenu predaja riešila formou znaleckého posudku, náklad za tento posudok je vždy nižší, ako pokuta za BAJ OČKO!!!Nó, je to 7-ročné auto :rolleyes: .