fialka m
20.11.07,15:34
Ahotej poradaci, mame jedneho zamestnanca, ktory bude pracovat pre nasu spolocnost a docasne bude prideleny inej spolocnosti (ma sidlo v Nemecku). Lenze jeho miesto vykonu prace bude Slovensko, Cesko, Madarsko a Rakusko. Mozem to uviest do pracovnej zmluvy. S tym, ze jej budeme davat stravne listky a nie cestovne a diety. Alebo mi poradte ako to urobit, aby sme nemuseli davat stravne a vreckove.

Dakujem
Zoltán Kovács
20.11.07,14:37
Ak miestom výkonu práce je zahraničie, tak mu patria diety v zahraničnej mene, teda teraz už v EUR, a nie stravné lístky. Veď napr. v Nemecku čo by robil s našimi str.lístkami.
fialka m
20.11.07,14:40
Ak miestom výkonu práce je zahraničie, tak mu patria diety v zahraničnej mene, teda teraz už v EUR, a nie stravné lístky. Veď napr. v Nemecku čo by robil s našimi str.lístkami.

Ja viem, lenze on bude aj na Slovensku. Je to trosku zlozitejsie :)
dakujem
Zoltán Kovács
20.11.07,14:42
Ja viem, lenze on bude aj na Slovensku. Je to trosku zlozitejsie :)
dakujem

Treba písať cestovné príkazy, a na základe toho vyúčtovávať zahraničné pobyty. Pri zahr.prac.cestách na stravné má zákonný nárok, a to nemôžeš obísť.
fialka m
20.11.07,14:49
Treba písať cestovné príkazy, a na základe toho vyúčtovávať zahraničné pobyty. Pri zahr.prac.cestách na stravné má zákonný nárok, a to nemôžeš obísť.

:) dakujem...