Vladimír Ozimý
20.11.07,15:32
ahojte

SR firma kúpi loď v anglicku a cez prepravcu prepraví ju do slovinska odkiaľ pôjde na kotvenie do chorvátska. Teraz otázka

1) ako sa to správa voči DPH na slovensku - to jest o intrakomunitárnej dodávke nemožno hovoriť, takže ako by to malo byť
a) s anglickou DPH? - prepravu si zabezpečovala SR firma
b) registrácia v Slovinsku - pod IČDPH Slovinskom by išlo o intrakomunitárnu dodávku, pričom išlo by o vývoz zo slovinska do chorvátska?

Potom druhá otázka ako faktúrovať služby slovenským firmám za prenájom lode v chorvátsku. Podľa par. 15 ods 1 so slovenskou DPH?
cloe
20.11.07,15:36
Vychádza mi to tak, že v bode 1/ by ste mali postupovať podľa možnosti b/- zdaniť treba v Slovinsku,
a pri 2. otázke, tak ako píšete /so slovenskou DPH/.
Vladimír Ozimý
21.11.07,09:33
no a zamyslime sa ak by sa neregistroval v slovinsku nemalo to byť faktúrované s anglickou DPH? ešte taká úvaha...
Vladimír Ozimý
21.11.07,13:22
Môj záverečný názor, inak to fakt neviem zadefinovať lebo podľa mňa to nie je predmetom dane v SR ale mám za to že im ani nevzniká povinnosť registrácie pokiaľ nevykonávajú podnikateľskú činnosť v tej krajine čo v Slovinsku nebudú...takže ak tam nebudú registrovaný tak potom by to malo ísť klasickým režimom a zdanené to malo byť v krajine odkiaľ sa tovar odosiela to jest v Anglicku...ale kto vie aké sú tam zákony že...


aby bola dodrzana podmienka intrakomunitarnej dodavky a doslo k prenosu danovej povinnosti na firmu, mali by ste sa registrovat v Slovinsku. Inak by dodania malo podliehat DPH v anglicku kedze bol z tejto krajiny dodany. Je dolezite aby aj slovinske IC DPH bolo uvedene na fakture.
Prijmy ktore budete dosahovat z prenajmu lode sa zdanuje podla sidla firmy to jest so slovenskou DPH (§ 15 ods. 1).